Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Pn lip 06, 2020 6:05 pm

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wywiady
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 10:40 pm 
Rael
Rael

http://www.regenbogenweb.de/events/star ... ilson.html

Kiedy klikniecie na strzałe w środku okna będziecie mogli wysłuchać wywiadu dla radia Regenbogen z pazdziernika 2006

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:-D :-D :-D LOL.

RW:It was good expirience I enoy it, it looks good on my CV: when you see Peter Gabriel, Phil Colins, Ray Wilson, is not so bad :P
I:Yeah Looks good
RW:Yeah
I:Something special
RW:Yes, it is very special

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 04, 2007 4:11 am 
Rael
Rael

10 pytań do...

RAY WILSON

Singer/songwriter Ray Wilson of course found instant success with 'Inside' by Stiltskin and was then a member of Genesis for an album & brief tour. He has just released his excellent second album, 'Next Best Thing' on Inside Out ans its well worth a listen...

1. What are you currently up to?
Rehearsing for the Edinburgh Festival and a European Tour in October/ November

2. What has been the highlight(s) and lowpoints(s) of your career to date?
The highlights were reaching number 1 with Stiltskin, being asked to join Genesis and performing acoustic shows at the Edinburgh Festival in 2001. The low point was the two years after Genesis split.

3. The excellent new album 'Next Best Thing' is out now. How have the reviews been so far and what are your personal favourites on the album?
I think the reviews have been pretty good but I never read reviews personally. My favourite songs are The Actor, Alone, Magic Train and Ever The Reason

4. How do you come up with your lyrical ideas and do you find it easier to write alone or in a band environment?
I tend to write alone but I did get a lot of inspiration for this album when I was on tour with the band in 2003. I really don't know where the ideas come from. They just arrive.

5. How easy/hard is it to get a tour together and are you finding it easier to get gigs now, than say a few years ago?
It is very difficult to organize a tour and not lose too much money in the process. I do believe that touring is important for an artist so it is worth the hassle.

6. Genesis - How did the Genesis fans take to you replacing Phil Collins? How come there was never another album with this line-up?
I think a lot of the fans of early Genesis music liked the new line up.The reason they didn't continue was because of the lack of interest in the USA.

7. Stiltskin - 'Inside' gets a reworking on the new album. Why do you think the band never repeated the success of the hit single 'Inside'? Do you still keep in contact with former band members at all?
We had too much success too quickly. I saw the drummer a few months ago but we don't keep in touch.

8. Would you like to front a band again and given the chance which band(s) would it be (past and/or present)?
NO. I enjoy my solo career too much.

9. What do you do in your spare time outside of music?
Spending time with my wife travelling.

10. Message to your fans?
I need your support now more than ever.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 31, 2007 1:46 pm 
Rael
Rael

uwielbiam ten fragment z wywiadu http://www.genesis-news.com/raywilson/i ... 006_03.htm

Cytuj:
It: What about beer?
Ray: Oh, german beer is fantastic. It just makes you fat.

It: So what do you do when you don’t play music? Do you have toy trains or something?
Ray: I always do music. I have no hobbies. I think this is a failing in my life I have to say. I need to fill the gap, like getting interested in the garden like Tony Banks. I need something else, but I don’t have hobbies, I am totally a musician through and through.

"I would drive one of those mobile lawnmowers if I wasn't a musician. And maybe we can have I Know What I Like playing in the brackground"

It: So what would you be if you weren’t a musician?
Ray: I would drive one of those mobile lawnmowers that Forrest Gump drove [laughter]. You laugh, but I mean it! There’s a little mountain in the center of Edinburgh called The Arthur’s Seat where King Arthur famously sat to contemplate the war Scotland – England many years ago. And there’s this mountain in the middle of the town and it’s beautiful and you can drive around it. I go there nearly every morning when I am at home. You can see the North Sea etc. So I go there, buy a coffee first and then sit down somewhere – and that’s all the story from the song Gouranga. This one was written when I went to b a coffee from the kiosk. So I go up The Arthur’s Seat, sometimes phone my mother for an hour, and I watch this little guy sitting on his mobile lawnmower cutting the grass. And I look at him and think, there’s so much peace to be had from what he’s doing and until the last couple of years I used to drive up The Arthur’s Seat with my depression problems with no peace in my life and everything was a problem. And this guy had peace and I hadn’t – and I wanted that. And now I’ve got it but I am not driving the lawnmower but it’s a possibility – and maybe we can have I Know What I Like playing in the background. [laughter]

cały Ray... :wink:

Tytuł:
PostNapisane: N mar 22, 2009 5:48 pm 
Rael
Rael

[url=http://video.wtk.pl/index.php?layout=player.xtm&mode=vs&action=play&id=800&priceType=1] WYWIAD z Rayem
[/url]
warto włączyć... prześmieszna aranżacja tego wywiadu (video) ;)) poznaski wywiad po angielsku, z polskim lektorem :P Można się z niego dowiedzieć między innymi, że Ray chciałby się zająć aktorstwem i napisać książkę :-> Ja jestem za! Osobiście uważam, że ma potencjał, który było widać w paru klipach, charyzmatyczna osobowość to największy atut, autobiografia bylaby nie mniej miłą niespodzianką.

Drugi powod, wytrzymac do 4 minuty :hahaha: i zobaczyc jak na plan wchodzi jakas baba mina Raya bezcenna, widac juz sie przyzwyczail do naszych realiow :D

Tytuł:
PostNapisane: N mar 22, 2009 10:12 pm 
Rael
Rael

Te plany aktorskie to mnie jakoś nie przekonują. Już widzę oczami wyobraźni wykorzystywanie Raya jako przyciągającą uwagę atrakcję w kiepskich filmikach i serialach... Natomiast trzymam kciuki za autobiografię. Na pewno byłaby ciekawa. Tych kilka anegdot z czasów genesisowych, którymi Ray raczył nas podczas koncertów wystarczą, żeby spodziewać się szczerej, dowcipnej relacji z wydarzeń okresu "CAS".

Tytuł:
PostNapisane: N mar 22, 2009 10:24 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Wszyscy jesteśmy za, tylko mam wrażenie, że z tymi wszystkimi planami będzie tak jak z tym dvd które wydaje się już od dawna. A na autobiografię chyba jeszcze nieco za wcześnie... Niech chociaż poczeka, tak jak Sting, do pięćdziesiątki.

Tytuł:
PostNapisane: N mar 22, 2009 10:33 pm 
Rael
Rael

Ale on chyba też mówił w ogóle o jakiejś książce. Przynajmniej ja to tak zrozumiałam, no i troche to ten gościu mu autobiografie zasugerował. Ale masz racje... jeszcze wiele się zdąży w jego życiu zmienić, pisać może zacząć, nie musi jej od razu wydawać.

Tytuł:
PostNapisane: N mar 22, 2009 10:41 pm 
Rael
Rael

thenextbesthing napisał(a):
Ale on chyba też mówił w ogóle o jakiejś książce. Przynajmniej ja to tak zrozumiałam, no i troche to ten gościu mu autobiografie zasugerował.

Fakt, trochę mu tą autobiografię "włożono do ust". Mówił, że ma dużo ciekawych historii do opowiedzenia i też w pierwszej chwili pomyślałem, że ma na myśli jakąś powieść.

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 07, 2009 9:00 pm 
Duke
Duke

Link to wywiadu z Rayem na rockarea :) :
http://www.rockarea.eu/articles.php?article_id=1034

Swoją drogą to muszę ostro zrugać autora wywiadu za tą głupią wypowiedź o poznaniakach :P

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 9:52 pm 
Rael
Rael

spider13 napisał(a):
Link to wywiadu z Rayem na rockarea :) :
http://www.rockarea.eu/articles.php?article_id=1034

Swoją drogą to muszę ostro zrugać autora wywiadu za tą głupią wypowiedź o poznaniakach :P

O no prosze juz jakis konkret co do dvd :) 20 lat wstecz brzmi ciekawie :) oby sie nie skonczylo na planach.

Tytuł:
PostNapisane: N mar 28, 2010 4:43 pm 
Rael
Rael

nie pamiętam czy to tu już było, ale warto przeczytać cały wywiad z pytaniami fanów, dosyć ciekawy : )

wszystkie 4 strony: http://img329.imageshack.us/gal.php?g=ray1.jpg (po kliknięciu powiększyć)

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 25, 2010 1:44 am 
Rael
Rael

wywiad dla radia OFF (?:P)

http://radiooff.wrzuta.pl/audio/358Y86I ... _radio_off

pan co przeprowadzał wywiad mówi tak sobie, ale zadaje ciekawe pytania, ktore pozwalają Rayowi na dużą swobodę :) Naprawde fajny i ciekawy wywiad! warto wysluchac do końca;)

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 14, 2010 9:28 pm 
Rael
Rael

Cytuj:

Natalia Mazur: - Zna pan rogale marcińskie?

Ray Wilson: - Rok temu Gosia, dziewczyna z miłości do której przeprowadziłem się do Polski, zerwała się rano i nie biorąc nawet prysznica zbiegła do cukierni, nad którą mieszkamy. Wróciła z paczką ciastek. Nie mogłem tego pojąć. O co, do diabła, chodzi?! Gosia jest tancerką, dba o figurę, i nigdy, przenigdy nie zjadłaby czegoś nieodpowiedniego. A 11 listopada opycha się słodyczami. Zacząłem przeczuwać, że w tych rogalach jest coś szczególnego.

Spróbował pan?

- Przyznam, że nie jestem zjadaczem ciastek. Spróbowałem rogala dopiero podczas konferencji zapowiadającej tegoroczne obchody 11 listopada. Musiałem się przekonać z czym to się je, bo podczas Imienin Ulicy będę musiał rogala upiec.
Ma pan doświadczenie?

- W szkole robiliśmy rock cakes, małe ciasteczka przypominające z wyglądu kamienie. Ale mam nadzieję, że moje zadanie w środę sprowadzi się do włożenia gotowego rogala do pieca. Byłbym kompletnie bezradny, gdybym miał przygotować nadzienie. Co tam jest w środku?

Biały mak i migdały. Szkoci też mają jakieś okolicznościowe ciastka?

- Do głowy przychodzi mi tylko haggis. To jednak nie ciastko, a pudding robiony z owczych wnętrzności. Haggis jadamy w dniu Roberta Burnsa, poety, autora słów "Auld Lang Syne", pieśni, którą Szkoci witają Nowy Rok. Mieszkał w Dumfries, miasteczku, w którym się urodziłem. 25 stycznia, w dniu urodzin poety, siadamy do uroczystej kolacji, czytamy poezję Burnsa i wznosimy toasty.

Szkoci świętują radośnie?

- Tak, a kiedyś nawet radośniej. Pamiętam 25-lecie panowania królowej brytyjskiej, wszyscy wyszli wtedy na ulice celebrować. Ćwierć wieku później, w dniu 50. jubileuszu, ulice świeciły pustkami. Ludzi zajmowała wtedy historia księżnej Diany, losy księcia Karola. Czcić królowej im się nie chciało. Poza tym, im zamożniejsze społeczeństwo, tym bardziej ludzie zamykają się w swoich domach. Was, Polaków, to jeszcze nie dotknęło. Wciąż znajdujecie radość w przebywaniu razem. Na co dzień unikam tłumów, ale poznańskie obchody Dnia Niepodległości bardzo mi się podobają.

Z pewnością macie podobne święta, z paradą, koncertami.

- Na pewno nie dzień niepodległości, bo go nie obchodzimy. Może Dzień Sąsiada? W każdym miasteczku jest coś takiego. W Dumfries z tej okazji wybieramy królową południa. Queen of the South to zresztą nazwa naszej drużyny piłkarskiej. Moja mama jako 17-latka została królową. Miała wtedy długie blond włosy, piękne nogi, koronę na głowie. Błyszczała. Na ozdobionym kwiatami tronie obwieziono ją ulicami. Za królową szła cała procesja. Fajne są takie dni, kiedy każdy, nawet jeżeli nie za bardzo za tym przepada, wychodzi z domu. Choćby po to, by ponarzekać sobie na tłumy (śmiech).

Co pan zagra dla poznaniaków?

- Brakiem planów doprowadzam mój zespół do białej gorączki. Nigdy nie konstruuję programu. Nie uznaję koncertów typu: "posłuchajcie, co się znalazło na ostatniej płycie artysty". Ludzie przychodzą na koncert, żeby się rozerwać. Wyjdę więc na scenę, zobaczę kto przed nią stoi. I jeśli średnia wieku będzie wyższa - zagram coś z Genesis, jeśli niższa - postawię na Stiltskin i moje solowe utwory.

A jeśli będzie dużo dzieci?

- Będę walczył! Tak, młodzi ludzie to wymagająca publiczność. Ale grałem niedawno koncert w szkole. Przez pierwsze dwie piosenki nie zwracali na mnie uwagi, a potem nagle zapadła cisza, która utrzymała się już do końca. Powiedziałem potem mojemu menedżerowi: "Bartek, chcę częściej występować w takich miejscach".

Lubi pan grać w kameralnych klubach. Święty Marcin panu odpowiada?

- Martwię się jedynie o pogodę. Aby stworzyć kameralną atmosferę rozmawiam z publicznością. Niedawno się dowiedziałem, że są ludzie, który z mojego pierwszego w Polsce, nagranego w Trójce koncertu, słuchają głównie moich opowieści. Święty Marcin jest piękną ulicą. Zamek wywołuje u mnie same pozytywne skojarzenia. Półtora roku temu biegłem obok niego na złamanie karku, aby zdążyć do Teatru Wielkiego i po raz pierwszy zobaczyć tańczącą Gosię.

Wieżowce Alfy panu nie przeszkadzają?

- Przy Świętym Marcinie są jakieś wieżowce? Ach, rzeczywiście... Nie przyglądałem się im nigdy, bo budynki po drugiej stronie ulicy są ładniejsze.

Nie dziwi to pana: cała Polska poważnie świętują niepodległość, a poznaniacy obchodzą Imieniny Ulicy i opychają się rogalami?

- Wydaje mi się, że rogale to nie wszystko. Zjadacie je, a tak naprawdę chodzi o wolność. Tak przynajmniej ja to odbieram, jako osoba mieszkająca tutaj od niedawna. Rogale są tylko sposobem, by uczcić wyzwolenie. Wiem co mówię, trzeba było widzieć Gosię rok temu. Obudziła się w niej prawdziwa buntowniczka!

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037, ... ogali.html

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 24, 2010 2:44 pm 
Rael
Rael

http://www.youtube.com/watch?v=60XRg9Hg ... re=related

Ostatnia część dokumentu z niemieckiej telewizji o GENESIS, duze fragmenty piosenek z CAS Tour, wypowiedzi Raya oraz Tonego, z tymże w tych momentach gdzie grają bez dźwięku niestety. Fajne nagranie, ze względu na to jak niewiele ich zostało.

Tytuł:
PostNapisane: N sie 29, 2010 11:39 am 
Rael
Rael

http://www.genesis-news.com/c-Ray-Wilso ... -s414.html

Obrazek

Najnowszy, jeszcze ciepły wywiad z Rayem z Drezna, o nowej płycie itd....

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]