Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Pn lut 24, 2020 11:47 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N maja 01, 2011 3:41 pm 
Salmacis
Salmacis

i to mi się podoba :) mówisz o majowym numerze Teraz Rock? chyba muszę się zaopatrzyć :P

PostNapisane: N maja 01, 2011 9:13 pm 
Rael
Rael

Vaselinho napisał(a):
i to mi się podoba :) mówisz o majowym numerze Teraz Rock? chyba muszę się zaopatrzyć :P

I mnie się podoba :) tak, chodzi o majowy numer. Wywiad nie jest bardzo długi, ale nawet ciekawy. Oprócz tego recka na 3+.

PostNapisane: N maja 01, 2011 9:28 pm 
Rael
Rael

mauro napisał(a):
Cieszą słowa Mike'a wypowiedziane podczas wywiadu dla "TR" - "Tim na pewno zaśpiewa więcej na następnej płycie", "w przyszłym roku pojawi się trochę nowej muzyki". Jest szansa na regularniejszą, żeby nie powiedzieć bardziej dynamiczną działalność Mechaników :)

extra :D jakby było coś więcej w typie tych chórków z I don't do love to mmmmmmmmm <rozmarzona>

PostNapisane: So maja 07, 2011 1:32 pm 
Salmacis
Salmacis

setlista z koncertu w Nottingham, który odbył się 5. maja:

The Road
A Beggar on a Beach of Gold
Get Up
Try to Save Me
Another Cup of Coffee
Nobody Knows
I Don't Do Love
If I Were You
Only to Be With You
Follow You Follow Me
I Can't Dance
The Living Years
Over My Shoulder
All I Need Is a Miracle

bisy:
Cuddly Toy
Word of Mouth

PS. całość trwała podobno około półtorej godziny :P
PS2. w wolnej chwili przesłucham całe nagranie i cośtam napiszę :smile:

PostNapisane: So maja 07, 2011 2:44 pm 
Rael
Rael

Vaselinho napisał(a):
PS. całość trwała podobno około półtorej godziny :P

krótko, oby się chłopaki rozkręcili tak przynajmniej do tych 110 minut :-P

ale secik fajny, no i te genesisowe pożyczki mnie mile zaskoczyły.

czegoś mi brakuje tak na oko...? "Oh No" z nowej płyty, a ze starych klasyków "Nobody's Perfect". Za to końcówka począwszy od "I Can't Dance" to już musi być przelot absolutny :) Wypada już powoli odliczać dni? bo to chyba jakiś miesiąc został mniej więcej ;)

PostNapisane: So maja 07, 2011 4:39 pm 
Salmacis
Salmacis

już niecały miesiąc :)

PostNapisane: Wt maja 10, 2011 10:47 pm 
Salmacis
Salmacis

setlista z Royal Albert Hall w Londynie, 9.05.2011

The Road
Get Up
Try to Save Me
Another Cup of Coffee
Nobody Knows
I Don't Do Love
If I Were You
Only to Be With You (cover Roachford'a)
Follow You Follow Me
I Can't Dance
The Living Years
Over My Shoulder
All I Need Is a Miracle

bisy:
Cuddly Toy (cover Roachford'a)
Word of Mouth

jak widać setlista taka sama jak w Nottingham, rozwiązał się też problem nieznajomych mi kompletnie nazw dwóch utworów (info w nawiasach)

PostNapisane: Śr cze 01, 2011 9:50 pm 
Rael
Rael

bez godziny 3 dni zostały : D nie wiem jak wy chłopaki (Mauro, Maciek) ja już się niemoge doczekać Tim <3

PostNapisane: Cz cze 02, 2011 11:27 am 
Rael
Rael

U mnie dopiero opadają emocje po urodzinowej trasie Riverside :) ale mechanikowy klimacik czuję coraz mocniej.

PostNapisane: Cz cze 02, 2011 11:42 am 
Rael
Rael

mauro napisał(a):
U mnie dopiero opadają emocje po urodzinowej trasie Riverside :) ale mechanikowy klimacik czuję coraz mocniej.

http://www.youtube.com/watch?v=O7uWc5ct53Q

to na wzmocnienie odczuć : >

PostNapisane: Pn cze 06, 2011 11:45 am 
Salmacis
Salmacis

hmm... czyli jestem pierwszy? :D

setlista ta sama, co wcześniej. na papierze średnio mi się podobała, ale od wczoraj wiem, że panowie doskonale radzą sobie zarówno ze swoim, jak i cudzym repertuarem, w tym Genesis :) ogromne brawa dla nich, 1,5 genialnej roboty. zdjęcia robione telefonem, więc są jakie są... ;)

Obrazek

The Road
Get Up
Try to Save Me
Another Cup of Coffee
Nobody Knows
I Don't Do Love
If I Were You
Only to Be With You
Follow You Follow Me
I Can't Dance
The Living Years
Over My Shoulder
All I Need Is a Miracle

bisy:
Cuddly Toy
Word of Mouth
Przedstawienie zespołu + solówki wszystkich poza Timem, w tym intro z Turn it on again w wykonaniu Mike'a

Obrazek

o samym koncercie - był świetny. nagłośnienie super, wokal czyściutki, nie mam chłopakom nic do zarzucenia. Tim doskonale radził sobie z funkcją rozbawiania publiczności (śpiewania też... ;) ). Anthony wygląda lepiej niż podczas CAS Tour, Mike zaś jak poczciwy dziadek, te okulary to podkreślają. nie wiem co jeszcze, jak sobie przypomnę to dopiszę :D

pozdrowienia dla Christiana, Floriana, Natalii, dla chłopaków z zespołu za wspaniały koncert i autografy: Andrew (dzięki za pokazanie, że znasz choć trochę polski... ;) ), Anthony'ego, Tima (naprawdę wielkie dzięki!), Mike'a, Luke'a (dzięki również za markera :D) i Gary'ego!

PostNapisane: Pn cze 06, 2011 12:42 pm 
Rael
Rael

Super koncert, jestem bardzo zadowolony, choć gdyby tak jeszcze ze 3 piosenki (brakowało mi "Silent Running") to w ogóle byłby git! Mike zmontował naprawdę świetną ekipę i życzyłbym sobie, aby ta płyta i trasa doczekały kontynuacji, najlepiej zaraz w przyszłym roku (ewentualnie 2013), co by chłopaki z rytmu nie wypadli :)

Dźwięk miodzio - od pierwszych sekund wszystko "mięsiste", wyraźne, selektywne, głośność na odpowiednim poziomie. Jeśli chodzi o set, już jakoś tak mam ostatnio, że każdemu zespołowi bym tam grzebał ;) tu bym coś dodał, tam bym coś usunął, tu coś przestawił ;) zabrakło mi "Silent Running" i blok coverów bym rozbił. Ale nie chcę marudzić za bardzo, bo właściwie wszystko "zażarło", o czym świadczy fakt, że zespół w pewnym momencie podniósł teatr z siedzisk :) i zrobiła się jazda! :)

Jeśli chodzi o stricte osobiste doznania - to dostałem dwa ciosy - jeden na początku w postaci "A Beggar on a beach of gold", który kocham miłością bezgraniczną, a który w wykonaniu Tima moim zdaniem zabrzmiał wybornie. Drugi cios to "All I need is a miracle", i tu już był knock out (gardło zdarte :) )

Jeśli chodzi o zespół - dla mnie pierwsza klasa. Wiedziałem czego spodziewać się Garym i Anthonym, pamiętam ich z tras Pink Floyd, Genesis i The Corrs. Warsztat Mike'a to mimo remontu znów bardzo sprawny, jednolity organizm. Jestem zachwycony szczególnie Timem, który nie tylko wybornie śpiewa, ale jest frontmanem pełną gębą i (przynajmniej na scenie) przesympatycznym gościem. Trochę przypomina mi Raya z okresu "CAS" (podobna młodzieńcza werwa i przystępność). Z resztą Andrew też pozytywnie mnie zaskoczył, chociażby tym ile czasu spędził przy swojej miniklawiaturze.

Cóż, warto było się przemęczyć te kilka godzin w upale (jeszcze klima mi się skichała ostatnio). Mocno wierzę, że będzie kontynuacja, że to dopiero początek nowego rozdziału w historii The Mechnics.

Szkoda, że nie udało mi się dotrzeć na pokoncertowe spotkanie. Szczerze zazdroszczę afterparty z zespołem ;)

PostNapisane: Wt cze 07, 2011 6:05 am 
Rael
Rael

[edit]

Ostatnio edytowano So lip 20, 2013 10:05 pm przez thenextbesthing, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re:
PostNapisane: Wt cze 07, 2011 11:11 am 
Salmacis
Salmacis

przejrzałem cały temat jeszcze raz i... znalazłem ciekawostkę ;) otóż Natalia robiąc research na temat nowych wokalistów (post napisany 7. stycznia 2011) podała 2 linki do piosenek Andrew Roachforda. Obie znalazły się w setliście :-D

thenextbesthing napisał(a):
Poszperałam w necie na temat nowych kompanów Mike'a, tak z ciekawości, żeby dowiedzieć się skąd się wzięli i co robili do tej pory i prozaicznie otrzaskać się z ich nazwiskami :D

(...)

Andrew Roachford (ur. 22 stycznia 1965, Londyn), brytyjski wokalista i autor piosenek, wszechstronnie uzdolniony artysta, odkrycie gwiazdy muzyki R&B Terence'a Trenta D'Arby'ego. Największe przeboje Roachforda to "Cuddly Toy" oraz "Family Man". Roachford był pierwszym wokalistą, który podpisał kontrakt z wytwórnią płytową Columbia Records na nagranie aż siedmiu longplayów. Albumy Roachford (1988), Get Ready (1991), Permanent Shade of Blue (1994) i Feel (1997) uzyskały w Wielkiej Brytanii status złotych płyt. Artysta komponuje, pisze teksty i poezję. Mówi się o nim, że niezależnie, w jakiej dziedzinie sztuki przyjdzie mu się poruszać, zawsze odniesie sukces.

Roachford Cuddly Toy
http://www.youtube.com/watch?v=uMZYlTXLqiA

Roachford Only To Be With You (fajny kawałek)
http://www.youtube.com/watch?v=MKaZxafu_GY&feature=fvw

PostNapisane: Wt cze 07, 2011 2:00 pm 
Rael
Rael

Widać, że naprawdę spędziliście świetnie ten czas... super relacje - znakomicie oddają moim zdaniem to, co musiało się dziać w Berlinie. Szczególnie ten pot kapiący na scenę działa na wyobraźnię, aczkolwiek tutaj nie bez znaczenia jest fakt, że jest chyba ze 30 stopni, gdy piszę te słowa ;)

Bardzo się cieszę, że udało się Wam zaliczyć taki występ i - cóż - żałuję tylko, że sam się nie zdecydowałem... (Mauro, mam nadzieję, że Mechanicy posłuchają Cię i 2012/2013 znowu pojawią się w trasie... a kto wie, może Natalia i Maciek dzięki spotkaniu z zespołem po koncercie zachęcili M&M do odwiedzin naszego kraju? :) )

Piotr B.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]