Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Cz lip 16, 2020 4:04 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Na jaki koncert pójdziecie na pewno?
Steve Hackett 29%  29%  [ 5 ]
Radiohead 12%  12%  [ 2 ]
U2 12%  12%  [ 2 ]
Dream Theater 12%  12%  [ 2 ]
Jethro Tull 12%  12%  [ 2 ]
Deep Purple 18%  18%  [ 3 ]
Madonna 6%  6%  [ 1 ]
Liczba głosów : 17
Autor Wiadomość
PostNapisane: N kwi 12, 2009 8:36 pm 
Rael
Rael

Głosujcie na ten, którego w żadnym wypadku nie chcielibyście opuścić.
(Madonna, to swego rodzaju prowokacja, jak by powiedziała Ethel)

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 12, 2009 9:04 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Jakieś tam dziady z Jethro Tull czy Deep Purple, albo emo z Radiohead są, a nie ma Depeche Mode, no jak to? ; )

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 12, 2009 9:56 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

JMM napisał(a):
Jakieś tam dziady z Jethro Tull czy Deep Purple, albo emo z Radiohead są, a nie ma Depeche Mode, no jak to? ; )

Łeeeee........właśnie :?.
To chyba jakaś prowokacja (tj. ohydny spisek uknuty przez fanów U2!) :P.

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 10:00 am 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Albo po prostu zrobić temat- "który zespół grający w tym roku w Polsce jest waszym ulubionym"... Wtedy nie będzie żadnych kontrowersji... Bo w innym przypadku- z całym szacunkiem, ale takie zespoły jak Deep Purple, Jethro Tull czy zespół Steve'a Hacketta są już zespołami grającymi tylko dla fanów, których twórczość nie zależnie od swojej jakości nic już nie znaczy w mainstreamie... W takim przypadku rzeczywiście najważniejsze będą koncerty U2 i Madonny jako artystów którzy w swojej klasie proponują wciąż najlepsze towary, i od lat są na szczycie, albo Radiohead które dzisiaj jest idolem nastolatków, mimo, że nie sądzę, żeby kiedokolwiek mieli się stać prawdziwą gwiazdą...

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 1:05 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Dla mnie najważniejsze są dwa koncerty- Hacketta i Radiohead, U2 jakoś mnie odpycha (chyba trochę im odwala, mimo wszystko), Na Tull pójdę z sentymentu.
Radiohead idol nastolatków, emo?? :shock: CZŁOWIEKU O CZYM TY W OGÓLE PISZESZ?? Sorry ale nie pojmuje, wszędzie widzisz jakieś emo.... :shock: Można ich nie lubić ale żeby pisać coś takiego? Nigdy nie będą mieli statusu U2 bo są zbyt specyficzni, mają lepsze i gorsze rzeczy, nie każdy to trawi ale na pewno nie jest to muzyka dla nastolatków. :???:

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 1:24 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Tekst o emo był pisany w formie żarobliwej, poza tym w historii naszej kultury motyw emo jest długi i szeroki, od "Cierpień Młodego Wertera" Goethego do Iana Curtisa i jego naśladowców. Przepraszam, ale jakoś tak większość osób które słuchają Radiohead, to nie są osoby w wieku średnim, tylko właśnie nastolatkowie- zresztą jestem pewien, że to się potwierdzi po koncercie... I oczywiście, że nie będą mieli statusu takiego Queen czy U2, bo ich muzyka nie jest w stanie się przebić do przeciętnego odbiorcy, nie mają piosenek które mogą się podobać ich nie-fanom, a po drugie mają tylko jedną piosenkę która może mieć status przeboju... Jak na "wielki zespół" to chyba trochę mało?

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 1:30 pm 
Salmacis
Salmacis

Ja na pewno wybieram się na Jethro Tull (bilety już w domu) i Hacketta. Radiohead mimo że w Poznaniu to raczej odpada, bo skąd wziąć tyle kasy, a o wiele bardziej zależy mi żeby być na DT i Opeth. I jeszcze Hogarth 18 czerwca i Riverside 1 października... :grin: Dużo tego w tym roku :P

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 3:04 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

jezu, ale wiadomo o jakie emo chodzi.
Radiohead to zespół stosunkowo młody, nie mają takiej renomy jak choćby DM, ich publiczność nie jest tak przekrojowa jak publiczność DM czy U2, to w większości młodzi ludzie, 20 i 30-latkowie, (pierwsza płyta 1994 jeśli się nie mylę, więc jacy mają być tu ludzie)
Mimo to określenie "zespół młodzieżowy" w ogóle mi do niech nie pasuje, to przez muzykę, to nie awangarda King Crimson ale łzawy i łatwy popik też to nie jest, w żadnym wypadku.

raz- mają piosenki, które uwielbiam, mimo, że nie jestem jakiś tam wielkim ich fanem (lubię ale bez przesady)
dwa- jedna piosenkę? nie no, trzeba być w temacie by pisać na temat, serio, to co piszesz to jakieś klisze, nie wiem gdzie ty to wyczytałeś, to nie sezonowa gwiazdka, myślę, ze narobili sporo szumu (dałoby się z tego wyciąć kawał porządnej muzyki) wielki zespół? myślę, że jak na swój czas na pewno, nie tak wielki jak DM ale chyba ważny ( a raczej na pewno :) )

znowu dałem się wciągnąć w dyskusję trochę nie na temat ale czasem po prostu nie mogę się powstrzymać. :-)

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 4:33 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

O, takie sztuczne i nic nie znaczące słowo pisane i tyle emocji wywołało..? :-P

JMM napisał(a):
Albo po prostu zrobić temat- "który zespół grający w tym roku w Polsce jest waszym ulubionym"... Wtedy nie będzie żadnych kontrowersji... Bo w innym przypadku- z całym szacunkiem, ale takie zespoły jak Deep Purple, Jethro Tull czy zespół Steve'a Hacketta są już zespołami grającymi tylko dla fanów, których twórczość nie zależnie od swojej jakości nic już nie znaczy w mainstreamie...

Podejrzewam, że Bingoli chodziło właśnie o to, który koncert będzie dla nas najważniejszy. Ich mainstreamowość bądź jej brak wszyscy chyba mamy...... no gdzie? :P
Ja oczywiście planuję Hacketta (i Nosound przy okazji). Pozostałych wykonawców wymienionych w ankiecie nie uwielbiam chyba aż tak bardzo, żeby - pardon - fatygować się na koncert gdzieś na drugim końcu Polski (jak zwykle). DM ani trochę bym nie pogardziła, ale wybrali sobie kipeski moment :-(, pozostaje mieć nadzieję, że - jak poprzednim razem - zagrają drugi koncert...

Bolec napisał(a):
(...)i Riverside 1 października...

Co? Jak? Gdzie?! Ja też chcę!

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 5:33 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Dziwne pytanie, jeśli nie można wybrać kilku...

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 6:14 pm 
Rael
Rael

Ethel napisał(a):
Bolec napisał(a):
(...)i Riverside 1 października...

Co? Jak? Gdzie?! Ja też chcę!

http://riverside.art.pl/forum/viewtopic ... 93&start=0

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 6:52 pm 
Dodo
Dodo

JMM napisał(a):
Przepraszam, ale jakoś tak większość osób które słuchają Radiohead, to nie są osoby w wieku średnim, tylko właśnie nastolatkowie- zresztą jestem pewien, że to się potwierdzi po koncercie...

Uważam, że jesteś w błędzie. Fani Radiohead to osoby, które nastolatkami były w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. Obecnie są to ludzie 25-30 letni. I właśnie to potwierdzi się na koncercie.

Żartobliwie mówiąc, sama jestem w wieku prawie-średnim i zaznaczam właśnie Radiohead jako koncert dla mnie najważniejszy. A także stanowczo strzelam focha za:
a) porównywanie DM i Radiohead;
b) brak Depeche Mode na liście. :P

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 6:57 pm 
Squonk
Squonk

pablok napisał(a):
jedna piosenkę? nie no, trzeba być w temacie by pisać na temat (...) myślę, ze narobili sporo szumu

Ostatnio szumu narobili jedynie za sprawą nowatorskiego podejścia do sposobu dystrybucji.
Weźmy mój przykład - świeża muzyka dociera do mnie za sprawą radia. Gdyby mnie poproszono o zanucenie dowolnego utworu Radiohead, to może byłbym w stanie przypomnieć sobie kilka taktów "Creep". Inne wpadły jednym uchem i wypadły drugim.
Pablok - nie odbieraj tego jako atak. Po prostu dyskusja na temat "najważniejszego koncertu roku" jest bezsensowna a priori. Wiadomo, że w powszechnej świadomości utwory Madonny i U2 są kojarzone częściej niż pozostałych grup razem wziętych. Wybieram się na Hacketta, ktoś inny na Jethro Tull, a jeszcze inny na Radiohead. I oto chodzi! A "najważniejszym koncertem" równie dobrze może okazać się występ Riverside w "Od Nowie".

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 7:17 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

vil napisał(a):
Uważam, że jesteś w błędzie. Fani Radiohead to osoby, które nastolatkami były w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. Obecnie są to ludzie 25-30 letni. I właśnie to potwierdzi się na koncercie.

W takim razie poczekajmy do koncertu, i po nim wrócimy do tego tematu... Jeśli będzie tak jak mówisz, że to nie młodzież będzie przeważać na koncercie, przyznam rację, chociaż wątpie, żeby tak było.

Ethel napisał(a):
Ich mainstreamowość bądź jej brak wszyscy chyba mamy...... no gdzie?

No nie, mnie na przykład bardzo rusza, czy ulubiony zespół gra swój koncert w sali koncertowej restauracji Sioux w Poznaniu, czy na Stadionie Śląskim ; )

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 11:09 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Ethel- to zwykła wymiana poglądów była. :-D ty chyba łapiesz mnie za słówka :? :D
dalton- nie, spoko, już ochłonąłem. :grin:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]