Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Pn lip 06, 2020 6:36 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Exodus
PostNapisane: So lut 07, 2009 2:53 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Witam wszystkich :)

Czy ktoś z Was kojarzy ten stary nieistniejący już polski zespół?

Ktoś z Was usłyszał ich GENIALNĄ MUZYKĘ???

Jeśli tak, to dla Was jest ten temat. Piszcie co sądzicie o zespole, wasze ulubine utwory itp.

Pozdrawiam wszystkich fanów Exodusu!!!

Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 10:11 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Mam tylko ich pierwszą płytę... całkiem ciekawe granie, chociaż patrząc na to dzisiaj to wtórne strasznie, ale wtedy to było coś. Za to pod wrażeniem jestem jakie brzmienie ma to- płyta nagrywana w polsce trzydzieści lat temu brzmi lepiej nawet niż niektóre nasze produkcje sprzed dziesięciu.

Tytuł:
PostNapisane: N lut 08, 2009 10:54 am 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Hmm, czy kojarzy ktoś? Na początku lat 80-tych to była moja ulubiona grupa. :) Płytę "Ten najpiękniejszy dzień" do dzisiaj uważam za jedną z najlepszych w katalogu polskich produkcji.
Ma rację JMM, pisząc o wtórności tych nagrań. Inspiracje muzyką YES są bardzo słyszalne. Nawet stroje sceniczne panów z Exodusu były bardzo podobne do ubiorów YES z lat 70-tych.
Płyta "Supernowa" już nie była tak dobra, a później wszystko się posypało. Szkoda.

A na marginesie, duże uznanie dla kolegi MB za chęć odkopywania takich szacownych staroci. :) Podpowiadam stronę http://www.progarchives.com/ jako kopalnię wiedzy o rocku progresywnym.

Tytuł:
PostNapisane: N lut 08, 2009 12:57 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Nio ja mam "skądsiś" Ten najpiękniejszy dzień na winylu i tytułowa suita jest wyborna. Byłby ten zespół kimś na zachodzie...

Tytuł:
PostNapisane: N lut 08, 2009 4:22 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

[quote="Vemod"]
Płyta "Supernowa" już nie była tak dobra, a później wszystko się posypało. Szkoda.

Nie zgadzam się do końca z tym że póżniej wszystko się posypało.

Album "Supernova" jest trochę inny, ale tak samo świetny (gdyby nie suita i "Widok z góry najwyższej" z pierwszej, to powiedziałbym że nawet lepszy).

Z kolei płyta "Hazard" jest dla mnie zagadką :-o , ale i tak są tam rzeczy pokazujące wielkość zespołu np. "Dybuk", "Nie wiemy nic" czy "Nowi romantycy".

P.S. Dzięki za ten link Vemod :) .

Ostatnio edytowano Pn lut 09, 2009 2:50 pm przez mlody barszcz, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N lut 08, 2009 4:55 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

giewus napisał(a):
Byłby ten zespół kimś na zachodzie...

Na zachodzie takich zespołów były setki... Nawet nikt by im nie wydał płyty gdyby zaprezentowali taką muzykę w 1980 roku- wtedy to już był wielki anachronizm.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 2:48 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

JMM napisał(a):
giewus napisał(a):
Byłby ten zespół kimś na zachodzie...

Na zachodzie takich zespołów były setki... Nawet nikt by im nie wydał płyty gdyby zaprezentowali taką muzykę w 1980 roku- wtedy to już był wielki anachronizm.

Nie do końca. Uważam że byłby w elicie zespołów progresywnych lat 80 obok Marillion i Rush.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 3:43 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Rush był już dosyć sławny pod koniec lat 70, a Marillion wybił się śpiewając trochę bardziej popową wersję proga.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 4:42 pm 
Rael
Rael

Oczywiście znam Exodus, bywałem na ich koncertach. Wzorowali sie zarówno na YES, jak i GENESIS (Widok z Góry Najwyższej to polski odpowiednik Entangled).
Zespół rozsypał się chyba jednak z powodu wtórności, nie mieli za bardzo pomysłów na coś bardziej oryginalnego i się wypalili. Takie przynajmniej odniosłem wrażenie.
Karierę solową zrobił potem klawiszowiec - Władek Komendarek.

Czy odnieśliby sukces na Zachodzie? Nie wiem, ale powiem wam jako anegdotę, że występowali kiedyś jako support brytyjskiego zespołu The Rubbetts (pamięta ktoś - Sugar Baby Love?), który wtedy przyjechał do Polski. Anglicy stwierdzili, że gdyby wcześniej wiedzieli kto ma przed nimi śpiewać, nigdy by się na to nie zgodzili, bo przecież to "polski Genesis"!

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 9:12 pm 
Lamia
Lamia

Pamiętam ten dzień w którym kupiłem winyla "THE MOST Beautiful Day" w KMPiKu w Gdyni przy Świętojańskiej gdzie zaopatrywałem się we wszystkie nowości. Była to moja pierwsza osobiście kupiona ( i wystana) płyta. Szkoda że nie ukazała się dzień wcześniej bo akurat w tym dniu dostałem balona z anglika za nieregularne stopniowanie przymiotników. A tak te THE MOST... zapamiętałem na długo :-D

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 10, 2009 4:11 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Bingola napisał(a):
Oczywiście znam Exodus, bywałem na ich koncertach. Wzorowali sie zarówno na YES, jak i GENESIS (Widok z Góry Najwyższej to polski odpowiednik Entangled).

Może i to prawda :-D .

'Widok z Góry..." jest dla mnie bardzo bliskim utworem. Chyba mój ulubiony z polskiej progowej muzy.
8)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 10, 2009 6:01 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

JMM napisał(a):
[...]Nawet nikt by im nie wydał płyty gdyby zaprezentowali taką muzykę w 1980 roku- wtedy to już był wielki anachronizm.

Dokładnie tak. Najlepszym przykładem jest klapa grupy UK. Pierwszą płytę wydali w 1978 roku, drugą rok później. Nie pomogły wielkie nazwiska ani fenomenalna muzyka. To już nie był ten czas.

W 1981 roku Wetton współtworzy grupę ASIA, która grając muzykę lekką, łatwą i (średnio) przyjemną odnosi gigantyczny sukces.

Morał: Exodus - na polskim rynku objawienie, na zachodzie - (byłoby) nieporozumienie.

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 17, 2009 7:45 am 
Slipperman
Slipperman

Ja mam całą antologię Exodusu wydaną w formie pięciopłytowego boxu. Do tego jeszcze oddzielnie DVD z materiałami telewizyjnymi oraz wywiadem z Andrzejem Puczyńskim. Szkoda tylko, że koncertowe kawałki umieszczone na "Singles Collection" są tak słabo nagrane. No i szkoda też, że z Kongresowej z 1980 roku jest tylko jeden utwór - "Gonitwa myśli". Tymczasem istnieje bootleg z bardziej obszernym zapisem koncertu (dobrej jakości i tam jest solo na klawiszach w wykonaniu Komendarka). Ale przynajmniej są inne ciekawe kawałki, np "Ponury pejzarz". Niektóre teksty mogą dziś drażnić (zbyt wiele elementów religijnych).

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 17, 2009 2:09 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

pawel_s napisał(a):
Niektóre teksty mogą dziś drażnić (zbyt wiele elementów religijnych).

Hmmm... gusta są rózne, ale jak dla mnie teksty Exodusu są wielkie.

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 17, 2009 2:11 pm 
Rael
Rael

E, bez przesady z tą religijnością, że np, taki Stary Noe?
Mnie też to nie przeszkadza.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]