Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Śr lut 26, 2020 6:56 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 3:50 pm 
Rael
Rael

Cytuj:
10 października przed kościołem Św. Anny odbędzie się galowy koncert pt. "Jan Paweł II - odwaga świętości". Stanowi on główny punkt artystyczny obchodzonego po raz dziesiąty Dnia Papieskiego. Wystapią m.in. Ewelina Flinta, Małgorzata Walewska, Monika Kuszyńska, Krzysztof Kiliański oraz Ray Wilson.
Dzień Papieski odbywa się od 2001 roku, zawsze w niedzielę poprzedzającą 16. października czyli datę wyboru Jana Pawła II na Stolice Piotrową. Hasłem jubileuszowego, X Dnia Papieskiego będzie "Jan Paweł II - odwaga świętości".

-Ta sentencja nawiązuje do wielkiego oczekiwania każdego z nas na beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II. Hasło może stanowić drogowskaz w przygotowaniach na to ważne wydarzenie - mówi Michał Ziółkowski, z biura prasowego fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która jest głownym organizatorem X Dnia Papieskiego.

Centralne obchody odbędą się w dniach 6-10 października w Warszawie i w Krakowie. Towarzyszyć im będą koncerty, happeningi, konkursy, panele dyskusyjne i konferencje naukowe. Około 100 tys. wolontariuszy będzie również zbierać pieniądze na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W siedzibie Episkopatu Polski zaplanowano panel dyskusyjny z udziałem abp Kazimierza Nycza, ktory dotyczyć będzie tematu świętości. To nie koniec uroczystości. Na Zamku Krolewskim w Warszawie 9. października będzie miało miejsce wręczenie nagród TOTUS, za wybitne osiągnięcia w podkreślaniu wartości człowieka, do których zostali nominowani m.in Wojciech Kilar oraz Krzysztof Kolberger.

Do 31. października fundusz stypendialny można wesprzeć również wysyłając SMS-a o treści "POMOC" pod numer 7250 (koszt 2,44 zł z VAT) lub dzwoniąc pod numer 0704 20 7250 (2,48 z VAT). Kulminacyjnym punktem obchodów będzie koncert przed kościołem Św. Anny, który poprzedzi msza św. inaugurująca rok akademicki z udziałem rektorów wyższych uczelni.

Patronat medialny nad X Dniem Papieskim objęła m.in Telewizja Polska i Rzeczpospolita.

Kapitalna sprawa, nie mogę się doczekać, ma zaśpiewać krótko, ale i tak będzie fajnie zobaczyć go na starówce :) Zabawne jest, że bardzo sobie życzyłam zobaczyć Monikę i Raya na jednej scenie o czym wspominalam Mackowi przed koncertem w Koninie :P

Msza inaugracyjna jest na 18.00 jak mniemam koncerty będą po niej, czyli po 19...Aczkolwiek na pewno jak będę więcej wiedzieć to napiszę:)

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 06, 2010 3:57 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Może też wpadnę zobaczyć Raya... Tak, pojadę tam i zamienię z nim słówko. :-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 07, 2010 4:58 pm 
Rael
Rael

pablok napisał(a):
Może też wpadnę zobaczyć Raya... Tak, pojadę tam i zamienię z nim słówko. :-)

wpadaj:)

Chyba zaczeli stawiac juz scene, bo z widokiem na most śląskodąbrowski powstaje coś okrągłęgo ; )

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 07, 2010 5:26 pm 
Salmacis
Salmacis

możliwe że też wpadnę :)
wie ktoś o której to w końcu będzie?
Msza tak btw jest też o 9.00 rano :D

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 07, 2010 6:57 pm 
Rael
Rael

Godz. 9.00, Bazylika św. Krzyża

Msza św. celebrowana przez nowego Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, abp. Celestino Migliore. Homilię wygłosi abp Tadeusz Gocłowski, wiceprzewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia". Transmisja w Programie 1 Polskiego Radia.

Godz. 18.00, Kościół Akademicki św. Anny

Msza święta, inaugurująca rok akademicki, z udziałem Rektorów wyższych uczelni warszawskich, pod przewodnictwem abp. Kazimierza Nycza.

Godz. 19.15, plac przed Kościołem św. Anny

„Apel Warszawy z Ojcem Świętym" , prowadzony przez stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Godz. 20.00, plac przed Kościołem św. Anny

Galowy Koncert Dnia Papieskiego „Jan Paweł II - Odwaga Świętości". Transmisja w TVP1 i TVP Polonia.

Szkoda, że tak późno :P Aczkolwiek prognozy na niedziele - słoneczny, bezchmurny dzien.

Tytuł:
PostNapisane: N paź 10, 2010 10:49 am 
Rael
Rael

Zrobiłam kilka fotek scenie, która już stoi : ) wczoraj zapowiadali Raya w kurierze, przypominam warto włączyć tv, bo koncert galowy ma być transmitowany:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

gdyby ktoś nie wiedział gdzie... :P

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: N paź 10, 2010 12:44 pm 
Rael
Rael

Transmisja jest od 21.20 w TVP1 po odcinku Miłości nad Rozlewiskiem ;)

Tytuł:
PostNapisane: N paź 10, 2010 9:53 pm 
Rael
Rael

Ray na próbie na którą załapałam się w ostatnim momencie ; )
Obrazek

Ray w trakcie Another Day in Paradise
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ray zaśpiewał zgodnie z planem Another Day in Paradise i duet z Sylwią Wiśniewską "Komboj"

Obrazek

Miałam mega problemy, żeby zrobić Rayowi zdjęcia :D Akurat jak na złość w trakcie tej piosenki pojawił się operator kamerytvp, plus mój "wysokiej klasy" sprzet = powyższy efekt :D Ale na pewno w necie znajdą się jakieś bardziej profesjonale zdjęcia.

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 11, 2010 1:06 am 
Rael
Rael

Sylwia Wisniewska i Ray - Komboj (oryginał Voo Voo)

http://www.youtube.com/watch?v=DFVw7i4fssc

Gdyby komuś zapis z próby nie wystarczył, może sobie obejrzeć cały koncert http://www.tvp.pl/religia/programy-kato ... ci/2957368

Strefa czasowa: UTC [ DST ]