Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Cz sie 22, 2019 2:37 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: N mar 15, 2009 8:58 pm 
Rael
Rael

Stało się! Właściwie to dziwiłem się dlaczego to jeszcze tak długo trwa. Prawa autorskie sa bezlitosne. Polecam lekturę.

A oto jaki dostałem komunikat na moje konto w YT:
Cytuj:
Dear Member:

This is to notify you that we have removed or disabled access to the following material as a result of a third-party notification by The Musical Box claiming that this material is infringing:

Musical Box, Katowice Firth of Fifth: http://www.youtube.com/watch?v=HmR-_A4-j8o

Please Note: Repeat incidents of copyright infringement will result in the deletion of your account and all videos uploaded to that account. In order to prevent this from happening, please delete any videos to which you do not own the rights, and refrain from uploading additional videos that infringe on the copyrights of others. For more information about YouTube's copyright policy, please read the Copyright Tips guide.

If you elect to send us a counter notice, please go to our Help Center to access the instructions.

Please note that under Section 512(f) of the Copyright Act, any person who knowingly materially misrepresents that material or activity was removed or disabled by mistake or misidentification may be subject to liability.

Sincerely,
YouTube, Inc.

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 16, 2009 12:41 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Wiem, mnie strasznie irytuje brak muzy na Youtube. :-(

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 26, 2009 11:14 pm 
Squonk
Squonk

a idźcie z tym Youtubem nic nie można teraz znaleźć, zwłaszcza wideoklipów :x ostatnio chciałam sobie obejrzeć teledysk Invisble Touch ;) i... :shock: nigdzie nie ma, to samo z teledyskami Collinsa nie ma ani jednego, a jak jest to bez dźwięku. :-o co za debilizm!!! jakoś w tamtym roku nikomu nie przeszkadzało a teraz nagle nie można, nie rozumiem tego :? . ja rozumiem walkę z piractwem ale bez przesady, żeby ograniczać uczciwym użytkownikom dostęp do dobrej muzyki no bo w radiach to nie ma czego szukać. :| mam już tego dosyć.

Strefa czasowa: UTC [ DST ]