Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Cz cze 21, 2018 7:21 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 18, 2016 8:27 am 
Slipperman
Slipperman

Witajcie !

Długo na to czekałem. Wczoraj nawet z oczu kosmity poleciało kilka łez szczęścia :-)
Phil powraca wraz ze swoim synem.

Bilety dostępne już od piątku.
Kto jedzie? :-)

[edit 19.10.2016]
nastawiam się na jeden/dwa koncert(y) w Kolonii
chociaż sam nie wiem jak to będzie bo ceny nie zaliczają się do najtańszych (a trzeba pamiętać, że jest jeszcze dojazd i nocleg)
...trzeba też popatrzeć jak rozejdą się bilety w UK
koniec tego tygodnia będzie bardzo nerwowy :nieśmiały: zobaczymy...
[edit]

pozdrawiam
alien

Ostatnio edytowano Śr paź 19, 2016 8:43 am przez alien, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt paź 18, 2016 7:12 pm 
Rael
Rael

Wydaje mi się, że wreszcie mamy temat, który ma szansę sprawić, żeby na Forum zaczęło znów coś się dziać - choćby przez chwilę. :)

Obrazek

Phil wraca na scenę!

Wiem, że ostatnio pojawił się parokrotnie z krótkimi recitalami (myślę, że to najlepiej oddaje charakter tych występów) - teraz mamy szansę na pełnowymiarowe koncerty (aczkolwiek myślę, że o 2-2.5h show nie ma co marzyć). Co prawda, pojawiają się głosy, że 3 miejsca i raptem 9 (a nie 15 jak zapowiadano wcześniej) koncerty, to jeszcze nie "trasa", ale od czegoś trzeba zacząć, prawda?

Co wiemy?

Terminy, miejsca:
02.06.2017 - Liverpool
04.06.2017 - Londyn
05.06.2017 - Londyn
07.06.2017 - Londyn
08.06.2017 - Londyn
09.06.2017 - Londyn
11.06.2017 - Kolonia
12.06.2017 - Kolonia
14.06.2017 - Kolonia
15.06.2017 - Kolonia
16.06.2017 - Kolonia
18.06.2017 - Paryż
19.06.2017 - Paryż
20.06.2017 - Paryż
21.06.2017 - Paryż
22.06.2017 - Paryż
25.06.2017 - Dublin
30.06.2017 - Londyn (British Summer Time in Hyde Park)

Ceny biletów
Pod tym względem koncerty zdają się mieć charakter raczej ekskluzywny, niż masowy - w Londynie ceny zaczynają się od 55 funtów (+ opłaty admin + opłaty za dostawę); jeśli chodzi o Kolonię - najtańsze bilety są po 93.30 EUR (nietypowa końcówka może świadczyć o tym, że w tym już jest opłata). Paryża nie sprawdzałem.

Otwarta sprzedaż biletów rusza w piątek, 21.10 o godzinie 10 rano.

Skład
Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Genesis-News.com w zespole zobaczymy same znajome twarze: Daryl Stuermer, Leland Sklar, Brad Cole, Arnold McCuller... Jest jedna istotna zmiana - dla niektórych może być zaskakująca, dla innych z pewnością nie. Za zestawem perkusji nie zobaczmy Chestera Thompsona, ale 16-letniego (latem 2017) syna Phila - Nicholasa :) Zakładam, że większość z nas widziała jego występ podczas ceremonii otwarcia US Open w tym roku i myślę, że możemy o jakość jego grania byś spokojni (jeśli tylko będzie miał lepiej nagłośniony zestaw ;) )

Klatkowicze na koncercie

No właśnie.
Drodzy Klatkowicze - kto się wybiera i gdzie?
Widziałem, że Mauro planuje "powalczyć o Kolonię"... sam też o tym myślę. Niepokoi mnie to, że Mauro planuje "powalczyć", bo to wskazuje na to, że bilety, mimo wysokich cen, mogą się szybko rozejść... więc nie ma co zwlekać! Obawiam się, że koncerty w Kolonii będą celem nie tylko fanów z Niemiec (a tam jest przecież potężna baza fanów PC/Genesis), ale również z Beneluxu, Skandynawii, Polski, Włoch... kurczę - połowy Europy :o
Wychodzi na to, że w piątek rano trzeba będzie wydać te min. 180 EUR na 2 bilety (a zakładając, że to będą miejsca gdzieś na samym końcu pod dachem, to pewnie jednak trochę więcej!).

Domysły i inne
Na początku padła informacja, że Phil zagra po 5 koncertów w Londynie, Kolonii i Paryżu. Między drugim koncertem niemieckim a pierwszym w Paryżu jest kilka dni przerwy. Na stronie Lanxess Arena widać, że od 13. do 16. czerwca nic na razie nie mają... Być może jest miejsce na dodatkowe koncerty Phila? Być może.

EDIT: 20.10.2016, 15:27
W Kolonii w sprzedaży jest 5 koncertów.

EDIT: 20.10.2016, 21:11
W Paryżu w sprzedaży są 3 koncerty.

EDIT: 24.10.2016, 19:45
Mamy po 5 koncertów w Londynie, Kolonii i Paryżu.

EDIT: 17.12.2016, 00:30
Phil wystąpi na jednym koncercie w Dublinie - 25. czerwca.
Ponadto, jakiś czas temu ogłoszono, że będzie główną gwiazdą "British Summer Time in Hyde Park" - 30. czerwca w Londynie.

Kto jedzie?! :)

Piotr B.

PostNapisane: Wt paź 18, 2016 7:39 pm 
Rael
Rael

No to będzie się działo. Jeszcze nie wiem, czy się zdecyduję. Chyba, że mój syn mnie zmusi!

PostNapisane: Śr paź 19, 2016 8:53 am 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Uhuhuhu, jak za starych, dobrych czasów :)
Ja niestety nie jadę, nie mój pułap finansowy :) Ale gorąco kibicuję śmiałkom :)

PostNapisane: Śr paź 19, 2016 7:52 pm 
Rael
Rael

Potwierdzam, jeśli tylko załapię się na bilet, co może nie być łatwe (popyt prawdopodobnie zmiażdży podaż - Lanxess Arena przyjmie około 19 tysięcy ludzi, Bercy 17 tysięcy więc szału nie ma...), to jadę do Kolonii.

PostNapisane: Cz paź 20, 2016 9:31 am 
Carpet Crawler
Carpet Crawler

Czekałam na tę wiadomość baaardzo długo. łzy szczęścia gdy w tv o tym usłyszałam. I teraz znów łzy tylko smutku bo ceny wysokie. Jeszcze trzeba loty sprawdzić, jakiś nocleg. Nie wiem czy dam radę.

PostNapisane: Cz paź 20, 2016 9:57 am 
Rael
Rael

No cóż... Mauro słusznie przewidział, co się może stać :)
Dzisiaj drugi dzień przedsprzedaży na koncerty w Kolonii - próbowałem kupić bilety i nawet nieźle mi szło... aż system wczytał pustą stronę i... koniec. Nie udało się. A biletów nie było chyba w ciągu 10 minut.

Pocieszam się tym, że być może w przedsprzedaży była tylko niewielka część puli. Jutro trzeba spróbować znowu!

Piotr B.

PostNapisane: Cz paź 20, 2016 1:32 pm 
Slipperman
Slipperman

Bilety kupione... powinienem być chyba teraz szczęśliwy :-( ale nie jestem... czuje się trochę oszukany. Wydałem dzisiaj sporo kasy na średniej lokalizacji bilety. Wygląda na to, że nie wytrzymałem presji i nie poczekałem - tak bardzo chciałem je mieć :smile:
Patrząc na komentarze na fb i innych portalach ludzie czują się zawiedzeni. Ceny są astronomiczne. Tak bardzo chciałem Go jeszcze raz zobaczyć... tylko czy to wszystko było tego warte? Pamiętam jak przyjechałem do Pragi i dowiedziałem się, że koncerty zostały odwołane (od Fox'a). Pamiętam też jak wtedy wyszedłem z hostelu i zacząłem ryczeć (taki stary alien i płacze). Pamiętam też mój ponowny przyjazd do Pragi i szczęście jakie mnie ogarnęło kiedy PC przybił mi "piątkę". Jego muzyka jest ze mną od małego... towarzyszy mi w tych dobrych jaki i złych chwilach. Jest częścią mojego życia - nieodłączną jego częścią. Gdzie jednak jest granica... hmmm sam już nie wiem. Zamiast czuć się świetnie czuję się źle.

Potwierdzam swoją obecność na koncertach:
11.06.2017 - alien wraz z mamą;
12.06.2017 - alien solo.

Przepraszam za swoją "gówno burzę" ale tak coś mnie naszło i chciałem się tym z Wami podzielić. Smutno mi, że większości "prawdziwych fanów" nie będzie dane zobaczyć Phila na żywo - nigdy...

Ps. Dla tych co zakupią bilety sugeruje od razu zarezerwować nocleg. Polecam ibis budget jest niedaleko areny, jest tani i mają jeszcze wolne miejsca.

Pozdrawiam
zamyślony alien, tak We always need to hear both sides of the story...

PostNapisane: Cz paź 20, 2016 3:13 pm 
Rael
Rael

alien...
Wierzę, że zarówno 11., jak i 12. czerwca około godziny 21:30-22:00 będziesz w takim stanie, że dzisiejsze emocje nie będą już grały żadnej roli!! :)

Ja cały czas poluję...* w tej chwili w puli wszystkie pięć koncertów - miejsc jak na lekarstwo - pojedyncze sztuki tu i tam (biorę pod uwagę tylko kategorię 5. i 6.) - a ja muszę nabyć 4 sztuki (2x2 w miarę blisko siebie). Liczę na to, że (jak zauważył Mauro) do przedsprzedaży być może nie trafiła cała pula i jutro się coś więcej pojawi!

Głowa do góry - będzie pięknie!!

*raz nawet dotarłem do etapu płatności... i odrzuciło mi kartę :( (środki były)

Piotr B.

PostNapisane: Cz paź 20, 2016 5:41 pm 
Rael
Rael

Mnie się udało, with a little help from my friends... :) Będę 15.06.

Plociu walcz, powinno się udać!
Ja dzisiaj jeszcze popołudniu wchodziłem w proces rezerwacji chyba z 5 razy i gdyby nie kłopoty techniczne (z mojej winy), to bez trudu wyhaczyłbym bilety kilkukrotnie. Trochę chaotycznie tę przedsprzedaż zorganizowali, bilety raz znikały, raz się pojawiały, musiałem wielokrotnie i bardzo często odświeżać stronę, raz były wyprzedane, raz wszystkie znów dostępne, raz tylko jeden koncert w kilku kategoriach cenowych... Ostatecznie udało się koło 13.30 na jeden z dodanych dziś wieczorów. Przypuszczam, że jutro powinno być łatwiej pod tym względem. Do sprzedaży trafiła dziś zapewne jakaś mniejsza część puli, no i pojawiły się te brakujące 2 daty, co daje prawie 40 tysięcy biletów więcej. Jutro się pewnie wszystko rozejdzie, ale raczej nie w 15 minut i przypuszczam, że wszyscy najbardziej zdeterminowani swój bilet dostaną. Gorzej z tymi, którzy sprawę bagatelizują i myślą, że jest czas i że może w przyszłym tygodniu, albo w listopadzie - tu pozostanie pewnie płacenie konikom 1200 euro za jakąś dostawkę na końcu hali... ;)

Trzymam kciuki! Niech reprezentacja Klatki rośnie w siłę! :)

PostNapisane: Cz paź 20, 2016 6:01 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Panowie, możecie dać szczegółową rozpiskę miejsc i cen biletów na Kolonię?
Zdaje się, że to najbardziej nas w tej chwili interesuje.
W jakim serwisie dokonywaliście zakupu?

PostNapisane: Cz paź 20, 2016 8:07 pm 
Rael
Rael

Mauro - gratuluję!! Mam nadzieję (ze względu na siebie), że szukałeś pojedynczej sztuki ;) Cały dzień dzisiaj siedzę w domu, więc stronę Eventimu odświeżałem regularnie - było dokładnie tak jak piszesz: totalna loteria - niemal przy każdym odświeżeniu dostępność biletów się zmieniała. Po tym, jak rano omal nie dostałem zawału, gdy mi odrzuciło kartę - ze dwa razy pojawiła się ilość "4" do nabycia... (z reguły było to "1"), ale po kliknięciu "Dalej" od razu komunikat: "Przepraszamy, w tej chwili nie mamy takiej ilości biletów w bezpośrednim sąsiedztwie." :( A mi już nawet nie zależy na 4 miejscach obok siebie... niech już będzie 2+2 w tej samej kategorii cen, wystarczy! ;)
Mam nadzieję, że to, co piszesz o uwolnieniu większej puli jutro się sprawdzi! :)

Fox,
Ja sprawdzam na stronie Eventim

Ceny:
Kat 6 - EUR 93.30
Kat 5 - EUR 104.80
Kat 4 - EUR 114.xx (nie pamiętam ile dokładnie, a teraz not available
Kat 3 - EUR 179.50
Kat 2 - EUR 265.80
Kat 1 - EUR 352.00

Ponadto są jeszcze jakieś Platinum Package, Soundcheck Package i jakieś tam inne package za tysiącpięćsetstodziewięćset...

Rozmawiałem z Mauro wcześniej o wyborze takich miejsc (hale)... Phil spokojnie mógłby zagrać ze dwa wieczory na stadionie w Berlinie, potem ze dwa kolejne gdzieś na zachodzie Niemiec - na każdy weszłoby po 40-50 tysięcy ludzi i wszystkim żyłoby się lepiej... ale nie, kameralnie ma być :roll:

Piotr B.

PostNapisane: Pt paź 21, 2016 7:05 am 
Slipperman
Slipperman

Kupujcie na stronie http://www.ticketmaster.de (do tego zalecam wyłączyć wszystkie programy blokujące reklamy i nadać uprawnienia dla strony dla java i flash). Ja tam kupiłem bez problemu. Tylko nerwów mi zabrakło i nie wyczekałem na dobry moment. Gdybym tak zrobił to teraz miałbym lepsze bilety a tak tylko kat3. Chociaż jak patrze teraz na ceny takich biletów u pośredników to idą po około 600 euro /paranoja :-(/.

Mauro jakie udało się Tobie nabyć?

Pozdrawiam
alien

PostNapisane: Pt paź 21, 2016 9:23 am 
Rael
Rael

Udało się.
16.06.2017, piątek. 4 miejsca obok siebie.

Jadę :)

Piotr B.

PostNapisane: Pt paź 21, 2016 9:25 am 
Slipperman
Slipperman

Moje gratulacje!!! :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]