Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Cz lip 09, 2020 2:13 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N paź 07, 2007 11:17 am 
Slipperman
Slipperman

Witam wszystkich!

Mam serdeczną prośbę. Poszukuję nagranego (może być nawet VHS byle z dźwiękiem stereo) koncertu Genesis z 31.01.1998r z katowickiego Spodka (interesuje mnie tylko całość czyli ok.150 minut). Oczywiście byłem na nim, ale jakoś zapomniałem w domu nastawić nagrywania i do dziś nie mogę tego sobie wybaczyć. Bardzo mi na nim zależy. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Dodam, że był on wielokrotnie nadawany w niestniejącej już niemieckiej stacji ONYX.TV, ale tylko fragment 88 minut i do tego pocięty reklamami. Nasza TVP1 nadała go, jak wiadomo w całości (1,5h live i potem pozostałą 1h z taśmy). Chodzi mi o ten zapis całości z TVP1. Z góry wielkie dzięki! Pomóżcie!!!!!

P.S. 1 TVP posiada ten koncert w archiwum. Znam nawet sygnatury kaset, ale oficjalnie sprawa jest nie do ugryzienia, że nie wspomnę już o aspekcie finansowym. Na marginesie: mogliby kupić licencję od Genesis i wydać to na DVD. Chętni by się na to DVD na pewno znależli!
P.S. 2 Na reedytowanej "CAS" (CD/SACD/DVD), są z tego koncertu 2 utwory (21 minut). Fajnie by było, gdyby wyszedł na DVD, ale cały koncert :-)

Pozdrawiam:
J.S.

Tytuł:
PostNapisane: N paź 07, 2007 11:22 am 
Watcher of the Skies
Watcher of the Skies

Było!

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 08, 2007 8:11 am 
Lamia
Lamia

to Januszs: Mam w domu na DVD+R zapis tego koncertu, ale tylko w wersji zkróconej. Jakość obrazu i dźwięku jest bardzo dobra (i bez reklam). Tracklist jest następujący :

Land Of Confusion
The Lamb Lies Down On Broadway
Calling All Stations
Carpet Crawlers
There Must Be Some Other Way
Congo
Home By The Sea
Dancing With The Moonlight Knight
Follow You, Follow Me
Supper's Ready (Lover's Leap)
Mama
The Dividing Line
Turn It On Again

Mogę Ci pomóc jedynie w ten sposób. Pozdrawiam !
zwb@seznam.cz

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 08, 2007 9:32 am 
Lamia
Lamia

a posiada ktos moze namiar na zapis koncertu emitowanego w odcinkach przez PR3?

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 08, 2007 5:43 pm 
Squonk
Squonk

Ja niestety też posiadam tylko wersję z Onyx'u (bez reklam) - jakość świetna ale zawsze to tylko fragment.
Mam też jakąś wersję na VCD, obraz bez rewelacji a czy audio jest stereo w tej chwili nie pamiętam. Do tego program "Genesis na bis" (4 utwory) także na VCD - to akurat nagrywałem sam z VHS na VCD i dźwięk na 100% jest mono.
Istnieje też przyzwoitej jakości bootleg audio dokumentujący cały koncert - z tego co pamiętam mono.

TVP Kultura na swym forum ma dział, gdzie można prosić o powtórki i zdarza się, że prośby są spełniane. Może gdyby zebrać dostatecznie dużo chętnych udało by się zobaczyć koncert raz jeszcze?

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 08, 2007 8:15 pm 
Dodo
Dodo

Witam,
jakiś miesiąc temu ściągnąłem cały koncert ze strony torrent.genesis-movement.org jest to koncert z ONYX-u uzupełniony materiałem który był zaprezentowany w TVP1. Jest to pełna wersja koncertu 150 min. Rozmiar pliku około 7.8 GB. Co do TVP swego czasu mi odpisali że nie ma problemu z zakupem od nich materiału z koncertu, godzina nagrania miała kosztowac 400 zł koncert trwał 2,5 h :D

Tytuł: Archiwum TVP
PostNapisane: Pn paź 08, 2007 8:45 pm 
Slipperman
Slipperman

W ostatnim czasie udało mi się nawet ustalić (Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych 0-22 5478350 oraz Katalog 0-22 5478360), że wspomniany koncert jest na 3 kasetach o sygnaturach:

- BC135085 (120 minut),
- BC135086 (22 minuty),
- BC135087 (105 minut);

Jest to o tyle dziwne, że koncert (całość) trwał około 150 minut. Nie wiem, jak to jest podzielone na kasetach, ale pewne jest, że muszą mieć całość.
Niestety - sprawa jest praktycznie (oficjalnie) nie do ugryzienia. Przede wszystkim nie umiano mi powiedzieć od razu, jak jest z prawami do tego materiału. Poza tym pozostaje aspekt finansowy. Zgadza się - odnośnie kosztów, niestety :-( TVP za przegranie (kopię) materiału liczy sobie 400 - 500zł/h, co pozostaje barierą zaporową dla zwykłego Kowalskiego...

Tak jak już napisałem: fajnie by było, gdyby TVP zakupiła licencję od GENESIS i wypuściła ten koncert (cały obowiązkowo!!!) na DVD, podobnie, jak kiedyś wypuściła DVD z koncertem Maanamu. Wiem, wiem...Maanam na miejscu i nie ten kaliber, ale można sobie pomarzyć...A może będzie cud?
Może faktycznie sróbować masowo "bomardować" prośbami TVP Kultura?

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 08, 2007 10:49 pm 
Rael
Rael

Koncert ze Spodka trwał 135 minut, także nie wiem jak to zostało podzielone na tych trzech taśmach. Trochę ni w pięć ni w dziewięć.

Cytuj:
A może będzie cud?

wątpię. Radzę drogą Janera zassać z movementu.

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 12, 2007 9:00 pm 
Slipperman
Slipperman

Drodzy Koleżanki i Koledzy!

Napisałem do TVP na adres plyty@tvp.pl z sugestią, aby wydali koncert (cały) ze Spodka na DVD oraz do TVP Kultura na adres tvpkultura@waw.tvp.pl w sprawie powtórki emisji tego koncertu. Dostałem odpowiedź z tego pierwszego adresu:
"W sprawie wydania interesującego Pana koncertu na DVD, oczywiście możemy przekazać tę sugestię do odpowiednich osób, trudno jednak powiedzieć, w jaki sposób wpłynie to na plany wydawnicze."
Sugeruję masowe wysyłanie maili na w/w adresy w tych sprawach. Jak zobaczą, że jest duże zainteresowanie tym tematem - może coś z tego będzie. Może by wydali choć w jakimś niewielkim nakładzie jako tzw. "limited edition". Kto wie, na pewno sróbować warto!
Temat ten był także poruszany, o czym ktoś z Was już wspominał na forum TVP Kultura, np. tu:
http://forum.tvp.pl/index.php?topic=182 ... 6#msg48816
Pozdrowienia!

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 8:06 pm 
Rael
Rael

Prage widzialam jakis czas temy, ale w porownaniu z Katowicami jest duzo ciensza :D Chociaz milo sie oglada, a Ray mowi cudnie po czesku :DNiesamowita jest druga czesc koncertu z Katowic i to porownanie sobie zespolu za kulisami przed samym koncertem, a w czasie koncertu takiego swobodnego i dobrego konaktu z publicznoscia, koncert zdecydowanie powinien byc wydany w oficjalnej wersji, dziwi mnie ze do tej pory nikt tego nie zrobil.

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 19, 2007 3:41 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

beRsek napisał(a):
A ja dzisiaj serfując po necie znalazłem zapis koncertu z Pragi:

Fajnie, ale nie działa.

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 19, 2007 8:28 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Rzeczywiście, nagrania magicznie zniknęły z Youtube... :(

Tytuł: TVP KULTURA
PostNapisane: Cz paź 25, 2007 11:51 am 
Slipperman
Slipperman

Taka odpowiedź otrzymałem z TVP KULTURA:

"Niestety prawa na koncert Genesis TVP 1 posiada tylko na emisje na terenie Polski, dlatego TVP Kultura jako kanał satelitarny nie może go emitować.
Przykro nam ponieważ idea była nam bliska.

Pozdrawiam

Mateusz Grzesiński

TVP KULTURA"

Jak widać - przynajmniej wiadomo, że TVP ma do tego prawa emisji na terenie Polski, a to oznacza praktycznie tylko TVP1/2. Najlepiej, gdyby to TVP wydała na DVD, co już zresztą też sugerowałem.

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 25, 2007 4:43 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Moim zdaniem nie mamy co liczyć że wydają to na DVD a jeśli chodzi o emisję w TVP1 lub TVP2 to nadzieja też jest nikła :(

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 26, 2007 10:35 am 
Slipperman
Slipperman

mac600
Masz rację - ja także mam małe nadzieje na to, ale uważam, że należy próbować w tych sprawach i co jakis czas im nudzić.
A swoją drogą ja chętnie bym sie dołorzucił do kosztów wspólnego zakupienia z archiwum TVP kopii, o czym pisałem w innym moim poscie.
Pozdrawiam :-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]