Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest N paź 20, 2019 8:23 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 10:25 am 
Carpet Crawler
Carpet Crawler

Daryl continues his audio podcasts with thoughts of the storm-infested Katowice show http://www.urbanisland.com/music/Katowice-Show.mp3

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 12:19 pm 
Carpet Crawler
Carpet Crawler

Aż miło się słucha :-)

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 27, 2007 2:22 pm 
Lurker
Lurker

Czy ktoś podejmie się przetłumaczenia. Jestem raczej kiepski w angielskim, a chętnie dowiedziałbym się co Daryl powiedział.
Zresztą myślę, że pewnie jeszcze kilka osób ma ten sam problem.
Z góry dziękuję

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 27, 2007 3:03 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Niebawem będzie transkrypcja tego co powiedział, więc chętnie przetłumaczę; ze słuchu nie chcę pobłądzić....

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 27, 2007 6:14 pm 
Lurker
Lurker

Transcript się pojawił, więc jest i tłumaczenie:

"Witam wszystkich, mówi Daryl Stuermer z Hanoweru w Niemczech. Od ostatniej notatki z trasy graliśmy w Bernie (Szwajcaria), Linzu (Austria), Pradze (Czechy) i Katowicach (Polska).
Chciałbym powiedzieć głównie o Katowicach, ponieważ myślę, że to występ, który jak dotąd najbardziej utkwił nam w pamięci. Nasze koncerty w Bernie, Linzu i Pradze były bardzo dobre, ale różnica polega na tym, że koncert w Katowicach został niemalże odwołany zanim nawet zdążyliśmy wyjść na scenę.
Deszcz był tak intensywny, a burza z piorunami tak silna, że występ mógł być niebezpieczny. Postanowiliśmy jednak zagrać i muszę przyznać, że przez pierwsze dwie-trzy piosenki miałem wrażenie, że się nam jednak nie uda. Deszcz padał na scenę, zalewając pedały gitar i klawisze. Podczas drugiej piosenki, Turn It On Again, keyboard Tony’ego Banksa odmówił posłuszeństwa mniej więcej w 2/3 piosenki, więc musieliśmy ją dokończyć bez niego we trzech – na gitarze, basie i perkusji, które nam zostały.
Możecie sobie wyobrazić granie takiej piosenki bez Tony’ego Banksa? Właściwie żadnej piosenki Genesis nie da się zagrać bez Tony’ego. Nam się jakoś udało i szczęśliwie dobrnęliśmy do jej końca.
Wydaje mi się, że to był nasz pierwszy występ, podczas którego wszyscy członkowie zespołu mieli na sobie kurtki i czapki. To chyba w ogóle był pierwszy występ, podczas którego miałem na głowie czapkę. Były to zresztą te same czapki, które można kupić na stoisku z gadżetami zespołu... Chyba dali nam zniżkę.
Mówiąc najoględniej, ten koncert był zupełnie inny niż wszystkie. Wyrazy uznania należą się przede wszystkim naszym technikom, którzy rozstawili scenę i dbali o nią podczas ulewy, a potem musieli ją w strugach wody rozmontować, bo padało bez przerwy.
Uznanie należy się też widzom. Nie mieli oni skrawka dachu nad głowami, a niektórzy z nich stali tam na dwie godziny przed naszym przybyciem i wytrwali przez cały koncert. Myślę, że byli oni jedną z najlepszych publiczności, przed którymi mieliśmy okazję wystąpić. Zatem – czapki z głów!
Mamy nadzieję, że taka pogoda nie utrzyma się przez całą naszą trasę, chociaż wydaje się, że może padać podczas naszego jutrzejszego występu w Hanowerze (dziś trochę kropi) – zobaczymy, jak będzie. W każdym razie trzymamy kciuki za pogodę i nasz występ.

Tyle na teraz, kończę i odezwę się do Was po następnych kilku występach. Do usłyszenia!"

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 7:01 am 
Lamia
Lamia

Jestem dumny że tam byłem :-D

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 1:22 pm 
Carpet Crawler
Carpet Crawler

Ciesze sie, ze moglem uczestniczyc w tym swiecie muzyki, tymbardziej ze byl ze mna moj syn, tak jak 15 lat temu. Teraz on i ja dostalismy "szalu" muzyki Genesis. To mily szal i wspaniale doznanie opisane-przekazane Wam za pomoca ust Daryla :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 3:54 pm 
Giant Hogweed
Giant Hogweed

Panie Daryl czapki z z głów dla was, nie każdy by zagrał w takich warunkach.

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 4:47 pm 
Dodo
Dodo

To jest właśnie szacunek dla fanów. Chyle czoła muzykom. Mam nadzieje, ze w Berlinie nic nie zakłóci pięknego koncertu.

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 7:27 pm 
Lurker
Lurker

wlodmar napisał(a):
Podczas drugiej piosenki, Turn It On Again, keyboard Tony’ego Banksa odmówił posłuszeństwa mniej więcej w 2/3 piosenki, więc musieliśmy ją dokończyć bez niego we trzech – na gitarze, basie i perkusji, które nam zostały.
Możecie sobie wyobrazić granie takiej piosenki bez Tony’ego Banksa? Właściwie żadnej piosenki Genesis nie da się zagrać bez Tony’ego. Nam się jakoś udało i szczęśliwie dobrnęliśmy do jej końca.

Rzeczywiście starali się jak mogli żeby brak klawiszy był jak najmniej słyszalny. W tym momencie pomyślałem, że za chwilę przeproszą nas grzecznie, padnie tekst o "przyczynach technicznych" i będzie koniec. Dobrze, że technicy dali radę.

wlodmar napisał(a):
Myślę, że byli oni jedną z najlepszych publiczności, przed którymi mieliśmy okazję wystąpić. Zatem – czapki z głów!

No to już nie mamy wątpliwości, że podczas następnego Tour (przecież będzie :-D) dadzą koncert, a może nawet dwa w Polsce.

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 8:20 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

krzysiek napisał(a):
No to już nie mamy wątpliwości, że podczas następnego Tour (przecież będzie ) dadzą koncert, a może nawet dwa w Polsce.

Raczej wątpie, żeby jakiekolwiek sentymenty o czymś takim zadecydowały... Poza tym wciąż w polsce nie ma więcej miejsc na organizacje takich koncertów, będę dopiero na rok 2012...

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 10:45 pm 
Lurker
Lurker

A właśnie myślę, że atmosfera podczas koncertu może spowodować że Chorzów zostanie stałym punktem dla każdej ewentualnej trasy.

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 10:47 pm 
Watcher of the Skies
Watcher of the Skies

Miejmy takową nadzieję

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 11:10 pm 
Giant Hogweed
Giant Hogweed

Owszem atmosfera podczas koncertu jest ważna bo kto by wrócił jakby ich jajkami i pomidorami obrzucono ale to nie jest jedyny warunek organizowania koncertu. Ja jednak sądzę, że oni tu wrócą. Jakieś takie miałem wrażenie. Wystarczy spojrzeć na inne zespoły. Niektórzy tu bardzo często zaglądają (Dream Theater chociaż by - może teraz 02.10 mi się uda nareszcie być na koncercie ichnym).

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 12:30 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Daryl napisał(a):
Możecie sobie wyobrazić granie takiej piosenki bez Tony’ego Banksa? Właściwie żadnej piosenki Genesis nie da się zagrać bez Tony’ego.

More Fool Me :grin:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]