Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Pn lut 24, 2020 1:14 pm

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt gru 09, 2005 6:50 pm 
Watcher of the Skies
Watcher of the Skies

Serwus,
obiecałem sobie, że nigdy tego nie dotknę...
a jednak Wasze opinie, dotyczące głownie dokonań pozaGenesisowskich Raya "zmusiły" mnie do wysłuchania całej tej płyty
dno...kto tak powiedział o Abacab to chyba cas nie słyszał,
cas jest przeciętne- powinien go firmować mike& the mechanics
nie ukrywam, że jest tam kilka motywów które przypominają coś Genesisowskiego: są to : The dividing line ( lepiej brzmiałby instrumentalnie ), not about us, no i do 3x3 brakło by coś jeszcze -może kongo i basta!
niestety by coś wypaliło jeszcze z Genesis musi być ich conajmniej trzech :-)
niestety Ray to nie Gabriel, czy Collins, ani nawet Hogarth- niech chłopak pracuje na siebie a nie wypełnia połowę setlisty nie swoimi utworami!

pozdrawiam- i czekam na conajmniej TRZECH
Martinho

PostNapisane: Cz gru 15, 2005 2:49 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Martinho napisał(a):
(...)niech chłopak pracuje na siebie a nie wypełnia połowę setlisty nie swoimi utworami!

Żeby cię uspokoić - Ray zapowiada, że podczas następnej trasy nie będzie grał kawałków Genesis. Mam nadzieję, że ta informacja zadowala wszystkich fanów - nie będą już musieli słuchać tego dna i to w jeszcze bardziej dennym wykonaniu. Bo przecież gdyby te utworu prezentowały jakiś poziom to taki Gabriel czy inny Phil grali by je na swoich koncertach.

Nigdy więcej Genesis na żywo. Hackett niech się nie wyłamuje!

PostNapisane: So gru 17, 2005 12:42 am 
Lurker
Lurker

Martinho napisał(a):
dno...kto tak powiedział o Abacab to chyba cas nie słyszał,
cas jest przeciętne- powinien go firmować mike& the mechanics

Witam,
To mój "pierwszy raz".......na forum :D Generalnie postanowiłem zabrać głos w związku z częstym pastwieniem się forumowiczów nad poziomem artystycznym prezentowanym przez Raya W.Otóż moim zdaniem z byłych wokalistów Genesis to właśnie Ray pod względem wokalnym obecnie prezentuje się najkorzystniej, a jego wersje starych genesisowskich kawałków są naprawdę świetne.Miałem przyjemność bycia na jego ostatnim koncercie we Wrocławiu i wg mnie koncert jak i sam Ray :D był rewelacyjny!
Jeśli chodzi o CAS to jest to naprawdę bardzo dobra płyta,bez porównania lepsza niż Abacab:)Chociaż kilka kawałków odstaje poziomem.

Tytuł:
PostNapisane: So gru 17, 2005 1:03 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Witamy nowego użytkownika. Fanów Raya nigdy za wiele :)

PostNapisane: So gru 17, 2005 1:32 pm 
Rael
Rael

Raoof napisał(a):
postanowiłem zabrać głos w związku z częstym pastwieniem się forumowiczów nad poziomem artystycznym prezentowanym przez Raya W.Otóż moim zdaniem z byłych wokalistów Genesis to właśnie Ray pod względem wokalnym obecnie prezentuje się najkorzystniej, a jego wersje starych genesisowskich kawałków są naprawdę świetne.Miałem przyjemność bycia na jego ostatnim koncercie we Wrocławiu i wg mnie koncert jak i sam Ray :D był rewelacyjny!
Jeśli chodzi o CAS to jest to naprawdę bardzo dobra płyta,bez porównania lepsza niż Abacab:)Chociaż kilka kawałków odstaje poziomem.

po pierwsze witam! po drugie nie zgadzam się "z częstem pastwieniem", bo wydaje mi się, że tu na forum jest jednak więcej zwolenników Raya niż przeciwników. Jako, że jestem jednym ze zwolenników (wielkich zwolenników!) pod resztę Twojego posta się zdecydowanie podpisuje.

kłaniam się wilsonowo!

PostNapisane: So gru 17, 2005 2:03 pm 
Lurker
Lurker

mauro napisał(a):
...nie zgadzam się "z częstem pastwieniem", bo wydaje mi się, że tu na forum jest jednak więcej zwolenników Raya niż przeciwników.

Hmm,jeśli to prawda, to bardzo się cieszę:)

Tytuł:
PostNapisane: So gru 17, 2005 5:00 pm 
BW Admin

Ja co prawda za muzyka Raya nie przepadam, ale czuje spora sympatie do szkota i cieszy mnie jego podejscie do muzyki. I tu bym sie nie zgodzil ze cas to poziom mechanikow, do tego to jeszcze sporo mu brakuje (oczywiscia w dol). Po za tym mam wrazenie, ze Martinho kleske cas przypisuje Rayowi, lub moze brakowi petera czy phila. Wszyscy wiedza ze to Tony jest jakby mozgiem genesis i to on ze tak powiem nadal brzmienie tej plycie. Jesli juz kogos nalezy obwinic to jego lub w drugiej kolejnosci mike'a, ray napisal kilka tekstow, to wszystko, muzyki mu sie dotknac nie dali. Ja do Raya nic nie mam w zwiazku z cas, zrobil co mogl, wiecej sie nie dalo. Solowego Ray nie slucham, ale moj gust jest tak zdezelowany, ze zadowolic mnie moze tylko waskie pasmo muzyczne.

Btw fajny serwis: www.pandora.com

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 19, 2005 10:31 pm 
Lamia
Lamia

co by tu o Reyu, w sumie to mozna sporo...
ostatnio u mnie leci bardzo bardzo czesto, jedna piosnka to nawet pare razy dziennie:), co do spiewania kawalkow genesis phila albo gabrysia, to jest jak z coverami- czyli raczej sie nie podoba, i w sumie ja jestem podobnego zdania, gdyz ray jest wspanialym artysta i nie wydaje mi sie aby musial spiewac te kawalki aby byc popularnym... chyba troche sie zagubilem w swoich myslach, ale mam nadzieje ze zostane zrozumiany...

co do mozliwosci wokalnych, to naprawde ma spore... moze stwierdzenie ze ma najlepsze jest troche...prowokujace... ale napewno cos w tym jest.

pozdrawiam

i witam Raoofa na pokladzie...:)

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 19, 2005 11:28 pm 
Lurker
Lurker

A według mnie niektóre wersje utworów Genesis z nowej płyty Raya (Live) są wręcz rewelacyjne.W październiku i listopadzie br mało było u mnie dni bez wysłuchania Rayowego "Ripples":) Po prostu oczarowało mnie to wykonanie! Wogóle początek 2 płyty: The Actor,Alone i właśnie Ripples to mój ulubiony fragment tego wydania:)

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 19, 2005 11:39 pm 
Lamia
Lamia

Raoof jako znawca... powiedz mi czy ray wykonywal utwor in your eyes gabriela??

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 20, 2005 9:45 am 
Lurker
Lurker

Kenji napisał(a):

Gdybym był znawcą, to bym mógł kategorycznie stwierdzić tak lub nie.A teraz mogę jedynie zaryzykować stwierdzenie: chyba nie:) Na pewno nie było tego kawałka na żadnym albumie Raya.

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 20, 2005 1:01 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Wiem, że z twórczości Gabriela Ray wykonywał Biko, Solsbury Hill i Don't Give Up. O In Your Eyes nic mi nie wiadomo...

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 20, 2005 2:31 pm 
Rael
Rael

Pozwolę sobie na mały off top....

mam taką prośbę. Posiada ktoś w mp3 "Alien Afternoon" i (lub) "Domino" live z Katowic? potrzebowałbym tych kawałków. Jeśli ktoś ma- niech się podzieli.

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 20, 2005 6:36 pm 
Lamia
Lamia

dobra bo chodzi o to ze mam wykonanie in your eys w wersji akustycznej, z koncertu...no i wlasnie strasznie mi trudno odgadnac kto spiewa... moge przeslac na poczte... utwor ma ok 6 mb..

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 20, 2005 10:23 pm 
Lurker
Lurker

Kenji napisał(a):

Własnie znalazłem na emule plik Ray Wilson-unplugged-In your eyes,tylko jest problem ze ściągnięciem(0 źródeł).Więc wyglada na to,że jednak Ray zaśpiewał tę jedną z moich ulubionych piosenek PG. :-D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]