Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Cz sie 13, 2020 12:48 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 02, 2011 1:00 pm 
Rael
Rael

Dzięki Mauro udało mi się skontaktować z bratem Pawła - Markiem w sprawie administracji forum. Marek odpisał mi od razu i nadał uprawnienia Administratora... Wszystko pięknie, tylko dla mnie phpBB i serwery to dość obce rzeczy, więc potrzebny jest ktoś, kto opanuje wszystko, co trzeba:

Marek Roczniak w mailu do mnie napisał(a):
(Wyjściem jest)...przeniesienie tego forum na inny serwer (zwłaszcza że nie wiem, jak długo będzie mogło być na azunime.net), z jednoczesnym przejściem na nowszą wersję phpBB, ale ktoś musiałby mieć na to czas, znaleźć inny serwer i umieć to zainstalować. Ja mogę jedynie dostarczyć wam aktualną kopię danych całego forum (folder forum + dane postów, całość spakowana w zip).

Mam nadzieję, że zgłoszą się chętni i kogoś godnego zaufania wybierzemy.

Piotr B.

Ostatnio edytowano Cz lut 10, 2011 2:10 pm przez płociu, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 02, 2011 1:08 pm 
Rael
Rael

Ja zawsze jestem chętny do pomocy, jednak obawiam się, że w tym przypadku akurat brakuje mi odpowiednich umiejętności :(

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 02, 2011 5:35 pm 
Squonk
Squonk

Myślę, że mógłbym się tego podjąć. Kawałek serwera też by się na to znalazł, przynajmniej do 20. czerwca.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 04, 2011 4:34 pm 
Salmacis
Salmacis

mam nadzieję, że nie zostanie to odczytane za spam.. w każdym razie kandydaturę daltona na nowego admina - wydaje mi się, że zna się na tym i dałby radę ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 11:20 am 
Rael
Rael

Popieram - Dalton na admina! Musimy mieć jakąś kontrolę nad serwisem, wywodzącą się wprost z naszych kręgów. Bo mam czasem koszmary senne, że serwis nagle zniknie.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 4:25 pm 
Rael
Rael

OK, odpowiednie wiadomości/maile zostały rozesłane - mam nadzieję, że wszystko się uda przeprowadzić bez problemu.

Piotr B.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 5:10 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Nie chcę broń Boże podważac umiejętności Daltona ,też jestem za.....ale chciałbym się zapytac czy zna sie też na php,html i MySQL :) pozdrawiam

Św.pamięci Paweł tak napisał:
Cytuj:
Osoba, ktora sie podejmie, musi znac php, troche mysqla i html. Konto jest sponsorowane do 5giga transferu miesiecznie, za przekroczenie sa slone doplaty, bo to stosunkowo drogie konta sa ogolnie. Nie jest to jednak realne zagrozenie, chyba ze mp3 zaczalby ktos dawac do sciagania.

Powod decyzji: nie mam czasu i ochoty. Przy okazji wycofuje sie tez z projektu koszulki.

Pozdro.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 5:50 pm 
Squonk
Squonk

mac600 napisał(a):
Nie chcę broń Boże podważac umiejętności Daltona ,też jestem za.....ale chciałbym się zapytac czy zna sie też na php,html i MySQL :) pozdrawiam

Św.pamięci Paweł tak napisał:
Cytuj:
Osoba, ktora sie podejmie, musi znac php, troche mysqla i html. Konto jest sponsorowane do 5giga transferu miesiecznie, za przekroczenie sa slone doplaty, bo to stosunkowo drogie konta sa ogolnie. Nie jest to jednak realne zagrozenie, chyba ze mp3 zaczalby ktos dawac do sciagania.

Powod decyzji: nie mam czasu i ochoty. Przy okazji wycofuje sie tez z projektu koszulki.

Pozdro.

Na co dzień w PHP nie programuję, ale trochę liznąłem. Z MySQL i HTML nie mam problemów.
Zresztą wypowiedź Pawła tyczyła się serwisu, a obecnie mówimy o forum.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 8:46 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

dalton napisał:
Cytuj:
Na co dzień w PHP nie programuję, ale trochę liznąłem. Z MySQL i HTML nie mam problemów.
Zresztą wypowiedź Pawła tyczyła się serwisu, a obecnie mówimy o forum.

Rozumiem cię ale własnie zmierzam do tego by nie tylko byc adminem bo to stosunkowo proste jest ale zangażowac sie ,w "serwis "Klatki ,by ją może trochę udoskonalic w pewnym sensie. :-) Może sie zdarzyc taka sytuacja że z róznych powodów klatka nam zniknie. Trzeba pamiętac tez o hostingu naszej domeny- OGICOMIE.W końcu rezerwują nam miejsce na dysku dla naszej stronki opartej o macierzę RAID.Sponsoring nie trwa wiecznie ,nie wiem jaka umowa była miedzy Pawłem a ogicomem,nie znam szczegółów.Pozdr 8)

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 9:41 pm 
Rael
Rael

To ważne o czym Tomasz pisze. Myślę, że dobrze byłoby uregulować wszystkie "nasze" sprawy, nie tylko forum, ale też stronę "W klatce". Skoro już ruszyliśmy ten problem... Korespondowałem z Markiem, bratem Pawła rok temu. Poprosił mnie wówczas, żebym miał oczy i uszy otwarte na ludzi, którzy mieliby czas (i umiejętności) aby zaopiekować się "Klatką". Do tej pory nie było wśród nas chętnych. Z tego co rozumiem światek informatyczny - przez ostatnie niemal dwa lata cała ta nasza genesisowa maszyneria dryfuje siłą rozpędu i chyba mamy dużo szczęścia, że jeszcze to wszystko działa i wisi w sieci. Dobrze, że dalton chciałby spróbować zaopiekować się techniczną stroną forum. Pytanie co ze stroną? Już nie mówię tu o jej unowocześnianiu, ale pamiętajmy o tym, że na serwerze "azunime" jesteśmy w pewnym sensie gośćmi i dobrze byłoby postarać się o zmianę tego stanu rzeczy. Ma ktoś jakieś pomysły?

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 10:16 pm 
Rael
Rael

popieram oczywiscie Daltona... Sławek rulez:D

co do strony... może na początek skopiować zawartość serwera na jakiś dysk, a potem się martwić co będzie później?
mój starszy się zajmuję takimi rzeczami, ale nie miałby na to czasu raczej ; (
może ty Mac, wyglądasz na takiego co bawi się w te klocki, i czy ty aby poprzednio nie wyrażałeś chęci na pomoc przy stronie przy innej okazji?

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 11:09 pm 
Squonk
Squonk

mac600 napisał(a):
Trzeba pamiętac tez o hostingu naszej domeny- OGICOMIE.W końcu rezerwują nam miejsce na dysku dla naszej stronki opartej o macierzę RAID.Sponsoring nie trwa wiecznie ,nie wiem jaka umowa była miedzy Pawłem a ogicomem,nie znam szczegółów.Pozdr 8)

Wydaje mi się, że od około 2 lat Klatka stoi gościnnie na innej maszynie, niż ta dawniej sponsorowana przez Ogicom.
Teraz zmieni się tyle, że będzie stała gościnnie u mnie. Plus jest taki, że na pewno nie zniknie z dnia nadzień, bo zależy mi na tym, żeby nie zniknęła. Jeśli nawet nad moim serwerem zbiorą się czarne chmury, to zdążę w porę wszcząć alarm i najwyżej przeniesiemy się w jeszcze inne miejsce ;)

Uchylę rąbka tajemnicy i powiem, że dostałem już pliki forum i przerzuciłem w testową lokalizację. Póki co operacja przebiega sprawnie i bezproblemowo.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 11:18 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Najpierw musiałbym sie zorientowac kto by nam uzyczył kawałek wolnego serwera a potem możemy myślec dalej co z tym fantem zrobic.Po za tym nie wiem Piotrek co z umową z Ogicomem??Na jakich warunkach tam jesteśmy.Te 5 GB o których mówił Paweł nam na razie wystarcza ale żeby zrobic "coś wiecej "to trochę za mało.Myślałem o 7 do max 10.
Po za tym trzeba znaleśc kogoś chętnego kto nam pomoże z kawałkiem serva....Ale powtarzam że trzeba najpierw sie dowiedziec na jakich warunkach istniejemy na hoście Ogicoma.Może dożywotnio ale w cuda nie wierzę :)

EDIT: ok dalton.skoro masz już server i to w dodatku swój to ok.pzdr

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 08, 2011 12:19 am 
Rael
Rael

Jakby co, ja mam całą zawartość strony na cd, pokopiowane też chyba na jakieś dyski twarde, także nawet jakby zniknęło, to wszystko jest do odzyskania. Można by się zorientować z tymi serwerami (kto się zna oczywiście na tym). Jeśli to nie jest bardzo drogie to chyba nie będziemy mieli problemu ze zrobieniem jakiejś zrzutki po parę groszy.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 08, 2011 12:57 am 
Rael
Rael

dalton napisał(a):
Wydaje mi się, że od około 2 lat Klatka stoi gościnnie na innej maszynie, niż ta dawniej sponsorowana przez Ogicom.
Teraz zmieni się tyle, że będzie stała gościnnie u mnie. Plus jest taki, że na pewno nie zniknie z dnia nadzień, bo zależy mi na tym, żeby nie zniknęła. Jeśli nawet nad moim serwerem zbiorą się czarne chmury, to zdążę w porę wszcząć alarm i najwyżej przeniesiemy się w jeszcze inne miejsce ;)

Uchylę rąbka tajemnicy i powiem, że dostałem już pliki forum i przerzuciłem w testową lokalizację. Póki co operacja przebiega sprawnie i bezproblemowo.

super, brawa za tak sprawne działanie!!! :)

mimo wszystko dobrze, że jest więcej ogarniętych osób niż jedna... tym bardziej rośnie wielki podziw do Pawła za to co stworzył sam do tej pory...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]