Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Pt lut 28, 2020 6:36 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: So kwi 09, 2005 7:45 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Cześć,

właściwie interesuje mnie czy byliście, a jeśli tak, to jakie macie odczucia?
Ja byłem i miałem chyba zbyt duże oczekiwania. Koncert wg. mnie był OK, ale mimo całej 'miłośći' do Gabriel'a to nie był koncert, który zwalił mnie z nóg.
Jakoś miałem wrażenie, że był zagrany na 3/4.
Na najwyższym poziomie był fragment z: Solsbury Hill; Sledgehammer; Digging in the Dirt, następujące jeden po drugim(nie pamiętam czy w takiej kolejności, ale to mniej ważne).
Może (za bardzo) chciałem usłyszeć więcej starych utworów?
W sumie, mogło być też trochę głośniej, ostatecznie to był koncert rock'owy.
Jak Wam się podobało?

Pzdr.
H.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 15, 2005 1:21 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Cześć,

nie chce mi się wierzyć, że nikt z Was nie był na koncercie.
Optymistycznie zakładam, że będzie się Wam chciało napisać parę słów. :wink:

Pzdr.
H.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 15, 2005 2:17 pm 
Duke
Duke

No dobrze, skoro nalegasz, mogę napisać kilka słów :D. Było to strsznie dawno i chyba obgadaliśmy to nieco na starym forum. Na koncercie byłem i byłem po nim w szoku. Był świetny, nie ma sensu, żeby peter grał starocie skoro "nowości" wychodzą znakomicie i wszystko razem tworzy niesamowity klimat. Ja widziałbym w repertuarze nieco więcej utworów z 4 pierwszych płyt, jednak dobrze wiemy, że to już nigdy nie wróci. Ponadto znakomity zespół, piękna scenografia (choć niecała). No, ale wiadomo, że polacy zawsze muszą mieć coś nie tak. No a kiedy na końcu usłyszałem biko to już szczena mi opadła, mogłem tylko się drzeć i uczestniczyć w tym całym przedstawieniu.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 15, 2005 4:46 pm 
Rael
Rael

Ja tyż byłem. Nie mogę uwierzyć, że to już prawie dwa lata będzie... wspomnienia mam bardzo miłe. Poruszył mnie ten koncert dosyć głęboko. Lubię i chyba zawsze będę lubił koncerty po których wychodzę z hali, czy ze stadionu inny, silniejszy, mądrzejszy. Tamten spełnił moje oczekiwania zarówno muzycznie, jak i emocjonalnie.

Nie wydaje mi się, żeby diggin i solsbury i sledg były obok siebie. Diggi było gdzieś w środkowej części bliżej początku, a solbury i sledg prawie zamykały koncert. Po nich był tylko signa to noise...no ale mogę się mylić.

Co mi się najbardziej podobało? z utworów - diggin in the dirt, signal to noise, mercy street (!!), grownig up, downside up. Podobał mi się Gabriel, jako artysta. Podobało mi się jego zachowanie podczas całego wieczoru, to czytanie po polsku z kartki, te przebieżki po scenie, skoki w kuli...było w tym dużo spontaniczności i zręczności (w sensie braku sztuczności, czy wymuszenia).
Podobali mi się instrumenatliści, właściwie wszyscy. Najbardziej oczywiście Levin i Rhodes, do których mam duży sentyment z racji ich długiego stażu w ekipie Gabrycha, ale Ged Lynch i jego bębnienie tez robiło wrażenie.

No to chyba tyle...z resztą odsyłam do mojej relacji, która chyba jeszcze jest na stronie w klatce :D

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 15, 2005 5:22 pm 
Salmacis
Salmacis

Dokładna playlista tego koncertu jak to pokolei było:
1 Here Comes The Flood
2 Darkness
3 Red Rain
4 Secret World
5 Sky Blue
6 Downside-Up
7 The Barry Wiliams Show
8 More Than This
9 Mercy Street
10 Digging In The Dirt
11 Growing Up
12 Animal Nation
13 Solsbury Hill
14 Sledgehammer
15 Signal To Noise
16 In Your Eyes
17 Biko

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 15, 2005 7:51 pm 
Salmacis
Salmacis

No to mam wreszcie chwilę czasu więć piszę. Koncert cudny wspaniele go wspominam, szczególnie iż się pod scenę dostałem :D Ja chyba najwspanialej wspominam Digging In The Dirt wtedy sobie prawie gardło zdarłem :wink: no i to przecudne Biko na koniec ale była atmosfera przy tym utworze.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 15, 2005 8:45 pm 
Rael
Rael

Marek napisał(a):
Digging In The Dirt wtedy sobie prawie gardło zdarłem .

podpisuję się pod tym. Darłem się w refrenie tego utworu jak powalony jakiś :D
No i Biko, jak mogłem zapomnieć. Bardzo ważny moment, szczególnie, że ten utwór podczas tej trasy pojawił się chyba tylko dwa razy...wyjątkowy moment.

Z resztą cała końcówka tego występu był bardzo mocna. Pamiętam, że ludziska niemiłosiernie sie rozkręcili podczas solsbury i slegdhammer, zaraz potem był bardzo mocny signal to noise. Końcówka tego kawałka to już była ekstaza przynajmniej dla mnie. No a bisy, wiadomo, in your eyes i biko - nie trzeba komantarzy.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 15, 2005 9:08 pm 
Salmacis
Salmacis

mauro napisał(a):
No i Biko, jak mogłem zapomnieć. Bardzo ważny moment, szczególnie, że ten utwór podczas tej trasy pojawił się chyba tylko dwa razy...wyjątkowy moment.

Z tym utworem to dokładnie było tak jeśli chodzi o Poznanński koncert wyjątkowe to było dlatego iż Peter wykonał ten utwór po długoletniej przerwie w jego wykonywaniu specjalnie dla nas, a potem juz go grał na pozostałych późniejszych koncertach z tej trasy, ale Poznań był pierwszy po dłuższej przerwie. Biko było później wykonane jeszcze na trasie w 2003 roku:
- West Palm Beach 14 czerwiec
- Atlanta 16 czerwiec
- Mansfield 18 czerwiec
- Toronto 4 lipiec
- Montreal 6 lipiec
A poza tym jeszcze kontynuuacja tej trasy w 2004 roku też killka razy wykonane Biko a oto źródło tych informacji http://www.themusic.com/encore/pg/

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 17, 2005 4:29 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Marek napisał(a):
Dokładna playlista tego koncertu jak to pokolei było:
...
10 Digging In The Dirt
11 Growing Up
12 Animal Nation
13 Solsbury Hill
14 Sledgehammer
15 Signal To Noise
16 In Your Eyes
17 Biko

Cześć,

no proszę a prawie głowę dał bym sobie uciąć, że 10, 13 i 14 następowały kolejno po sobie. Pamięć jest zawodna. :wink:
Dzięki Marek!

Pzdr.
H.

Tytuł:
PostNapisane: So lis 05, 2005 4:45 pm 
Lamia
Lamia

...oj jak to było dawno, ale często wracam pamięcią do tamtych dni...
Koncert w Poznaniu, był moim drugim koncertem Gabriela, wcześniej udało mi się pojechać do Berlina... przynajmniej mam porównanie ( no nie wspominajac Pragi, tam tez udalo mi sie pojechac :grin: ).
Każdy z nich byl podobny do siebie, a zarazem jednak inny... Nie da sie jednoznacznie powiedzieć który był najlepszy, ktory najlepiej wspominam.
Napewno koncert w Berlinie ( lub jak ktoś woli określenie " u wroga") bede pamietal bardzo dobrze gdyz byl to " pierwszy raz", wiecie o co chodzi..., natomiast atmosfera w Poznaniu była o niebo lepsza...
Praga, cóż... chyba najslabsza, niemniej nie załuje że pojechałem...

Teraz pozostaje jedynie a może aż, zapis DVD, ktory niestety nie oddaje emocji ktore są obecne, tam na miejscu, na zywo...
Mozemy tez sie cieszyc z tego że, Gabriel funduje nam co jakiś czas jakieś wydawnictwo...niestety, nic nowego....

pozdrawiam

i przy okazji, kto jej nie mial, zapraszam na stronę:
http://www.gabrielese.info/pages/start.html

:D

Tytuł:
PostNapisane: So lis 05, 2005 7:27 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Kenji - dzięki za linka. Komiksy o Gabrielu są momentami genialne :lol:

Tytuł:
PostNapisane: N lis 06, 2005 11:36 pm 
Dodo
Dodo

Bylem na tym koncercie. Pamietam dobrze, bo tego ranka dowiedzialem sie, ze nie zdalem egzaminu i moge wyleciec ze studiow. Dlatego bylem w troche zlym humorze i nie moglem sie w pelni cieszyc muzyka. Bylo mi tym bardziej glupio, ze na czas przyjazdu do Poznania zakwaterowalem sie u znajomej z wakacji... Dzis bym tak nie zrobil, poszedlbym do hotelu. Uh. Nie mialem lunety, a siedzialem daleko, wiec ledwie dostrzegalem Petera gdzies w oddali. Ale muzyka byla fajna. Pamietam, ze b. dobrze brzmiala na przyklad Darkness - zrobila na mnie tym wieksze wrazenie, ze nie slyszalem jej wczesniej. To znaczy slyszalem, ale jakbym nie slyszal, bo niby przesluchalem Up, ale jej nie pamietalem. Dobrze brzmialo tez Digging in the dark oraz Sky Blue.

Strefa czasowa: UTC [ DST ]