Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Pn lut 24, 2020 12:49 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 04, 2013 5:38 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Jako że nie umiem dodać tego newsa na naszą stronę główną(jakieś problemy po przeprowadzce na nowy serwer) napiszę to tu :grin:

Phil Collins ujawnił, że intensywnie myśli co do powrotu do grania i koncertowania. Cztery lata po ogłoszeniu, że został zmuszony do rezygnacji z perkusji , muzyk mówi, że oprócz swojego ewentualnego comebacku , rozmyśla także nad powrotem do Genesis. "Zacząłem myśleć o robieniu nowych rzeczy"-mówi Collins.Wypowiedz frontmana Genesis została powiedziana dziennikarzowi Bild am Sontag w Stuttgarcie podczas premiery Tarzana, w musicalu opartego na Disney Collins-soundtrack . Phil mówi dalej o swoim pomyśle tak:"Być może grając kilka koncertów ponownie",(mowa o Genesis), przyznał że -"Wszystko jest możliwe. Mogliśmy zagrać w Australii i Ameryce Południowej. Nie byliśmy tam jeszcze". Collins, lat 62, nie grał na żywo od 2010 roku, a z Genesis od pamiętnej trasy z 2007 roku. Według wcześniejszych wywiadów, porzucił grę na perkusji bo ta wyrządziła poważne szkody dla jego kręgosłupa. "Miałem zamiar rzucić całkowicie grę na perkusji ...tak mówił podczas wywiadu dla magazynu Rolling Stone w 2010 roku.Przyznał się także do tego iż miał myśli samobójcze ,w związku z jego trzecim rozwodem. Teraz dzieci Collinsa zainspirowały go do powrotu na scenę. Mateusz 8, i Mikołaj 12, widocznie chcą zobaczyć go jak gra, a jednocześnie artysta zignorował zarzuty swojego menedżera Tonyego Smitha że to on motywował go do powrotu i nagrania nowej płyty. Nawet starsze dzieci muzyka są entuzjastycznie nastawione na powrót: "Mój ojciec jest naprawdę optymistycznie nastawiony do tego projektu -mówi Simon Collins-wokalista zespołu prog-rock Sound of Contact. Ojciec zaczyna znowu pisać dużo tekstów ale i spędzać więcej czasu z rodziną,a ja staram sie mu pomóc. PS:no cóż...pożyjemy ,zobaczymy ale trzymam kciuki za powrót Phila i Genesis,być moze po raz ostatni......Zdjęcie poniżej zostało zrobione w Niemczech podczas pobytu na premierze Tarzana. żródło:theguardian.uk 

Załączniki:
Phil-Collins-006.jpg
Phil-Collins-006.jpg [ 25.43 KiB | Przeglądane 22041 razy ]

PostNapisane: Śr gru 04, 2013 7:02 pm 
Rael
Rael

Doczekaliśmy się również oficjalnego oświadczenia managementu Phila:

“As of this date we would like to make it clear that although there are discussions going on there is nothing confirmed and it is by no means certain that there will be any live performances. Should this change there will be an official announcement.” (źródło: Genesis-news.com)

Przekład:
"Jeśli chodzi o chwilę obecną, chcielibyśmy wyraźnie to podkreślić, że - mimo tego że słyszymy na ten temat rozmowy - nic nie jest potwierdzone i w żadnym względzie pewne, że odbędą się jakiekolwiek występy na żywo. Jeśli tylko ulegnie to zmianie, będzie to ogłoszone oficjalnie"

Hmm... jak to bywa - nie zaprzeczają, nie potwierdzają ;)

Jeśli chodzi o fragment there are discussions going on - to co prawda przetłumaczyłem to jako "słyszymy na ten temat rozmowy", żeby podkreślić, że chodzi o to, co mówią media, fani itp... ale w sumie nie jestem w 100% pewien czy to autor miał na myśli :) Bo przecież równie dobrze może to oznaczać dyskusje wewnątrz obozu Phila :D

Piotr B.

PostNapisane: Śr gru 04, 2013 9:04 pm 
Rael
Rael

płociu napisał(a):

Jeśli chodzi o fragment there are discussions going on - to co prawda przetłumaczyłem to jako "słyszymy na ten temat rozmowy", żeby podkreślić, że chodzi o to, co mówią media, fani itp... ale w sumie nie jestem w 100% pewien czy to autor miał na myśli :) Bo przecież równie dobrze może to oznaczać dyskusje wewnątrz obozu Phila :D

Ja bym to przetłumaczył jako ta druga wersja, coś jak: są na ten temat rozmowy - ale do końca nie wiadmo. Skrzyżowanie dyplomacji z angielską flegmą :wink:

PostNapisane: Cz gru 05, 2013 12:19 am 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Czyli znowu wiem, że nic nie wiem.

PostNapisane: Cz gru 05, 2013 9:29 am 
Rael
Rael

Karuzela informacji nabiera tempa: Phil's interview in Miami Beach

W skrócie (przepraszam, nie mam czasu teraz robić przekładu ;) ):
- Phil coś sobie tam pisze, czasami najpierw słowa, czasami muzykę; siada przy pianinie i próbuje tego i owego - szuka tego Czegoś, wokół czego można zbudować coś fajnego
- o powrocie do muzyki zaczął myśleć na poważnie, oglądając własne koncerty z synkami: Matthew i Nicholasem, którym najwyraźniej bardzo one się podobają i chcieliby, żeby tata znowu grał i występował
- jeśli rzeczywiście dojdzie do jakichś koncertów, to nie wcześniej niż pod koniec 2014 - ponownie nie powiedział, czy myśli o występach solowych czy koncertach z Genesis
- Phil nie jest zainteresowany długimi trasami: nie chce być daleko od rodziny, chce być obecny na urodzinach swoich dzieci
- mimo upływu tylu lat w show biznesie, mimo takiej pozycji - Phil nadal bierze do siebie krytykę, jaka spływa na niego z różnych stron: odniósł się m.in. do negatywnych komentarzy, które się pojawiły już po tym, jak ogłosił, że może będzie coś nowego szykował.

Piotr B.

PostNapisane: Cz gru 05, 2013 10:00 am 
Lurker
Lurker

Czyżby Phil przeliczył pieniądze i stwierdził że może być mało? :-D

Wszystko fajnie tylko ciekawe czy jest jakaś realna szansa na powrót Genesis. Jak narazie sam Phil czuje potrzebę grania ale to tylko 1\3 składu Genesis.
Bardzo dobrze że się obudził bo lata lecą a każdy taki ruch to jest szansa do powrotu naszej ulubionej formacji chociaż na chwilę. Jak już się zejdą we 3 to i może jeszcze by Hackett dołączył i byłby szczyt szczęścia :)

PostNapisane: Cz gru 05, 2013 11:14 am 
Rael
Rael

Tak się właśnie zastanawiałem czy przypadkiem ma tu jakiekolwiek znaczenie, że Steve jeździ z koncertami, na których gra stare Genesis i bez problemu wyprzedaje sale... Chociaż, z drugiej strony Steve gra dla 2-3 tysięcy/koncert, na Genesis AD 2007 przychodziło po 40000 i więcej ;)

Ponieważ lubujemy się tu w wyszukiwaniu kolejnych rocznic jako potencjalnych okazji do poważnego reunionu, to już widzę takie nagłówki:
21 Stycznia 2015,
40 lat po odejściu, do Genesis wraca pierwszy frontman zespołu - Peter Gabriel!

:D
Chociaż, to chyba tak średniomożliwe, bo Phil na razie za perkusję nie będzie wracał... ;)

Piotr B.

PostNapisane: Cz gru 05, 2013 11:45 am 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Coś tam na rzeczy jest jak mówi Płociu.....tak samo było z reunionem AD2007,najpierw długie flegmatyczne zapowiedzi :) a potem nagła bomba i ogłoszenie trasy....

PostNapisane: Cz gru 05, 2013 1:55 pm 
Rael
Rael

płociu napisał(a):

Ponieważ lubujemy się tu w wyszukiwaniu kolejnych rocznic jako potencjalnych okazji do poważnego reunionu, to już widzę takie nagłówki:
21 Stycznia 2015,

I ruszają w jubileuszową trasę z Barankiem! :smile:

PostNapisane: Cz gru 05, 2013 6:01 pm 
Lurker
Lurker

Cytuj:
21 Stycznia 2015,

Taa, my to wiemy ale przypuszczam że jakby to zaproponować Gabrysiowi mógłby się przez dłuższą chwilę zastanawiać co to było to Genesis :-D

A tak poważnie to miło że zrobił się ruch i rozbudziły nadzieje ale szczerze wątpię żeby wyszło z tego coś konkretnego.
Sam Gabryś nie czarujmy się nie potrafi (nie chce?) od X lat nagrać płyty solo, wydaje raczej jakieś ciekawostki. Chociaż w sumie może jeżeli się wypalił jako twórca mógłby wziąć pod uwagę powrót do korzeni(?).
Collins narazie mówił czego chciałby sam ale czego chcą dwaj pozostali koledzy?
Trasa ze Stevem byłaby dla mnie marzeniem ale czy chociaż to jest możliwe?
Biorąc pod uwagę że siłą rzeczy musieliby wrócić do materiału ze Sztuczki czy W&W i darować sobie znaczną większość swoich nagrań z lat 80 raczej jest to mało prawdopodobne. O ile Hackett wciąż jest na progresywnym kursie to koledzy już od dawna nie. Zresztą nie przesadzę jak powiem że spora część ostatnich dokonań Steva to jest taki współczesny Genesis.

Obym się mylił, przecież różne niespodzianki nam robią muzycy ale tak realnie szanse są niewielkie.
Entuzjazm Collinsa daje nadzieję, Hackett też przecież wciąż nie odpuszcza w temacie Genesis.

PostNapisane: Cz gru 05, 2013 6:55 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Moim zdaniem jeśli do czegokolwiek dojdzie, będzie to powtórka z 2007. Bardzo, bardzo chciałbym nowego albumu, chciałbym by Phil, Mike i Tony weszli do studia i powstało coś studyjnego. Jeśli o mnie chodzi, nawet trasy koncertowej mogłoby wtedy nie być. Nowy album dałby mi wiele radości, więcej niż ewentualne tournee.

PostNapisane: Cz gru 05, 2013 8:06 pm 
Rael
Rael

I chyba - biorąc pod uwagę to, co napisał gacek778 - bardziej prawdopodobne byłoby nagranie nowego materiału przez panów TB, PC, SH i MR niż wyruszenie w takim składzie w trasę. No bo, prawda, czy potrafiliby porzucić zupełnie utwory z lat 80. i 90.?

Z drugiej strony - my widzimy tutaj stadiony, tłumy, a może się skonczyć jakimiś ekskluzywnymi koncertami Phila, Mike'a i Tony'ego (takie Genesis Acoustic) albo Phila, Daryla i Brada Cole (PC Acoustic) :D

Piotr B.

PostNapisane: Pt gru 06, 2013 8:18 am 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Nie wiadomo tak dokładnie nad czym pracuje Phil ,czy nad swoimi tekstami i muzyką czy też pod kątem Genesis.....Po za tym jedna pożegnalna trasa już była.....będzie druga?? :-D

PostNapisane: Pt gru 06, 2013 11:37 am 
Lurker
Lurker

No tak, powtórka z 2007 mogłaby już nie wypalić jak wtedy (chociaż ja bym się z pewnością pisał) i muzycy są pewnie tego świadomi. Nagranie płyty to też zadanie karkołomne bo albumy pod marką Genesis przyzwyczaiły nas do wysokiego poziomu, którego osiągnięcie po tylu latach może nie być łatwe.
W sumie jak już gdybamy to skład z Hackettem miałby dużo większą szansę żeby zrobić coś świeżego ale tutaj chyba pan Banks musiałby zacisnąć zęby bo kiedy Genesis dogorywało a muzycy zwalniali tempo Hackett cały czas wspinał się na progresywne wyżyny. Steve jest dziś bardzo doświadczonym i aktywnym muzykiem więc miałby pewnie znacznie więcej do powiedzenia. Chociaż może po latach taka współpraca byłaby ekscytująca?
Problem jeszcze w tym co napisałem wyżej. Czy oni chcą lub mają siłą na powrót do bardziej progresywnych brzmień.

A z tą trasą pożegnalną to musieliby coś wymyślić chwytliwego, może Finally Last Seconds Out & Los Endos Tour czy coś :D

PostNapisane: Pt gru 06, 2013 2:04 pm 
Rael
Rael

A ja myślę, że najlepszym wyjściem byłby właśnie set "The Lamb" plus kilka ekstrasów. I wtedy mogliby zagrać w oryginalnej piątce bez konfliktów i napięć.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]