Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Cz cze 21, 2018 7:18 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 19, 2010 5:41 pm 
Slipperman
Slipperman

Od jakiegoś czasu ciekawi mnie czy są tutaj osoby, które kolekcjonują płyty Genesis, a także solowe albumy (winyl lub CD) ich członków?
Wiem, że ciężko w Polsce o dobre wydanie albumu, a może jednak ktoś tak jak Ja kolekcjonuje?

Dla mnie Genesis to okres od A Trick of the Tale, oraz wszystkie albumy Phil'a poza ostatnim. Genesis jest mi bliski nie tylko muzycznie, kolekcjonowanie Ich albumów sprawia mi dużą frajdę. I nie jest to wcale takie drogie wbrew pozorom.

A jak jest z Wami, posiadacie więcej niż jedno wydanie albumu?

Pzdr

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 19, 2010 7:32 pm 
Lurker
Lurker

Mam właściwie wszystko na CD do momentu "And Then There Were Three". Późniejszy okres właściwie mnie nie interesuje. Dokonania Phila traktuję w kategorii pop i mam winyl 2 płytowy z koncertu oraz "But seriously". Jednak to tylko słuchadło. Nie kolekcjonuję różnych wydań i bootlegów. Na nowo odkrywam okres Gabriela. Strasznie pociłem się z tłumaczeniami ale dzięki Klatce nareszcie kumam wszystko, albo tak mi się wydaje :???:

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 19, 2010 8:55 pm 
Squonk
Squonk

Można powiedzieć, że kolekcjonuję. Rekordzistą jest "A Trick of The Tail", którą posiadam aż w 4 wersjach: 3 cd i 1 winyl. Mam też kilka płyt promocyjnych w postaci gołych blaszek oraz dawne wydania "Seconds Out" i "The Lamb" w grubych pudełkach. Ale i tak pozostaję raczej kolekcjonerem bootlegów.

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 19, 2010 11:38 pm 
Slipperman
Slipperman

@dalton
Wydania o których piszesz (w grubych pudełkach) obecnie są rzadko spotykane, a co najlepsze 'grają' lepiej od współczesnych SACD. Co do 'Trick of the Tail' to posiadam jak na razie dwa wczesne wydania tego albumu. O bootlegach na razie nie myślę, za dużo mam jeszcze do skompletowania w albumach.

Tytuł:
PostNapisane: So mar 20, 2010 12:10 pm 
Rael
Rael

Na Winylach miałem wszystko od Nursery Cryme do Abacabu.
Na CD: Tresspas, SEBTP, Lamb.., Trick.., Wind.., And Then.., Three Sides Live.
Poza tym trochę bootlegów, głównie koncertowych
W MP3 mam wszystko.

Tytuł:
PostNapisane: So mar 20, 2010 3:16 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Jeżeli chodzi o mnie i mojego ojca, to na CD mamy wszystkie albumy studyjne (od FGTR do CAS).
Live: Second Out, Live Over Europe (CD i DVD).
Na kasetach: Three Sides Live, Koncert z Wemblay (nazwy dokładnej nie pamiętam), koncert, który kiedyś puścił w audycji Piotr Kaczkowski i jakieś dwa bootlegi - jak sobie przypomnę więcej to dam znak :)

Tytuł:
PostNapisane: N mar 21, 2010 3:08 pm 
Slipperman
Slipperman

A może ktoś z forumowiczów posiada wczesno-niemieckie kolekcjonerskie wydanie albumu ...And Then There Were Tree... Virgin/Charisma określane mianem 'Blue Face' ?
Obrazek

..lub prawdopodobnie najwcześniejsze z wydań tzw. 'Purple Swirl'?
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 06, 2010 8:02 am 
Giant Hogweed
Giant Hogweed

Chyba mogę uznać, że kolekcjonuję płyty Genesis, mam prawie wszystkie płyty na CD które ,myślę można określić (przynajmniej w części) jako pierwsze kompaktowe wydania, mam też całą dyskografię Japońskich wydań w jak się nie mylę limitowanej edycji z 2000 roku(od Trespass, potem zaopatrzyłem się też w FGTR choć też japońskie wydanie to wydane w innym czasie), no a ostatnio kupowałem stopniowo kolejne ukazujące się boxy...Jeśli chodzi o bootlegi to mam tylko 3 płytowe wydanie Live in USA z zapisem koncertu z 1978roku + dorzucone nagrania (w większości niepełnych wersjach) z późniejszego okresu, podobnie rzecz ma się z Philem, mam jeden bootleg nazwany "Live In USA" z zapisem koncertu z trasy po drugiej płycie. Na winylu mam tylko Wind & Wuthering, którą traktuję raczej jako ciekawostkę (nie mam adapteru, po prostu była okazja by niedrogo kupić :grin:

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 06, 2010 12:21 pm 
Squonk
Squonk

@foxtrot71: mógłbyś w kilku słowach porównać brzmienie Seconds Out z różnych wydań? W szczególności zależy mi na porównaniu wersji japońskiej z 1999 roku o numerze seryjnym 68100/01 z wersją pierwszą z 1985 roku (GECD 2001), ewentualnie z wersją z ostatniego boksu. Pytam, gdyż sam kolekcjonuję wydania japońskie, jednak jakość dźwięku jest dla mnie zawsze głównym kryterium i wolę najpierw upewnić się, czy warto. Tym bardziej, że wydania te dziś już nie należą do łatwo dostępnych.

I jeszcze jedno pytanie do wszystkich: czy wersja z boksu koncertowego zawiera ten sam remastering, co ostatnie wydanie japońskie, tzn. to z załącznika.

Załączniki:
genesis_jap.jpg
genesis_jap.jpg [ 29.3 KiB | Przeglądane 7252 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 07, 2010 10:04 am 
Giant Hogweed
Giant Hogweed

Przesłuchałem właśnie wyrywkowo kilka fragmentów płyty Seconds Out, stosując te same kryteria odsłuchu dla każdej z wersji płyt, pierwsze wydanie na cd z 85roku (GECD 2001) choć nie brzmi źle, to w porównaniu z wydaniem japońskim (VJCP-68100/01) jak i ostatnim remasteringiem brzmi momentami bardziej płasko i głucho, zarówno wydanie z 1999roku, jak i z 2009, brzmią pełniej, można doszukać się w nich więcej szczegółów, lepiej momentami słychać instrumenty, zyskała także dynamika. Z pewnością wydaniu japońskiemu bliżej jest do nowego remastera Nicka Davisa. Poza tym w poszczególnych edycjach można doszukać się różnych drobiazgów np.początek pierwszej płyty w wydaniu z 85roku i 99roku brzmi podobnie (lepiej i czyściej jednak wydanie japońskie), ale w wersji z 2009 mimo wydłużonego o kilka sekund wstępu z oklaskami nie słychać praktycznie wcale uderzeń pałeczek na wstępie utworu, co jest wyraźne w tamtych wersjach. Mimo głośniejszych oklasków między utworami w najnowszej wersji nie słychać też jak publiczność klaszcze w rytm utworu numer 3, podczas gdy w wersjach 85/99 słychać dość dobrze oklaski w pierwszej zwrotce (tu znów plus na korzyść wydania japońskiego), z kolei np.w Fitrh of Fifth wydania 09i 99 mają wyraźniej brzmiące instrumenty, w czasie sola Steva można odróżnić dwie grające perkusje, w wersji z 85roku już nie jest to tak słyszalne. Inny szczegół to np.początek kawałka numer 4 na CD 2 w wersjach 85/99 zaczyna się dopiero przed finałem studyjnego Los Endos, zaś w wersji z 2009 numer 4 na odtwarzaczu wskakuje już po duecie perkusyjnym... Jak mówiłem to tylko drobiazgi, których pewnie można doszukać by się więcej. Jakościowo wydanie japońskie z pewnością brzmi lepiej od pierwszego wydania z 85roku i w najgorszym razie niewiele gorzej od nowego remastera (przy czym sprawdzałem tylko opcje stereo, być może zapis 5.1 Surround Sound brzmi o niebo lepiej, ale nie dysponuje sprzętem by to ocenić).

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 07, 2010 10:16 am 
Giant Hogweed
Giant Hogweed

dalton napisał(a):
I jeszcze jedno pytanie do wszystkich: czy wersja z boksu koncertowego zawiera ten sam remastering, co ostatnie wydanie japońskie, tzn. to z załącznika.

Nie miałem możliwości porównania najnowszych wydań japońskich z europejskimi, warto jednak zwrócić uwagę na sam opis w książeczce, w wersji z boxu mamy "5.1 Surround Sound and Stereo mixes: Nick Davis..." myślę, że w przypadku innego remasteringu w wydaniu japońskim opis powinien być inny (no chyba że opis jest w języku Japońskim :-D .
Ciekawi mnie jednak jeszcze co innego, czy w tych wersjach Made In Japan również postawiono na takie odwzorowanie szczegółów jak w edycjach z 1999roku, np.porowata okładka w Wind & Wuthering, albo wyróżniająca się dłoń w Invisible Touch...?

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 07, 2010 11:18 am 
Squonk
Squonk

Wielkie dzięki za porównanie.

foxtrot72 napisał(a):
Nie miałem możliwości porównania najnowszych wydań japońskich z europejskimi, warto jednak zwrócić uwagę na sam opis w książeczce, w wersji z boxu mamy "5.1 Surround Sound and Stereo mixes: Nick Davis..." myślę, że w przypadku innego remasteringu w wydaniu japońskim opis powinien być inny (no chyba że opis jest w języku Japońskim :-D .

Gdybym miał książeczkę od tego wydania japońskiego, nie byłoby pytania :) W dodatku w samych opisach aukcji np. na ebay'u podawane są rozbieżne informacje. Niektórzy podają, że to remastering z 2009 roku, a inni, że ten sam co na "black triangle", czyli jeszcze wcześniejszym wydaniu japońskim (28VD-1034/35)

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 07, 2010 2:20 pm 
Giant Hogweed
Giant Hogweed

dalton napisał(a):
Gdybym miał książeczkę od tego wydania japońskiego, nie byłoby pytania Uśmiech

Zasugerowałem się dołączoną fotką, pomyślałem że to Twoja płyta, ale jak rozumiem to zdjęcie okładki z jakiejś aukcji.
Można jeszcze ewentualnie dowiedzieć się jaki jest mastering tego wydania, udając się do sklepu płytowego dysponującym którąkolwiek płytą z nowych japońskich wydań (myślę że to by wystarczyło, tzn.pewnie wszystkie płyty podobnie jak wydania europejskie mają ten sam remaster) i sprawdzić na miejscu osobiście co i jak... A potem ewentualnie poszukać czegoś na aukcji w ciekawszej cenie.
Inna sprawa, to fakt, że przeglądam właśnie najnowszy katalog EMI i wydań japońskich zostało już niewiele w chwili obecnej dostępne są tylko "Wind & Wuthering", "Duke" i "Abacab". Dla zainteresowanych pozostaje więc szukać tych wydań w sklepach bądź na aukcjach, bo możliwe że wkrótce znikną one z rynku.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 09, 2010 10:50 pm 
Lamia
Lamia

Z CD studyjnych, brakuje mi jeszcze tylko Wind and Wuthering i Abacab. Z Live'ów na kompakcie nie mam niczego. Wróóóóćććć... Mam nasz koncert i Live Over Europe. Ojciec ma parę winyli: And Then There Where Three, Abacab, Invisible Touch, We Can't Dance i Three Sides Live. Z Collinsa mam na razie No Jacket Required i Testify - oba na CD. Ojciec też ma parę winyli łysego - Face Value, No Jacket Required, But Seriously. Na DVD koncerty z Wembley, z Londynu (Earls Court) i z Rzymu. Z Collinsa - The First Farewell Tour i z M+M - Live At Shepherds Bush.

Dodatkowo: The Video Show i kaseta Taktu - WCD.

Jak skończę ze studyjnymi Genesis, chciałbym się szarpnąć na Live'y, ale chyba bedę musiał odłożyć na box, bo pojedynczo nie sprzedają. Do tego od czasu do czasu nabędę płytkę "filuta", bo w Empiku, Saturnie czy Media Markt, można dostać za jakieś 30 złociszy od dysku.

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 12, 2010 5:34 pm 
Duke
Duke

Jestem ciekaw jakie zdanie jako kolekcjonerzy macie o poszczególnych wydaniach płyt Genesis, które polecacie i co sądzicie o wydanych ostatnio remasterach. Właśnie zamówiłem Duke'a z 2007 r. żeby posłuchać z samej ciekawości jak brzmi wydanie DVD.Co prawda jest na ten temat obszerna dyskusja na forum Steve'a Hoffmana ale nie za bardzo mam kiedy przewertować 50 stron wątku o samym boxie 1970-75 ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]