Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest N paź 20, 2019 8:22 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 10, 2008 7:02 pm 
Rael
Rael

Bolec ma racje. Na tym słynnym bootlegu "Duke Sides Live" jest taka skrócona, moim zdaniem wyborna, wersja "Noża". Bodajże jako ostatni bis.

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 11, 2008 1:49 am 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Wow, to muszę nadrobic zaległości... Że też o tym nie słyszałem. Dzięki chłopaki!

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 14, 2008 10:27 am 
Rael
Rael

mauro napisał(a):
thenextbesthing napisał(a):

mogli dividing line / one man's fool wykonac instrumentalnie tez byłoby "miodnie"...

byłoby miodnie, gdyby jeszcze wklecili tam temat z "there must be some other way" :D

jakze moglam zapomniec.Tak, koniecznie there must be some other way! byloby megamiodnie![/list]

Tytuł:
PostNapisane: So mar 22, 2008 10:24 pm 
Dodo
Dodo

Ja się osobiście cieszę, że nie grali nic z CAS :P

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 06, 2008 8:47 pm 
Dodo
Dodo

bardzo rzadko zdarza się, żeby skład danego zespołu po reunion wracał do repertuaru poprzedniego/innego składu osobowego.
ja z dużych gwiazd kojarze tylko iron maiden gdzie dickinson wykonywał dwa utwory spiewane wczesniej przez blaze baileya.
każdy artysta ma wielkie ego i wiadomo, że po powrocie do macierzystego zespołu nie będzie wykonywał utworów poprzednika.
trudno sobie do prawdy wyobrazić żeby osbourne na trasie reuenion black sabbath śpiewał utwory dio czy martina.
i gdyby miało dojść do reunion genesis five to peter nie zaspiewa ŻADNEGO utworu phila co dla nas wszystkich jest oczywiste i jasne;)

tak więc na takie coś i w przypadku genesis 2007 nie było co liczyć.
chociaż efekt mógłby być przecież ciekawy...

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 06, 2008 9:00 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Tylko, że w przypadku zespołu Iron Maiden, nie było zawieszenia działalności, i reunionu po latach, tylko zmienił się wokalista. Co do Black Sabbath- i bardzo dobrze, bo ciężko by było fanom powstrzymać atak śmiechu słysząc jak pan Osbourne, próbuje zmierzyć się z utworami granymi wcześniej przez panów Dio i Martina...

A dla mnie jest jasne i oczywiste, że niezależnie od składu i okoliczności w setliscie zawsze znajdzie się miejsce dla "Throwing it all away" ; )

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 06, 2008 10:53 pm 
Rael
Rael

babacab napisał(a):
bardzo rzadko zdarza się, żeby skład danego zespołu po reunion wracał do repertuaru poprzedniego/innego składu osobowego.
ja z dużych gwiazd kojarze tylko iron maiden

czy ja wiem, czy to taka rzadkość... Co prawda określenie reunion jest dość płynne, ale przyjmując, że chodzi tu o zmianę składu personalnego i kilkuletnią przerwę to nasuwa mi się kilka nazw- Pink Floyd i Queen, że do dwóch największych szyldów się ograniczę.

W tym konkretnym przypadku (Genesis AD 2007) jestem skłonny w pełni uwierzyć w słowa muzyków i nie doszukiwać się żadnych podtekstów. Bodajże Tony powiedział, że zespół ma tak dużo materiału napisanego we trzech (z Philem), że nie będą sięgać po materiał z CAS, który należał przecież tylko do duetu Mike- Tony. Do tego dochodzą jeszcze Daryl i Chester, którzy także nie mają z CAS nic wspólnego. Jakby nie patrzeć kawałki z 1997 roku są obce dla ponad połowy składu.... a Genesis to przecież zespół stricte "demokratyczny" ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC [ DST ]