Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Cz wrz 20, 2018 5:00 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 15, 2006 11:14 pm 
Lurker
Lurker

Niedawno "stuknęło" 25 lat od wydania "Face Value" .....
Jak ten czas leci....

Marek

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 16, 2006 12:00 am 
Slipperman
Slipperman

A twarz nadal nic nie straciła na wartości....

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 17, 2006 9:38 pm 
Dodo
Dodo

Kiedy pierwszy raz sięgnąłem po FACE VALUE od razu wiedziałem,że będzie to płyta ponadczasowa.Ćwiartka na karku a muzyka rzeczywiście nie straciła (tak jak twarz obok) nic na wartości...I MISSED AGAIN. :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 21, 2010 12:05 am 
Carpet Crawler
Carpet Crawler

Ciekawa sprawa - właśnie słuchałem sobie niezobowiązująco "Face Value" i słyszę w utworze "Who said I Would", a dokładniej zwłaszcza we fragmencie od 1:28 zaczynającym się od słów "I'm not the only..." Fish'owy Marilion :) Brzmi to prawie jak cytat ze wczesnych dokonań tego zespołu. Ciekawa sprawa - okazuje się, że Genesis i Marillion inspirowali się najwyraźniej wzajemnie :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 21, 2010 7:06 pm 
Rael
Rael

Hmm... to na pewno było Face Value? ;)

Piotr B.

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 21, 2010 10:26 pm 
Carpet Crawler
Carpet Crawler

Fakt :) Może raczej "No jacket required" :) Nie wiem czemu akurat te tytuły mi się pomyliły, ale zdanie o podobieństwie do Marillion podtrzymuje :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 24, 2010 7:48 pm 
Slipperman
Slipperman

Tak jest i pomyśleć, że jeszcze rok temu omijałem ten album szerokim łukiem, a "In the Air Tonight" miałem za jakieś beznadziejne pitu, pitu. Wystarczyły trzy przesłuchania i tłumaczenie tekstu. Super album, ale jakoś to jest u wielkich artystów, że w klasyfikacji ich albumów ten jeden musi być na najniższej pozycji choć jest naprawde dobry:
1. NO JACKET REQUIRED
2. Hello, I Must Be Going
3. Face Value
4. Both Sides
5. Dance Into The Light
6. Testify
7. ...But Seriously!

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 08, 2010 9:03 pm 
Slipperman
Slipperman

Trochę długo nie gościłem na forum, ale nie mogę sie oprzeć...

No Jacket Required bardziej pomógł Collinsowi w uzyskaniu rozgłosu niż jego pierwsza płyta - Face Value.

No Jacket Required powstał wkrótce po incydencie, jaki miał miejsce w Chicago-wskiej knajpie, gdzie odmówiono wejścia Philowi, ze względu na jego strój :) Album został wydany w styczniu 1985 w UK i USA. Collins zdobył sobie największą popularność tym albumem w Stanach.

Od strony kolekcjonerskiej muszę dodać, że jest to album który wytłoczony został przez kilka krajów. Najwięcej tłoczeń ukazało w bardzo wczesnym, premierowym okresie wydania albumu i pochodzą one z Japonii. Mowa tutaj o tłoczeniach takich znanych tłoczni jak: JVC Japan, RCA Victor Japan oraz Daio Kosan Co. Również w Europie niemiecka tłocznia PolyGram'u zlokalizowano niedaleko Hanoveru może poszczycić się wspaniałymi wydaniami. W moim posiadaniu jest obecnie 14 kopi tego albumu w różnych wydaniach. Oto kilka fotek, które posiadam:

1. West Germany discs

Obrazek

Phil Collins - No Jacket Required (WEA, 2292-51699-2), Made in Germany by Warner Music Manufacturing, Europe.

Obrazek

Phil Collins - No Jacket Required (WEA International, 2 51699-2, Made in West Germany By PolyGram)

Obrazek

Phil Collins - No Jacket Required (Atlantic, 81240-2)

Obrazek

Phil Collins - No Jacket Required (WEA, TELDEC/Alsdorf, 251 699-2)

2. Japanese discs

Obrazek

Phil Collins - No Jacket Required (WEA International, Warner-Pioneer Japan, 32XD-138)

Obrazek

Phil Collins - No Jacket Required (WEA Music KK. Japan, Warner-Pioneer Japan. 20P2-2421)

Musze dodać również iż do wydania No Jacket Required zostały przygotowane dwa masteringi. Pierwszy mastering, którego autorem jest Barry Diament ukazał się w wydaniach Atlantic'a ora WEA. Drugi mastering został przygotowany do Virgin, które ukazało się na terenie UK oraz częściowo w Centralnej Europie.

Pozdrawiam, Mariusz

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 09, 2010 11:39 am 
Duke
Duke

Taki mały off-top. Czy istnieje jakaś sprawdzona strona, na której można sprawdzić kody kreskowe płyt? Dla swojego egzemplarza Face Value, Atlantic, 2292-54939-2 na jednej ze stron znalazłem informacje, że została wydana w 1988r. (www.discogs.com), a na innej, że w 1994 r. (rateyourmusic.com).

Analogicznie jest z Hello, I Must Be Going (WEA 2292-54943-2) 1983r. lub 1990r., tym śmieszniejsze jest to, że na płycie wytłoczone jest Made in Germany, a na okładce France ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 09, 2010 4:00 pm 
Slipperman
Slipperman

No to przenieśliśmy się o cztery lata do przodu w stosunku do początku tematu. Mam tę pierwszą "płytkie".

Tytuł:
PostNapisane: So lip 10, 2010 7:43 am 
Slipperman
Slipperman

spider13 napisał(a):
Taki mały off-top. Czy istnieje jakaś sprawdzona strona, na której można sprawdzić kody kreskowe płyt? Dla swojego egzemplarza Face Value, Atlantic, 2292-54939-2 na jednej ze stron znalazłem informacje, że została wydana w 1988r. (www.discogs.com), a na innej, że w 1994 r. (rateyourmusic.com).

Analogicznie jest z Hello, I Must Be Going (WEA 2292-54943-2) 1983r. lub 1990r., tym śmieszniejsze jest to, że na płycie wytłoczone jest Made in Germany, a na okładce France ;)

Hej,

UPC/Barcode zazwyczaj pozostaje taki sam od początku wydania i nie zmienia się wyraźnie na przestrzeni lat. W zasadzie identyfikacja albumu, określenie jego daty ukazania się po numerze barcode jest niemożliwa. Najlepszym sposobem na poznanie daty wydania jest 'wiedza i doświadzczenie' zdobyte na przestrzeni lat. Bardzo pomocny w ustaleniu daty wydania albumu jest numer matrix (liczby i cyferki wydrukowane w okolicy wewnętrznego okręgu płyty)

Obrazek
Przykładowy numer matrix

Nadruk na twoim albumie Hello, I Must Be Going sugeruje, iż album został wydany po roku 1989. Wówczas, po obaleniu Muru Belińskiego WEA oraz inne wytwórnie zaprzestały druku 'Made In West Germany'. Oczywiście nie stało to się w kilka tygodni. Często spotykałem na swojej drodze album, które ukazały się w 1990 roku a widniał na nich nadruk 'Made in West Germany'.

Z mojego doświadczenia wynika, iż twoje wydanie Hello... mogło zostać wydane po 1992 roku.

Co do Face Value to print z roku 1988 jest bardzo popularny i prawdopodobnie tą wersję posiadasz, ale to wszystko tylko moje przypuszczenia.

Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: So lip 10, 2010 9:14 am 
Duke
Duke

Dzięki ;)

Tytuł:
PostNapisane: So lip 10, 2010 12:27 pm 
Rael
Rael

Face Value - to już ponad 29 lat...

:wink:

Piotr B.

Tytuł:
PostNapisane: So lip 10, 2010 1:18 pm 
Slipperman
Slipperman

Birmingham - Englang-July 1986-Live

http://www.youtube.com/watch?v=E3KhFYAQ ... re=related

In the Air Tonight with Eric Clapton

oraz w Knebworth...(to niedaleko mnie)

http://www.youtube.com/watch?v=dYV6KZpn ... re=related

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 16, 2010 11:35 pm 
Slipperman
Slipperman

A tutaj znalazlem ciekawy wywiad dla radia WLIR z 1981 roku, Phil opowiada o swoim nowym albumie, Face Value... Bardzo ciekawy wywiad!

http://www.youtube.com/watch?v=3xlsZUt1 ... xt_from=PL

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]