Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Cz gru 13, 2018 8:32 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 11:13 am 
Squonk
Squonk

Mogę porównać kilka z tych, które mam w więcej niż jednej wersji.
Głównym bodźcem do zakupu kilku nowych remasterów była chęć usłyszenia wersji 5.1, jako pewnego rodzaju ciekawostki. Na co dzień słucham jednak głównie wersji stereo i to z warstw CD.

Z okresu 1976-1982 mogę porównać dwa albumy:

A Trick of the Tail - tu preferuję wersję japońską (VJCP-68098). Wersja z 2007 roku jest natarczywie głośna i słuchanie jej szybko powoduje zmęczenie. Dobrą rekompensatą są dodatki na DVD, wśród których znajduje się jeden z moich ulubionych koncertów Genesis na video.
Co ciekawe, miałem okazję słyszeć pierwsze wydanie "A Trick.." z japońskiego winyla i brzmienie było bardzo podobne do ostatniego remastera.

Duke - nie mam japońskiej wersji do porównania, a jedynie Definitive Edition Remaster. Sytuacja analogiczna jak w przypadku "ogona". W najnowszym wydaniu od pierwszych sekund otacza słuchacza nieprzyjemna ściana dźwięku. Można usłyszeć dużo dźwięków, które w starszej wersji nie były tak wyraźne bądź nie było ich wcale. Wszak nowe wersje to remiksy, a nie tylko remastery. W dodatkach na DVD występują istne cuda. W koncertowym Los Endos z 1980 roku, pod koniec, w momencie, w którym normalnie szły napisy, wstawiono fragmenty zupełnie innego koncertu, z Philem przy mikrofonie (!!!). Fatalnie to wygląda, w dodatku jakość całego filmu jest gorsza niż krążących wśród kolekcjonerów bootlegów.

Okres 1970-1975:

Tu mogę porównać jedynie Selling England by the Pound. W tym przypadku wersja najnowsza cechuje się zupełnie innym charakterem brzmienia niż płyty z 1976-1982. Kompresja dynamiki nie jest zauważalna, miksy są miłe dla ucha. Stawiam tę wersję wyżej niż najstarsze wydanie na CD (CASCD 1074), któremu zresztą też nic nie można zarzucić.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 20, 2010 6:57 am 
Slipperman
Slipperman

Odnośnie 'Seconds Out'

Cytuj:
Seconds Out

There appear to be THREE (?) original masterings of this title.

The Atlantic has been reported as brighter than the V/C. The preference is for the V/C. Data comparisons are still needed to determine exactly how many masterings there are.

Version 1, Disc 1
[Dr. M] - V/C Nimbus : 100.0% - 82.8% - 100.0% - 99.6% - 100.0% - 94.0% - 97.6% - 92.0%
[BE] - V/C EMI Uden, NL : 100.0% - 82.8% - 100.0% - 99.6% - 100.0% - 94.0% - 97.6% - 92.0%
[Raf] - V/C Sonopress : 100.0% - 82.8% - 100.0% - 99.6% - 100.0% - 94.0% - 97.6% - 92.0%

Version 1, Disc 2
[Dr. M] - V/C Nimbus : 100.0% - 100.0% - 100.0% - 100.0%
[BE] - V/C EMI Uden, NL : 100.0% - 100.0% - 100.0% - 100.0%
[Raf] - V/C Sonopress : 100.0% - 100.0% - 100.0% - 100.0%

Version 2, Disc 1
[mshare] – Atlantic, US : 81.2 % - 70.5% - 81.2% - 81.2% - 87.0% - 81.8% - 95.5% - 95.5%

Version 2, Disc 2
[mshare] – Atlantic, US : 97.7% - 91.2% - 91.2% - 91.2%

Version 3, Disc 1
[Dave] - V/C 28VD-1034~35, Japan (Black Triangle) : 88.1% - 76.2% - 95.0% - 84.3% - 100.0% - 83.1% - 90.2% - 92.0%
[Dave] - V/C VJD-25007~08, Japan : 88.1% - 76.2% - 95.0% - 84.3% - 100.0% - 83.1% - 90.2% - 92.0%

Version 3, Disc 2
[Dave] - V/C 28VD-1034~35, Japan (Black Triangle) : 89.1% - 95.3% - 93.9% - 94.2%
[Dave] - V/C VJD-25011~12, Japan : 89.1% - 95.3% - 93.9% - 94.2%
NOTE: Dave could only get the first track of the Black Triangle to read correctly, but its value matches the VJD, and, since the Disc 1s are identical, it is assumed the Disc 2s are also identical.

To tak troszeczke kolekcjonersko. Chcąc uzyskać wiecej informacji mozna zajżeć na forum Steve'a Hoffmana

PS. Nie posiadam wersji japońskich. Mam za to dwa wydania z początku lat 80'tych [Nimbus England oraz West Germany Sonopress] i przyznam, że chyba dla mnie to najlepiej brzmiące albumy. Słyszałem również, że wydanie Atlantic remasterował w latach 80-tych Barry Diament i również, jest to dobry mastering.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 20, 2010 7:06 am 
Slipperman
Slipperman

A tutaj na forum Steve'a Hoffmana zamieściłem dane dotyczące mojego ostatniego 'znaleziska' - dodam, że jest to jedyny egzemplarz wydania And Then There Were Three wyprodukowanego w UK przez koncern PDO w Blackburn o pozłacanej warstwie wierzchniej (nie jest to bronzing). Wydanie to w świecie kolekcjonerskim nosi nazwę 'Blue Face'. Do tej pory było znane jedynie wczesne niemieckie wydanie tego albumu.

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 24, 2010 10:49 pm 
Rael
Rael

Może to nic specjalnego nie wniesie do tego tematu, ale skoro temat jest w formie pytania...

Słucham i znam wszystkie albumy, ale nie kolekcjonuje płyt ; ) W ogóle nie rozumiem tego zjawiska, tzn. samo kupowanie albumów,a nie tylko ściąganie ich z internetu jest ok, ale inwestycje w kolejne reedycje i wersje w moim mniemaniu troche bez sensu...

Np. Ostatnio na ebayu pojawił się m.in vinyl Calling All Stations - wszystko fajnie, bo to dosyć nietypowe wydawnictwo, ale cena jest dosyć horrendalna (270 dolarów ; )

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 10:10 am 
Squonk
Squonk

Te winyle bywają sporadycznie na aukcjach, często w dużo niższej cenie.

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 4:25 pm 
Duke
Duke

thenextbesthing napisał(a):
inwestycje w kolejne reedycje i wersje w moim mniemaniu troche bez sensu

To zależy. Czasami kolejne wersje albumu (winyl, CD, remastery) różnią się między sobą ogromnie. Czasami brzmią lepiej, czasami gorzej ale nie jest to już ta sama płyta.

Ponadto nikt nie wie jaka będzie żywotność płyt CD. Stąd może wynikać również chęć zaopatrzenia się w taką reedycję wydaną po np. 20 latach. CD nagrane u siebie w domu, nie raz nie nadają się do odtwarzania po kilku latach. Mówi się, że te profesjonalnie wytłoczone powinny przetrwać do 100 lat ale przekonamy się o tym dopiero w 2080 roku ;)

Nie można zapomnieć również o bonusach dodawanych w reedycjach, które mogą wiele znaczyć dla hardcorowych fanów. Chociaż najczęściej są jednak wciskane na siłę i nie wiele wnoszą.

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 26, 2010 4:53 am 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Właśnie dostałem w prezencie "Three Sides Live" na podwójnym LP :lol:

Tytuł:
PostNapisane: So lip 10, 2010 7:20 pm 
Slipperman
Slipperman

thenextbesthing napisał(a):
W ogóle nie rozumiem tego zjawiska, tzn. samo kupowanie albumów,a nie tylko ściąganie ich z internetu jest ok, ale inwestycje w kolejne reedycje i wersje w moim mniemaniu troche bez sensu...

No właśnie i tym się różnimy, Ty to określasz 'inwestycją' a dla mnie to przygoda i pasja, poszukiwanie ciągle czegoś nowego. Tak jak dla kogoś obejrzenie po raz kolejny dobrego filmu. Do kolekcjonowania trzeba dojrzeć, tak mi się wydaje, musnąć trochę tu, trochę tam.

Wiem, że w Polsce ciężko jest aby pozwolić sobie na takie hobby, ale tu gdzie mieszkam jest zupełnie inaczej.

Ps. Chyba nie znam Polaka, który kolekcjonował by albumy Genesis i Collinsa, za to znam mnóstwo ludzi na Świecie z podobną pasją:)
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So paź 09, 2010 5:07 pm 
Slipperman
Slipperman

Uwaga: nie mam chilowo polskich znakow...

Taki maly off top, odswierzenie tematu w zwiazku z nowym nabytkiem.

Ostatnimi czasy udalo mi sie zdobyc pierwsze oryginalne wydanie albumu Duke w formacie CD, wydane przez Charisma Records pod numerem katalogowum 814 270-2, które uznawane jest w swiecie kolekcjonerskim za pierwsze oficjalne wydanie tego albumu w formacie CD. Nigdy wczeniej album ten nie ukazal sie na plycie CD. Jest to oryginalne wydanie, ktore pochodzi z pierwszej polowy 1983 roku.

Dsyk tego albumu zostal wytoczony przez tlocznie PolyGramu zlokalizowana niedaleko Hanoveru, w Niemczech Zachodnich.

Jestem bardzo szczesliwy, gdyz wreszcie udalo mi sie skompletowac trzy wydania albumów o jedankowym design.

Oprocz Duke'a albumy wydane przez Charisma Records w identycznym design to: ...And Then There Were Three... oraz A Trick Of The Tail

Duke sprawil mi najwiecej klopotow w poszukiwanie, gdzy praktycznie nieistnial nigdzie, az okolo miesiaca temu udalo mi sie go zdobyc.

Wiecej informacji na temat kolekcjonerskich i nie tylko wydan albumów Collinsa i Genesis postaram sie zamiescic na stronie www, ktore wlasnie tworze. Calosci jest masa, osobiscie posiadam ok. 400 roznych wydan CD Collinsa i Genesis i napewno nie jest to kolekcja kompletna. Ale wszystko w swoim czasie.

Tymczasem prosze zapoznac sie (wizualnie) z pierwszym wydaniem Charismy albumem Duke

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 22, 2010 11:59 pm 
Slipperman
Slipperman

Phil Collins Compact Disc Collector's Corner

Obiecywałem, obiecywałem i wreszcie dotrzymałem słowa!
Od dłuższego czasu pracuję na własną stroną/blogiem poświęconą Phillowi Collinsowi oraz Genesis.

Oficjalnie pragnę poinformoać, iż witryna posiada już szkielet i wkrótce zostanie 'wypełniona' poszczegolnymi release'mi.

Address strony to: http://genesis-face.blogspot.com

Nieoficjalnnie mogę powiedzieć, że poszczególne wydania będą prezentowane w takim oto formacie.

Również muszę nadmienić, iż strona będzie w języku angielskim. Powód dla jakiego strona została napisana w języku angielskim jest dość błachy, ale wydaje mi się, że poszerzy możliwości lokalizacji kolejnych albumów.

Wszelkie informacje o nowościach na stronie będę podawał na stronie głównej, więc warto co jakiś czas wpadać.

Całość dopiero raczkuje i jest bardzo uboga, jednak z czasem nabierze treści.
Stworzenie strony miało na celu głownie identyfikację poszczególnych wydań albumów, zarówno Collinsa, jak i Genesis oraz ukazanie przyszłym pokoleniom wspaniałej pasji, jaką jest kolekcjonowanie tych już zapomniany, niebędących w produkcji krążków.

Zapraszam serdecznie, Mariusz

Tytuł:
PostNapisane: So paź 23, 2010 11:03 am 
Squonk
Squonk

Zapowiada się intrygująco. Czekam z niecierpliwością na zapełnienie treścią!

Tytuł:
PostNapisane: N paź 24, 2010 9:01 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Bardzo ładnie. Już zasubskrybowałem kolegę w RSS-ach :)

PostNapisane: So lut 26, 2011 12:34 pm 
Slipperman
Slipperman

Jak widze po statystyce odwiedzin, to malo ktory 'rodak' zaglada na bloga/strone.
Dodam tylko, ze wreszcie udalo mi sie zdobyc pierwsze wydanie ...And Then There Were Three... Purple/Swirl (najdrozszy a zarazem najrzadszy dysk w mojej kolekcj) oraz wiele innych ciekawych. Postaram sie na czasie dokonac wiekszego update'u. Strona otrzymala nowy design i w zasadzie jest praktycznie juz ukonczona.

Pozdrawiam wszystkich.

PostNapisane: So lut 26, 2011 1:28 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Ja akurat czytam twoje teksty przez RSS w Google Readerze - wyświetla całą treść artykułu. Może to także dlatego większość osób nie "klika" by wejść na stronę?

PostNapisane: Śr gru 28, 2011 3:36 pm 
Slipperman
Slipperman

Witam,

Informuj użytkowników forum, że moja strona poświęcona wydaniom Philla Collinsa oraz Genesis zostanie wkrótce przeniesiona na nowy adres (w zasadzie to już działa), a stary adres z czasem zostanie usunięty.
Nowy adres strony to: http://collinsoncds.wordpress.com/

Pozdrawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]