Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Pt lut 28, 2020 6:01 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 15, 2010 5:03 pm 
Rael
Rael

plociu napisał(a):
właśnie się dowiedziałem, że wygrałem podwójną wejściówkę na koncert w Auli UAM w Poznaniu :)

Super, gratulacje! a co to za szczęśliwy konkurs? Udanego sobotniego wieczoru chyba nawet nie trzeba Ci życzyć ;)

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 15, 2010 6:00 pm 
Rael
Rael

mauro napisał(a):
plociu napisał(a):
właśnie się dowiedziałem, że wygrałem podwójną wejściówkę na koncert w Auli UAM w Poznaniu :)

Super, gratulacje! a co to za szczęśliwy konkurs? Udanego sobotniego wieczoru chyba nawet nie trzeba Ci życzyć ;)

woow! gratulacje, myślę, że to podwójna radość, mając na uwadze fakt, że Poznań wyprzedany był od dawna. Pamiętam, że się wybieraliście z Olą i chciałam właśnie pytać czy będziecie :D

No i tradycyjnie czekamy na łądną relację, a na marginesie daltonowi zazdrościmy koncertu w Bydgoszczy :D

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 15, 2010 6:07 pm 
Rael
Rael

Dzięki!

Konkurs - wczoraj przypadkowo wszedłem na poznan.naszemiasto.pl i przeczytałem, że jest konkurs i mają 4 podwójne wejściówki. Trzeba było tylko wysłać maila i odpowiedzieć na pytanie: "Dlaczego właśnie ja powinienem iść na koncert?" :)

Najwyraźniej moja odpowiedź spodobała się redakcji :wink:

PS. Relacja oczywiście będzie.

Piotr B.

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 15, 2010 7:06 pm 
Salmacis
Salmacis

oo.. będzie okazja się poznać :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 12:38 am 
Lamia
Lamia

Ja właśnie po gdańskim koncercie. Było bombowo. Tak na oko, z 80% sali było zajęte. Cały koncert nagrałem na Zena, więc jeżeli będą chętni, to się podzielę ;) Jakość może nie jakaś cudowna, ale da się tego słuchać.

Gratuluję wygranej plociu. Też mi się kiedyś przytrafiła konkursowa wejściówka na Wilsona, tyle że w sopockim Dream Club :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 8:55 am 
Carpet Crawler
Carpet Crawler

Hej, mam do sprzedania jeden bilet na Genesis Klassic 18.12.2010 w Poznaniu!

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 17, 2010 10:05 pm 
Carpet Crawler
Carpet Crawler

Ja mam z kolei do sprzedania 2 bilety w atrakcyjnej cenie na koncert w Poznaniu! Proszę o kontakt przez juurass@wp.pl lub tel. 506 110 845.
Pozdrawiam serdecznie!

Tytuł:
PostNapisane: So gru 18, 2010 11:55 am 
Squonk
Squonk

thenextbesthing napisał(a):
No i tradycyjnie czekamy na łądną relację, a na marginesie daltonowi zazdrościmy koncertu w Bydgoszczy :D

A było czego!
Akurat z tematami okołorayowymi przeniosłem się na konkurencyjne forum i tam umieściłem minirecenzję. Tutaj napiszę tylko do wybierających się do Poznania: bawcie się dobrze!

Tytuł:
PostNapisane: So gru 18, 2010 12:11 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Sławek, jakie tam konkurencyjne... ; )

Tytuł:
PostNapisane: So gru 18, 2010 2:07 pm 
Rael
Rael

JMM napisał(a):
jakie tam konkurencyjne... ; )

no właśnie :) zawsze jak wrzucisz jakiś tekścik w dwa miejsca, jest szansa, że przeczyta go więcej osób.

Tytuł:
PostNapisane: So gru 18, 2010 5:39 pm 
Squonk
Squonk

JMM napisał(a):
jakie tam konkurencyjne... ; )

To niech będzie inaczej: zaprzyjaźnione konkurencyjne forum ;)

mauro napisał(a):

zawsze jak wrzucisz jakiś tekścik w dwa miejsca, jest szansa, że przeczyta go więcej osób.

Dobra, przekonałeś mnie:

"Rewelacja!
Pierwsze pozytywne zaskoczenie -- frekwencja. Dostrzegłem kilka pojedynczych, wolnych miejsc, ale ogólnie wrażenie -- sala zapełniona.
Na początek zespół zagrał Turn It On Again i That's All, oba kawałki dynamiczne, jednak publiczność nie dała się poderwać z miejsc. Następnie usłyszeliśmy Carpet Crawlers w wykonaniu, moim skromnym zdaniem, znacznie lepszym od oryginału. Przy Congo nie mogłem powstrzymać się od śmiechu, gwizdek Ray'a mnie nazbyt rozweselił.
Nie będę pisał o każdym z utworów z osobna, wspomnę tylko te, których wczorajsze wykonania najlepiej zapadły mi w pamięć. Utwór dnia to bezsprzecznie Calling All Stations, zaśpiewane z tak wielkim zaangażowaniem, że drżałem o to, czy aby wokalista nie straci głosu i zakończy koncertu przedwcześnie.
Muszę napomknąć o Constantly Reminded. Ray ma talent do coverów, ale będę bronił opinii, że we własnym repertuarze wypada bardziej przekonująco. Dlatego bardzo się cieszę, że następna płyta ukaże się pod szyldem Stiltskin i mam nadzieję na koncerty w klubowym wydaniu.
Smyczki najwięcej wartości wniosły w Ripples, gdzie w części instrumentalnej pięknie komponowały się z gitarą.
Jak wspomniałem, publicznośc była bardzo statyczna, choć już w pierwszej części, podczas Another Cup of Coffee i Jesus He Knows Me, widać było, że niektórzy się gotują, tylko boją się wstać jako pierwsi. Zdarzały się pojedyncze przypadki tańczących przy The Lamb Lies Down on Broadway, jednak prawdziwy wybuch nastąpił dopiero przy Land of Confusion, kiedy to wszyscy poderwali się z miejsc i tak pozostali do końca,mimo, iż przy Inside niektórzy mieli chwile zwątpienia. Widać, że niektórych przyciągnął szyld Genesis, a solowej twórczości Ray'a w porę nie poznali."

Tytuł:
PostNapisane: So gru 18, 2010 10:26 pm 
Rael
Rael

(Obiecane) Wrażenia na gorąco z Auli UAM w Poznaniu.

Zaraz po wejściu na Aulę moją uwagę zwróciła uwagę ilość kamer (na początku - widząc dwie - myślałem, że to lokalna TV na chwilę wpadła) w tym jedna na kranie... Moje podejrzenia potwierdził przed rozpoczęciem Pan, który przedstawił się jako reżyser i poinformował wszystkich, że koncert poznański został wybrany do nakręcenia DVD z trasy Genesis Klassik :grin:

Co do samego koncertu - podobnie jak Dalton powyżej, nie będę się rozpisywał na temat wszystkich utworów (setlista taka sama, jaką wcześniej podała thenextbesthing), a wspomnę "perełki" (subiektywnie) wieczoru (kolejność losowa):
"Carpet Crawlers" - na samym początku aż mi jakoś tak oczy powilgotniały ;)
"Ripples" - idealnie wpasowały się w wnętrza Auli
"Calling All Station" - Ray nie śpiewał gardłem, nie śpiewał tchawicą, przeponą czy czym tam jeszcze... normalnie cały rezonował! :)
"In The Air Tonight" - hmm.. ciekawe wykonanie: Ray + nieśmiało publiczność (tu miałem solowy występ, gdy Ray doszedł do "...I remember..." zatrzymał się... i część widzów zaczęła klaskać, myśląc chyba, że to koniec... Ray popatrzył jakby zdezorientowany na ludzi przed sobą i czekał na reakcję... w końcu się wydarłem: You remember, don't worry..., co Ray skwitował słowami: He remembers, don't worry.. - tak szczerze, to nie wiem, czy mój krzyk w ogóle dotarł do sceny [może Marek się wypowie na ten temat, on siedział w 7. rzędzie ja w 26 ;)] - pewnie się przekonam, oglądając DVD :-) )
"Lamb Lies Down on Broadway" - kawał porządnego rockowego grania
"Jesus He Knows Me" - wtedy po raz pierwszy połowa ludzi na widowni wstała...

Generalnie, występ niezwykle udany, a teraz czekamy z jednej strony na DVD, a potem na jakiś koncert Stiltskin w którymś z poznańskich klubów.

Piotr B.

Tytuł:
PostNapisane: So gru 18, 2010 10:49 pm 
Rael
Rael

Sławku tu też jesteś potrzebny :D

Płociu relacja ekstra, dzieki temu inni czują się w tym jak ja jakby tam byli :) właśnie miałam rozmowe z Maćkiem o jego wrażeniach pokoncertowych i też mi wspomniał, że jest jednak pare kamer i DVD kręcą ;)Jak wróci to może sam napisze. Ta informacja od reżysera pewnie wpłynęła na przebieg całego koncertu, ale i bez tego pewnie byłoby ciekawie. Niestety na zdjęcia Macka nie ma co liczyć ; (

I oby do koncertu Stiltskin, pierwsza data już jest Niemcy pod koniec września 2011 :)

Ostatnio edytowano So gru 18, 2010 11:14 pm przez thenextbesthing, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So gru 18, 2010 11:07 pm 
Rael
Rael

No właśnie, zapomniałem zupełnie, że Maciek napisał, że "będzie okazja się poznać...", a ja nic nie odpisałem i w ogóle - ale i tak musieliśmy się z Olą dość szybko zmywać, bo nam Tośka w domu podobno dawała czadu i Oli siostra bardzo oczekiwała naszego powrotu. Mam nadzieję, że uda się nadrobić przy innym koncercie!

Piotr B.

Tytuł:
PostNapisane: So gru 18, 2010 11:55 pm 
Salmacis
Salmacis

Już szósty raz widziałem Raya, każdy jego koncert był niezapomniany i taki też będzie ten, nie ma porównania z poprzednimi bo przecież i inny zestaw utworów niż na tych poprzednich, na których byłem jak i inne przeciez aranżacje.
Czuć było, że budynek auli UAM to świetny wybór na koncert, odbywają się tu przecież często koncerty muzyki klasycznej więc sala musi mieć dobrą akustykę i rzeczywiście miała. Całość świetnie nałośniona, śpiew Raya wyraźny nie zagłuszony przez instrumenty, a przecież było kilka bardzo ostrych czadowych piosenek.
DVD będzie świetną pamiątką :)

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]