Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Cz paź 01, 2020 4:24 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 21, 2007 4:07 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

olli napisał(a):
Ostatnio chciałem na urodziny kupić mojemu tacie jakąś płyte pana Banksa, gdyż bardzo go lubi, głównie ze względu na gre w Genesis, jednak nie było żadnej w sklepie :( mało dostępne ma płyty...

Olli, w Katowicach niedaleko dworca jest komis w bramie. Dzień po koncercie Genesis tam byłem i było do kupienia kilka płyt Banksa na winylu. Tylko szukaj pod G (Genesis), tam nie tylko "Still" Banksa ale i solowego Rutherforda (!) znajdziesz...

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 21, 2007 4:15 pm 
Carpet Crawler
Carpet Crawler

Rockfan napisał(a):
komercyjny głos

Yyy...A w jakim sensie?Chodzi Tobie o to,że za czasów Collinsa Genesis stało się komercyjne w pełnym znaczeniu tego słowa? 8)

Even sell my soul to the devil"
Michael Jackson

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 22, 2007 2:18 pm 
Lamia
Lamia

Genesis sie stało komercyjne po Gabrielu bo przestali pisać ciężkostrawne tasiemce ( ja tam je uwielbiam ale jak reszta przeciętnych słuchaczy radia to nie wiem ) i szło to puścić na antenie. Ale swoją drogą zauważ że Collins ma talent do śpiewania i potrafi się sprzedać, znaczy się - potrafi sprzedać piosenki które śpiewa. No i ma taki "dar towarzyski": trzyma humorystyczny kontakt z publicznością itd. A poza tym niektórzy ludzie mają głosy które są uznawane przez ogół towarzystwa a niektórzy są po prostu cieńcy. The Fugitive nigdy nie zostało docenione bo Banks świetnie pisze teksty ale nie ma talentu do śpiewu (chociaż "This is love"jest fajne) Dobra koniec tego tematu bo to jest część forum poświęcona Banksowi a nie PC. :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 26, 2007 4:57 pm 
Watcher of the Skies
Watcher of the Skies

thenextbesthing napisał(a):
Rockfan napisał(a):
No tak... Phil ma bardzo komercyjny głos ( Gabriel też ale on posiada bardziej artystyczną wizje muzyki ). Moge przyznac racje że głos fila bardzo sie do sukcesu przyczynil ( wyobrazacie sobie Banksa za mikrofonem? :o ) no ale przeciez jemu nie zalezalo tak bardzo zeby te dzialalnosc kontynuowac!

Za mikrofonem w studio jako frontmana to nie za bardzo ;) Nie jego karma i nie chodzi mi w tym momecie o warunki glosowe, ale o sposob bycia.
Mistrz Antonii i Mike na koncertach oprocz grania na odpowiednio klawiszach i gitarze czasem jednak podspiewuja do mikrofonu ;)

nie trudno wyobrazić sobie mistrza Antoniego za mikrofonem
http://pl.youtube.com/watch?v=7PCC0Wj0Gmc
wystarczy się trochę zaznajomić z jego solową twórczością
jak trafnie zauważył Rockfan na The Fugitive Tony przespiewał sam cały album za wyjątkiem 2 instumentalówek, także możemy go uslyszeć w późniejszym Hero for an hour z longplaya Still
moim zdaniem wolę jego głos od pana Willsona, przynajmniej Antoni nie podpierał sie na koncertach, których "solowo" zagrał z Bankstatement kilka - w większości coverami innych członków G
pozdr
mx

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 26, 2007 6:34 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

To granie na koncertach coverów innych wykonawców jest czymś złym? Ciekawa teoria... Poza tym kolega już przedstawił swoja opinie na temat koncertów Raya, i naprawdę nie trzeba przypominać jej przy każdej możliwej okazji...

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 26, 2007 6:44 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Jestem ciekaw czy kolega Martinho był kiedyś na koncercie Raya? Bo krytykowanie przy każdej okazji samej setlisty jest już męczące...
A Ray i tak ostatnio gra więcej swojego materiału.

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 26, 2007 9:37 pm 
Watcher of the Skies
Watcher of the Skies

odpowiadając w kolejności:

JMM- wyraziłem swoją opinię, nie obraziłem wokalisty, tylko go delikatnie skrytykowałem, granie coverów oczywiście, moim zdaniem nie jest czymś złym, razi mnie tylko wypełnianie nimi większości setlisty

beRsek-nie byłem na koncercie Raya Wilsona i nie zamierzam, cieszę się , że ten wokalista gra obecnie więcej swojego materiału, oznacza to, że sie rozwija i zapewne pomogła mu krótka kariera wokalisty Genesis, krytykować zaś na tym forum można, chyba, że zmieniamy zasady?

poza tym - pozdrawiam, a samemu Rayowi życzę spełnienia i wszystkiego dobrego
przepraszam pozostałe koleżeństwo, że odszedłem od tematu

mx

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 27, 2007 3:21 pm 
Lamia
Lamia

No więc tak...
Bez żadnych podtekstów, osobiście za głosem Raya nie przepadam i szczerze uważam że Tony ma lepszy 8) no wiecie, mnie tam Wilson nie przeszkadza ani troche ale tak właściwie to uważam że "Calling all stations" powinno raczej być zatytułowane Genesis & Ray Wilson a nie po prostu Genesis bo facet do nich jakoś tak dziwnie nie pasuje... Sorry do wszystkich fanów Raya ale to tylko moje zdanie...

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 27, 2007 4:30 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Ale jaki to ma związek z samym Banksem?

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 27, 2007 4:43 pm 
Lamia
Lamia

zaden...
no ok, piszmy lepiej o czyms innym bo troche przeginamy... na ktoryms powitaniu nowych uzytkownikow pisalo zeby pisac na temat :smile: nie denerwuj sie JMM :grin:

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 28, 2007 1:34 pm 
Rael
Rael

Cytuj:
JMM- wyraziłem swoją opinię, nie obraziłem wokalisty, tylko go delikatnie skrytykowałem, granie coverów oczywiście, moim zdaniem nie jest czymś złym, razi mnie tylko wypełnianie nimi większości setlisty

beRsek-nie byłem na koncercie Raya Wilsona i nie zamierzam, cieszę się , że ten wokalista gra obecnie więcej swojego materiału, oznacza to, że sie rozwija i zapewne pomogła mu krótka kariera wokalisty Genesis, krytykować zaś na tym forum można, chyba, że zmieniamy zasady?

takie glupie pytanie ... wiec skad znasz zawartosc set-listy?

jeszcze tylko dwa slowa. granie coverow wsrod muzykow jest po prostu jazzy, Ray nie jest wyjatkiem, aczkolwiek robi to jako jeden z nielicznych wysmienicie.Moim zdaniem to nie jest niczym zlym,zywa pamiec o klasyce, pieknych i wyjatkowych kompozycjach, Lennon nam juz nie zaspiewa, mlode zespoly nawet Raya coveruja (Another Day czy Inside),wiec i on ma swoich nasladowcow.
wiec krytykowanie czegos z czym nie mialo sie stycznosci IMHO mija sie z celem i jest po prostu smieszne :]. Jesli masz cos wartego do przekazania powiedz to, jesli nie zachowaj to dla siebie. Rozumiem, ze jestes fanem Genesisu w starym skladzie,ale po co nam to wiedziec?

Cytuj:
jak trafnie zauważył Rockfan na The Fugitive Tony przespiewał sam cały album za wyjątkiem 2 instumentalówek, także możemy go uslyszeć w późniejszym Hero for an hour z longplaya Still
moim zdaniem wolę jego głos od pana Willsona, przynajmniej Antoni nie podpierał sie na koncertach, których "solowo" zagrał z Bankstatement kilka - w większości coverami innych członków G
pozdr

ludzie uwazali ze Ray nie nadawal sie na frontmana porownujac go z temperamentem Phila czy Gabriela, scena to zywiol, a siedzenie na taborecie sprawdza sie raczej na kameralnych koncertach,wiec mimo talentu wokalnego o jakim mowisz tymbardziej niedoceniliby Tonego za mikrofonem, nie sadze tez by sprzedali wiecej plyt niz naklad Cas.

eot

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 28, 2007 3:25 pm 
Watcher of the Skies
Watcher of the Skies

thenextbesthing napisał(a):
Cytuj:

takie glupie pytanie ... wiec skad znasz zawartosc set-listy?

jeszcze tylko dwa slowa. granie coverow wsrod muzykow jest po prostu jazzy, Ray nie jest wyjatkiem, aczkolwiek robi to jako jeden z nielicznych wysmienicie.Moim zdaniem to nie jest niczym zlym,zywa pamiec o klasyce, pieknych i wyjatkowych kompozycjach, Lennon nam juz nie zaspiewa, mlode zespoly nawet Raya coveruja (Another Day czy Inside),wiec i on ma swoich nasladowcow.
wiec krytykowanie czegos z czym nie mialo sie stycznosci IMHO mija sie z celem i jest po prostu smieszne :]. Jesli masz cos wartego do przekazania powiedz to, jesli nie zachowaj to dla siebie. Rozumiem, ze jestes fanem Genesisu w starym skladzie,ale po co nam to wiedziec?

Cytuj:
pozdr

ludzie uwazali ze Ray nie nadawal sie na frontmana porownujac go z temperamentem Phila czy Gabriela, scena to zywiol, a siedzenie na taborecie sprawdza sie raczej na kameralnych koncertach,wiec mimo talentu wokalnego o jakim mowisz tymbardziej niedoceniliby Tonego za mikrofonem, nie sadze tez by sprzedali wiecej plyt niz naklad Cas.

eot

thenextbesthing
sądze, że Twoje wycieczki dotyczą tylko mnie - pozwól, że odpowiem w temacie Tony'ego Banksa
- zawartość set listy znam z linków z tego forum, covery w wykonaniu Raya przesłuchałem wszystkie dostępne - więc pozwól- Twoje "głupie" pytanie pozostawię z tą odp
- uważasz, że granie coverów jest "jazzy", jednak - MOIM ZDANIEM- wypełnianie większości z granych utworów coverami, większości chłopaków z Genesis napawa mnie niesmakiem ( może tylko mnie, ale ja zamieszczam tu tylko swoje zdanie ), uważam, że każdego artyste stać na początku na forowanie swojej twórczości- np Tony nie coverował nikogo, Filip coverował, ale nie więcej niz 1-2 utwory podczas koncertu, Hack scoverował ostatnio np Dylana, ale to też 1 utwór na ostatniej płycie, drugi wspóltworzył z bratem, Mike - nie przypominam sobie, Daryl też, Chester nie wspomnę,
co do Piotrka, weźmy ostatni cover Lennona i to na jakiej imprezie !

żeby było jasne - " czepiacie" się mnie w kilka osób, tymczasem ja nie obrazam nikogo, potrafię przytoczyć konkretne przykłady

to, że wydaje sie Wam, że nie lubię, bądź nienawidzą p.Wilsona to nieprawda - mam żal do zespołu, że sie z nim zwiazał i na 1 płycie poprzestał, weźmy na przykład Marillion - ciągną po odejściu Fisha ( którego głosu również nie uznaję ) już kilka płyt i proszę każdą słucham i uznaję, to tylko moje zdanie

podsumowując, albo przeniesiemy ten temat do Raya , albo zakończymy go konsumpcją czegoś co najbardziej lubicie w jakimś pubie gdziekolwiek, ja jestem otwarty na propozycje, możemy przegadać całą noc!

Kocham Was Wszystkich i pozdrawiam!

nie obrażajmy się nawzajem, a jedynie dyskutujmy ( może być i nawet przy czymś ostrzejszym ;-p )

paece&love
Martinho

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 28, 2007 3:42 pm 
Lamia
Lamia

Kurcze, przestańcie się żreć nawzajem!!!!

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 28, 2007 3:47 pm 
Lamia
Lamia

Albo faktycznie przenieście się na forum Raya...

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 28, 2007 4:18 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

No to prosimy któegoś z moderatorów o przeniesienie tych wypowiedzi, a potem będziemy się "żreć" jak to kolega ładnie ujął dalej ; )

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]