Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Śr lut 26, 2020 7:50 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sie 27, 2009 7:59 pm 
Slipperman
Slipperman

Jest co prawda wspomniane o tym w wątku z koncertami Ray'a, ale uważam że to wydarzenie zasługuje na osobny Topic :).

"Ten koncert to wyjątkowe połączenie magii głosu Raya Wilsona, unikatowych kompozycji zespołu GENESIS i najwyższej klasy muzyków Berlin Symphony Ensemble.

Były wokalista Genesis, obdarzony jednym z najbardziej wyjątkowych głosów na świecie, wykona największe przeboje tej grupy w niezwykłej oprawie muzycznej. Na scenie pojawi się 10 osobowy skład, w tym muzycy Berlin Symphony Ensemble.
Ray stworzył niezwykły projekt, odróżniający się od typowych symfonicznych wykonań standardów rocka. Największe przeboje Genesis - Follow you Follow Me, Land of Confusion, Carpet Crawlers czy kompozycje Phila Collinsa I Petera Gabriela nabierają nowego wymiaru.

Ray Wilson to jeden z najbardziej wyjątkowych wokalistów i autorów rockowych świata. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1997 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Wcześniej, bo w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów całego świata. "

Na youtubie jest kilka filmów w naprawdę dobrej jakości z tej trasy, m.in:
http://www.youtube.com/watch?v=lqgck50ZvkU

Myślę, że naprawdę warto się wybrać.

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 03, 2009 5:37 pm 
Rael
Rael

Wczorajszy koncert we Wrocławiu, jak się można tego było spodziewać, bardzo udany. W sali radia prawie komplet publiczności (czyli jakieś 700 osób), dźwięk, oświetlenie na wysokim poziomie, set baaardzo genesisowy. Generalnie wieczór "siedzący", ale na koniec Ray podniósł ludzi i przez ostatnie cztery kawałki zrobiło się bardziej "rockowo", niż "klasycznie".

No Son Of Mine
Land Of Confusion
That's All
Carpet Cralwers
Lemon Yellow Sun
Entangled/Ripples
Not About Us
Shipwrecked
Another Day In Paradise
Solsbury Hill
Another Cup Of Coffee
Change
Follow You, Folllow Me
The Lamb Lies Down On Broadway
Turn It On Again
I Can't Dance
Jesus He Nows Me
Inside
Constantly Reminded

kolejność pewnie pokićkałem, setliste ze sceny zwinął jak zwykle ktoś inny... w sumie 110 minut grania. Ray oczywiście swobodny, trochę zagadywał, ale nie za dużo, natomiast forma wokalna do pozazdroszczenia. W jego składzie tradycyjnie sekcja (bracia MacMillan) Ali Ferguson i brat Steve. Mini orkiestra w tle, tak wizualnie jak i brzmieniowo. Trochę tam oczywiście dodawali różnych brzmień i smaczków, ale nie powiem, że piosenki z tego powodu dotknął jakiś remont aranżacyjny. Po występie oczywiście wszyscy dostępni, chętnie rozmawiali, podpisywali płyty i w ogóle, co tu dużo mówić - fajne chłopaki. Generalnie naprawdę bardzo udany wieczór.

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 2:09 am 
Slipperman
Slipperman

W pełni się zgadzam z powyższym.
Ależ mnie przy końcówce ucieszyło to turn it on again ;) (sam nie wiem czemu). Orkiestra trochę za cicho (no i czemu nie zagrali np. podczas Ripples?), ale Follow wyszło im bardzo sympatycznie.
Wykonanie wieczoru? Chyba Baranek - kto był ten słyszał ;)
Jednym słowem, opłacało się znowu tłuc w 2 strony te prawie 1000km ;)
pzdr, Dominik

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 10:27 pm 
Lurker
Lurker

Zagrane było w takiej kolejności :

No Son Of Mine
Land Of Confusion
That's All
Not About Us
Carpet Cralwers
Lemon Yellow Sun
Entangled/Ripples
Shipwrecked
Follow You, Folllow Me
Solsbury Hill
Change
Another Day In Paradise
Another Cup Of Coffee
The Lamb Lies Down On Broadway
Jesus He Knows Me
Turn It On Again
----------------------
Inside
I Can't Dance
Constantly Reminded

Baranek wypadł rzeczywiście znakomicie. Ale bardzo spodobało mi się That's All. Utworek, hmmm, taki sobie, ale te smyczki dodały tutaj sporo głębi.

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 10:51 pm 
Lamia
Lamia

cóż, myślałem że większa ilość forumowiczów była na koncercie...

dla mnie... rewelacja, byłem naprawdę pod dużym wrażeniem. Może nie każdy utwór pasował do jego... barwy głosu. natomiast całość słuchało się bardzo dobrze i nie było słabych utworów.

ray naprawdę dobrze przyjęty przez publiczność. która praktycznie w całości wypełniła sale koncertową we wrocławiu

jednak pod koniec koncertu naszła mnie taka myśl że ten koncert to ... tak naprawdę koncert coverów.
ray tak naprawdę grał genesis za czasów gabiela, colinsa, no i oczywiśćie za czasów wilsona:), grał również kawałki solowe gabriela, colinsa, mike, swoje... więc rozrzut dość duży

dlatego znajomi z którymi byłem zarzucili mu brak oryginalności i braku własnego stylu, oczywiście nie umniejszając przy tym jakości wykonania tych utworów...

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 8:44 am 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

To w takim razie po co ci znajomi poszli na koncert pod tytułem "Ray Wilson gra piosenki Genesis"? Przecież od początku wiadomo co to będzie za koncert, i jaki będzie repertuar.

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 4:07 pm 
Rael
Rael

Kenji troche to śmieszny zarzut :P Nawet jeśli gra na normalnych (nie genesisowych) koncertach covery, to robi to jak każdy inny artysta, Phil Colins ze swoim Easy Lover, My girl, że aż te piosenki przylgnęły do niego itd :P Zapewne gdyby zagrał swoje, zarzucaliby mu, ze nic nie znają...

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 4:46 pm 
Slipperman
Slipperman

thenextbesthing napisał(a):
Kenji troche to śmieszny zarzut :P Nawet jeśli gra na normalnych (nie genesisowych) koncertach covery, to robi to jak każdy inny artysta, Phil Colins ze swoim Easy Lover, My girl, że aż te piosenki przylgnęły do niego itd :P Zapewne gdyby zagrał swoje, zarzucaliby mu, ze nic nie znają...

A przecież swoje też zagrał :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 5:07 pm 
Rael
Rael

wegi napisał(a):
thenextbesthing napisał(a):

A przecież swoje też zagrał :)

No to wiadomo, ale skoro te utwory były marginelne, a trasa to Genesis Klassik to jakby trudno wymagać, żeby proporcje w setliscie były inne... ; )
Miałam na myśli odwrotną sytuacje, że ktoś przychodzi na repertuar Raya i jest rozczarowany, że niczego nie zna :P

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 05, 2010 4:31 pm 
Salmacis
Salmacis

Stare i nowe newsy dla niewtajemniczonych ;)

Chłopaki podczas próby w Gnieźnie zagrali Calling All Stations w wersji Klassik, na koniec roku planowany jest kolejny utwór w nowej aranżacji z tego albumu - Congo :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 05, 2010 6:38 pm 
Rael
Rael

Mam nadzieję, że to "Calling All Stations" wejdzie na stałe do repertuaru, bo jeszcze nie miałem przyjemności, a z tym "Congo" to jakiś niezły numer. Ray szczerze nie przepadał za tą piosenką, otwarcie kiedyś powiedział, że był przeciwny wykonywania jej podczas koncertów Genesis w 1998 roku. Czyżby jakiś ostry remont aranżacyjny...?

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 05, 2010 6:53 pm 
Salmacis
Salmacis

Maurycy, podobno CAS w wersji Klassik niewiele się różni od zwykłego - sekcja instrumentalna jest zagłuszana przez gitary ;) nie miałem również okazji tej wersji słyszeć - wiem to od Ewy :) a co do Congo to mi mówił również znajomy, podpytałem się Aliego i to prawda. Nic, pozostaje nam czekać do grudnia - podobno w ten miesiąc planowane jest wznowienie Klassików w Polsce :P
PS. jestem w trakcie lektury Twojej książki o Collinsie, naprawdę ciekawa, gratuluję :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 05, 2010 7:18 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Wersja "Calling All Stations" ze smyczkami którą słyszeliśmy w Gnieźnie, rzeczywiście niewiele się różni, od tej normalnej, która była grana podczas kwietniowo-majowej trasy zespołu, po prostu smyki bardziej podkreślały partie klawiszy, i tyle. Ale wszyscy się cieszymy, że piosenka jednak weszła do setlisty, po długich rozmowach z zespołem na ten temat.

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 05, 2010 7:57 pm 
Salmacis
Salmacis

Tomek, czy weszła to też pewni byc nie możemy, skoro w Gnieźnie grali ją tylko na próbie. Aczkolwiek mam nadzieję że zagości w setliscie na stałe :)

Strefa czasowa: UTC [ DST ]