Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Pn lut 24, 2020 1:04 pm

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 4:11 pm 
Salmacis
Salmacis

witaj Ewa ;) miło Cię tutaj widzieć :D cieszy mnie to, że wyjaśniłaś całą sprawę, ten temat można uznać za zakończony.
PS. nazwę tematu zmieniłem :P

tutaj recenzja albumu:
http://www.genesis-news.com/c-Ray-Wilso ... -s438.html

oraz informacja o Genesis vs Stiltskin:

Cytuj:
In the course of the release campaign for the new album there will be a special package called Genesis vs Stiltskin. The idea with this is that it promotes both albums together but also against each other at the same time. On the one hand there is the Classic concept that focuses on Genesis; Ray Wilson will continue touring with it. On the other hand there is the Stiltskin project he really wants to have a go with now. Both these albums will be available as a bundle for a special price when the Stiltskin album comes out. Once Unfulfillment is released Ray Wilson will be going on a Stiltskin tour to introduce the album live.

źródło: http://www.genesis-news.com/news-Ray-Wi ... -n246.html

PostNapisane: Cz wrz 08, 2011 9:14 pm 
Salmacis
Salmacis

wychodzi na to, że powstała kolejna strona poświęcona projektowi Genesis Classic, ciekawe czy w przeciwieństwie do poprzedniej będzie aktualizowana na bieżąco :P
http://genesisclassic.com/

w każdym razie, natrafiłem tam na dwa nowe (nota bene bardzo ładne) zdjęcia

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: Cz wrz 08, 2011 10:01 pm 
Lurker
Lurker

Vaselinho napisał(a):
wychodzi na to, że powstała kolejna strona poświęcona projektowi Genesis Classic, ciekawe czy w przeciwieństwie do poprzedniej będzie aktualizowana na bieżąco :P
http://genesisclassic.com/

w każdym razie, natrafiłem tam na dwa nowe (nota bene bardzo ładne) zdjęcia

Zdjęć nie robił byle kto bo sam Guido Karp.
Byłyby bardzo ładne, gdyby dziewczyny nie "oblegały fortepianu" :P

PostNapisane: Pt wrz 09, 2011 8:58 am 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Zastanawiam się czemu na drugim bannerze dalej jest "Berlin Symphony Ensemble", skoro już nie ma tam nikogo z berlińczyków ; ) Jeśli skład na zdjęciu ma się równać składowi koncertowemu, to trochę szkoda, że nie będzie już wiolonczeli - jednak ten instrument sporo zmienia. Ale jeśli dojdzie do skutku ten koncert w Łodzi, to na pewno się wybiorę.

PostNapisane: Wt wrz 13, 2011 10:36 am 
Lurker
Lurker

Ja juz w odtwarzaczu męczę i nowy krązek Stiltskin na zmianę z koncertowym 3-płytowcem z Poznania - Genesis Classic... Ta pierwsza jest mocna Ray-owa w 101 % ... i tak!!! chcę jewj słuchać i słuchać i słuchać... idealna na jesień i zimę, melancholia i wyciszenie na zmianę z ostrym i rasowym rockowym uderzeniem. Teraz mam okazję bo przeziębiłam korzonki więc jak znalazł alternat5ywnie zamiast "końskiej maści" wmasowuję w siebie Unfulfilment. Na razie pomaga, ból ustąpił...
A teraz poznański koncert... w jednej z najwspanialszych pod względem akustyki sal w Europie i ... cóż zawiodłam się. Dwie płyty CD i tylko jedna płyta DVD z wyborem kilku, bo 8 utworów , moim zdaniem niekoniecznie najlepszych tego wieczoru, wygaszanych za każdym razem jak na kiepskiej klasie amatorskim video. Szkoda nerwów, ale nawet prowadzenie kamery jakieś fatalne, drżąca ręka operatora , jakieś łapanie ostrości ... ujęcia nieciekawe i mało płynne, no i wreszcie jakość obrazu!!! Zaledwie ustabilizowana pikseloza no i dźwięk w stereo... Jestem osłabiona i naprawdę gdyby nie to ,ze przez połowę tego materiału widzę na ekranie siebie stojącą naprzeciw Raya z aparatem w dłoni to chyba oddałabym to wydawnictwo pod byle pretekstem z powrotem do Empiku. Jestem Z A W I E D Z I O N A , przy dzisiejszej technice i możliwościach wypuszczać na rynek tak dziwnie okrojone wydawnictwo... Wstyd, naprawdę wstyd dla managmentu Raya !!! Tym bardziej ,ze apetyt na ten rarytas naprawdę miałam duży, a i jak obracałam już pudełko w rękach siedząc w tramwaju, miałam ciarki !!! Pudełko bowiem jest przecudnie czyste w barwach i obiecuje wybitnie przygotowaną zawartość. Niestety jest jak zwykle w Polsce - plakat wyborczy okazuje się tylko świetną propagandą dobrze opłaconego studia reklamowego a środek rozczarowuje po pierwszym zapoznaniu się z programem ...
Najśmieszniejsze jest to, że jako zapowiedź tego wydawnictwa GAZETA lub Głos Wielkopolski (nie pomnę) posłużył się nakręconym przeze mnie filmikiem z tegoż koncertu... co pozwolę sobie przypomnieć...

http://www.youtube.com/watch?v=UE2gnOnM ... ideo_title

P.S. Tylko mnie nie zlinczujcie za tę wypowiedź...

Bardzo pozdrawiam !!!

PostNapisane: Wt wrz 13, 2011 11:26 am 
Salmacis
Salmacis

za konstruktywną krytykę nikt tutaj nikogo nie zlinczuje, w każdym razie dopóki ja jestem tutaj moderatorem...
cieszę się, że zdecydowałaś się wyrazić swoje odczucia odnośnie bonusowego materiału DVD.

z ciekawości rzuciłem okiem na to DVD, bo wcześniej nie za bardzo miałem na to czas i... nie jest tak źle, jak piszesz. fakt faktem, niektóre kadry są tragiczne i nieostre (zwłaszcza te z balkonu), ale cóż. zapewne to jest powód, dla którego z koncertowego DVD zrobiło się bonus DVD z wybranymi utworami. zapewne winą było oświetlenie, dość słaby i źle przygotowany sprzęt (mnóstwo odbić na obiektywie, gdy światło pada wprost na obiektyw). suma sumarum fajna pamiątka (dla tych, którzy byli zarówno w Poznaniu, jak i dla tych, którzy zobaczyli jesienno-zimową trasę Genesis Klassik w Polsce lub w Niemczech), może nie najlepiej zrealizowana, ale dobrze, że w ogóle jest. ja osobiście nigdy nie przywiązywałem wagi do koncertowych DVD, zawsze wolałem pójść na koncert :)

przypomnę jeszcze tylko kilka spraw dotyczących Genesis Klassik DVD:
1. Cały koncert z Łodzi (6.02.2010) został nagrany przez jednego z użytkowników forum rayzone i funkcjonuje oficjalnie jako bootleg (2 DVD). Jakby ktoś był zainteresowany, służę pomocą na PW
2. Cały koncert z Drezna (21.08.2010) został zarejestrowany przez ekipę kamerzystów, niestety nie została wydana zgoda na wydanie tego jako oficjalnego DVD, stąd ilość kamer na koncercie była mniejsza, choć i tak było ich niemało (chyba 4). Nagrany materiał służy(ł) do celów promocyjnych. Był pokazywany m. in. w niemieckiej telewizji

PS. dla mnie wydawnictwo Genesis Classic - Live in Poznan (jako dla fana twórczości Raya) jest tylko dodatkiem do nowego albumu, Unfulfillment (pakiet Genesis vs Stiltskin), zatem nie spodziewałem się po nim cudów, stąd też się nie zawiodłem. Z pewnością jest to ciekawsza propozycja niż Genesis Klassik - Live in Berlin, każdy kto miał okazję słuchać obu albumów przyzna mi rację :P

PostNapisane: Wt wrz 13, 2011 11:31 am 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Lepsza propozycja - owszem. Ciekawsza - nie wiem. Bardzo ciekawe natomiast jest słuchanie obu tych wydawnictw, i wyłapywaniu różnic w aranżacji. Jednak cały projekt Genesis Klassik mocno się zmieniał wraz z kolejnymi koncertami, czego może nie słychać na pierwszy rzut oka, ale porównując wcześniejsze i późniejsze wydawnictwa - jak najbardziej.

PostNapisane: Wt wrz 13, 2011 11:34 am 
Salmacis
Salmacis

Przeniosłem do tego tematu 3 ostatnie posty. Mam nadzieję, że nikt nie ma nic przeciwko. W razie sprzeciwu proszę o PW lub kontakt z administratorem forum.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC [ DST ]