Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Pn lip 06, 2020 6:51 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So kwi 09, 2005 7:26 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Cześć,

chyba strasznie trudno wskazać ten jeden jedyny, więc jeśli nie możecie poprzestać na jednym, śmiało, to tylko zabawa, wymieniajcie więcej.

Moje ulubione, z różnych względów, muzycznych, sentymentalnych itd.:
1.Foxtrot
2.The Lamb Lies Down on the Broadway
3.Selling England by the Pound
4.Nursery Cryme
5.Trespass

... ale, jutro może być już trochę inaczej, bo bardzo blisko jest 'Duke' i 'Wind and Wuthering'!!!

Pzdr.
H.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 09, 2005 9:45 pm 
Rael
Rael

Jak dla mnie, na razie, bo wszystkich jeszcze nie słuchałem to "Selling England By The Pound" i "The Way We Walk: The Longs"

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 10, 2005 1:19 pm 
Rael
Rael

Mi ostatnio łatwo wskazać ulubion krążek Genesis. Jest nim "A Trick Of The Tail". Na drugim miejscu wskazałbym "Nursery Cryme" a na trzecim "Barana". Jak sięgam po Genesis, to po te albumy właśnie.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 12, 2005 12:23 pm 
BW Admin

Siegam po genesis dosc rzadko, mam w winampie kilkanascie utworow, ale jesli chodzi o plyty, chyba tylko duke w calosci, nie wiem dlaczego, chyba uwielbiam behind the lines po prostu :) To taki optymistycznie brzmiacy kawalek
i pewnie z tego wzgledu lubie tez 3sideslive, choc w tej chwili nie mam tego wydawnictwa. A ogolnie geenesis tak, ale pojedynczo i jak mi sie steskni.

Wielkie progresywne granie mnie juz nie rusza, Genesis bardzo sie starali zeby nie przesadzac, wiec ich muzyka nie powoduje u mnie odruchu siegania po wiadro, ktore mi podarowal dark sailor :) Po wiadro siegam np. po wysluchaniu dowolnego z kawalkow pana emersona... Genesis jako zespol pop byl rowniez bardzo udany, ja nie dyskredytuje zadnego okresu, mysle ze oba okresy mialy swoje plusy i minusy cenie oba. No ale to byla dygresja.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 12, 2005 1:57 pm 
Rael
Rael

darkrael napisał(a):
Genesis jako zespol pop byl rowniez bardzo udany, ja nie dyskredytuje zadnego okresu, mysle ze oba okresy mialy swoje plusy i minusy cenie oba. No ale to byla dygresja.

A ja ostatnio słuchając bardzo długo płyt z Gebrielem, posłuchałem sobie "Genesis" :) Co to było :shock: całkowicie od nowa zacząłem na tą muzyke patrzeć :shock: coś świetnego... radze wam też coś takiego zrobić, super przeżycie... Gabriel.... Collins.... Gabriel..... Collins :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 12, 2005 5:30 pm 
Rael
Rael

Mnie, podobnie jak Dark Raelowi, ciężko jest wskazać ten jeden ulubiony album.. najchętniej słucham kaset zgranych z CD, czyli - Mixed by Plociu :wink:
Jeśli jednak mam wybrać, to chyba.. chyba... Selling England.. - jeszcze gdyby na SEBTP było In the cage ehh... 8) no, ale nie ma...
Pzdr

Piotr B.

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 13, 2005 1:52 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Ciężko jest wybrać spośród obszernej dyskografii ulubionego zespołu ten jeden album 'naj'. To tak jak z pytaniem o moje ulubione zespoły, piosenki lub filmy. Jest ich zbyt wiele, by je tu wszystkie wymienić. Wychowałem się na Collinsie i Genesis z Philem na wokalu towarzyszyło mi od dziecka. Miałem jakieś dwa lata, gdy rozbrzmiewała "Mama", więc z muzycznym dzieciństwem kojarzy mi się głównie diabelski chichot oraz perkusja w "Second Home By The Sea"... Cóż robić - lubię też "Invisible Touch", bo tego albumu słuchałem już jako sześcioletni brzdąc. I - nic nie poradzę - na ten właśnie album oddaję swój głos. Bo w latach 80. sztuką było zrobienie dobrego, niegłupiego pop-rocka. A "Tonight Tonight Tonight", "Domino", "Anything She Does" czy "The Brazillian" (podobnie jak utwory z "klocków" - 1983) utkwiły mi w pamięci na zawsze.

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 14, 2005 11:11 am 
Duke
Duke

dla mnie również nie ma najlepszego albumu genesis, wszystkie są mi bliskie, ale jednak na 1-wszym miejscu stawiam te z gabrielem (przedewszystkim - foxtrot, nursery, selling), jednak to jest opinia na teraz, na tą chwile, rok temu było inaczej i kto wie co będzie za jakiś czas:D zresztą ja już się tyle genesis nasłuhałem, że to nie ma znaczenia. 8)

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 14, 2005 12:32 pm 
A Flower?
A Flower?

Podobnie jak bratu trudno wskazać mi ten jedyny, najlepszy album grupy, ponieważ nawet na tych "słabszych" są wspaniałe utwory, np. na "Abacab" mamy "Dodo" czy "Me And Sarah Jane". Niemniej jednak mogę wskazać płyty po których coś zmieniło się we mnie :

"Nursery Cryme"
"Selling England By The Pound"
"A Trick Of The Tail"
"Wind And Wuthering"

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 15, 2005 7:45 pm 
Salmacis
Salmacis

1. Selling England By The Pound
2. Trick Of The Tail
3. Wind Ant Wuthering
4. Calling All Stations
5. Foxtrot

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 16, 2005 3:05 pm 
Slipperman
Slipperman

Ja może wskażę 5 ulubionych płyt:
2. A Trick Of The Tail
3. The Lamb Lies Down on the Broadway
4. Wind And Wuthering
5. Foxtrot
Jednak jak już tutaj większość osób wspominała, baaardzo trudno jest wskazać tę jedną ulubioną płytę. Do "A Trick..." i SEBTB mam chyba największy sentyment ponieważ od tych krążków zaczęła się moja fascynacja Genesis. Pamiętam do dzisiaj jak pierwszy raz wsłuchiwałam się w dzwięki Firth Of Fifth...

Tytuł: lista
PostNapisane: N kwi 24, 2005 2:42 pm 
2. The Lamb Lies Down On Brodway
3.Live
4.Foxtrot

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 25, 2005 8:47 pm 
Giant Hogweed
Giant Hogweed

Moje TOP 3 :-D

1.Invisible Touch
2.A trick of the Tail
3.Seconds Out

Tytuł:
PostNapisane: N maja 01, 2005 1:02 am 
Bardzo odprężam się przy TRESPASS i AND THEN THERE WERE THREE, którą uważam za najbardziej niedocenioną płytę Genesis (usunął bym z niej jedynie "Follow you follow me")

Jeśli chodzi o słuchanie "całym sobą" to BARANEK,
ale wszystkie płyty 1971 - 1978 + połowa DUKE'a są wielkie

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 02, 2005 12:23 pm 
Watcher of the Skies
Watcher of the Skies

Witam!

1. The Lamb Lies Down on the Brodway (chyba przez was niedocenia strasznie nielubiana :-D)
2. Selling England by the Pound (najpierw płakałem nad Firth of Fifth, a teraz jak wyszła Genesis Platinum Collection płaczę nad Cinema Show :D :D :D )
3. A Trick of the Tail (100% geniuszu)
4. Duke (najbardziej zimna płyta, najbardziej zgrana)
5. Wind and Wuthering (sentyment)

Pozdrawiam!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]