Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Cz kwi 19, 2018 12:20 pm

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2006 3:14 pm 
Squonk
Squonk

Olias napisał(a):
Oczywiście ja szanuję zdanie i wypowiedzi innych, a przytoczyłem Pana Snow Goose jako przykład, bo to właśnie on najbardziej się zna na formalnej, technicznej stronie muzyki ze wszystkich znajdujących się osób na tym forum... Proszę nie odebrać tego jako jakiś personalny atak. Zdenerwowało mnie jednak, gdy Emersona zaczęto prawie mieszać z błotem - za chwilkę ktoś napisze, że lepszym muzykiem jest Zenon Martyniuk* (patrz na dół)...

Nic mi o tym nie wiadomo :)

A tak nawiasem mówiąc, własnie sobie słucham albumu Nicka Magnusa [klawiszowiec Hacketta swego czasu, chyba nawet jeden z lepszych obok Kinga] zatytułowanego Hexameron...Może i instrumentalnie i kompozycyjnie nie jest specjalnie oryginalny, ale kurcze potrafi stworzyć klimat, czasem mi podchodzi pod Curious Feeling albo Anta Phillipsa, kto wie :) Miło się tego słucha w każdym razie.

Zdrówko

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2006 3:38 pm 
BW Admin

Coz, kazdy ma prawo nie lubic pana emersona i kazdy ma prawo uznawac go za miernego artyste. dyskutowanie o tym kto ma racje nie ma najmniejszego sensu. Jesli ktos mowi o moim ulubionym artyscie ze to dno, nie obrazam sie na niego smiertelnie, ani nawet nie oburzam. Jedni wola to, inni tamto, nikt nie jest nieomylny, nigdy nie wiadomo kto ma racje i nic tego nie zmieni. Jesli ktos na forum napisze ze genesis jest gorszy niz... tu zawsze z DSem wstawiamy dla zartu jeden konkretny zespol, to ani nie dostanie upomnienia, ani nie zostanie zbanowany, bo to moze wlasnie ten ktos bedzie mial racje. Kazdy zespol ma swoich fanow, ktos nie lubi to jego sprawa, nie ma sie co denerwować.

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 05, 2006 3:58 am 
Slipperman
Slipperman

Dobrze ze trafilam na ten watek, bo wszyscy zawsze tak strasznie chwalili ELP "zostaw sobie na koniec, teraz sluchaj innych rzeczy, oni sa niesamowici" Wiec znam baardzo pobieznie chyba dwie plyty, zadnej jeszcze w calosci nie slyszalam irozpoznaje tylko fragmenty utworow. Pewnie z nimi to bedzie tak samo jak bylo u mnie z Led Zeppelin, mialo byc wspaniale, mnie jednak ich muzyka nie porwala i sie bardzo na nich rozczarowalam.
No nic, ide sprawdzic te cale ELP, czy to rzeczywiscie tylko taka muzyka na popis, czy jest w tym cos wiecej.
A David Bowie poczeka jeszcze pare dni :P

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 05, 2006 11:44 am 
Salmacis
Salmacis

Ja z ELP lubię własciwie tylko Brain Salad Surgery, dla mnie super płytka i najwybitniejsze ich dzieło, ale to moja subiektywna ocena, a okładka to mistrzostwo świata, ach uwielbiam obcego :D

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 06, 2006 3:22 pm 
Slipperman
Slipperman

Muzyka na popis??? No bez przesady, ELP grali muzyka ciezka,trudna i bardzo przyjemna,zeby zagrac to co grali potrzebne byly spore umiejetnosci wszystkich trzech,a obrazki z wystawy sa zrobione dosyc ascetycznie.Ja cenie sobie wszystkie plyty z lat 70 atych,nawet Love Beach ma pare ciekawych momentow............

Nikt mi nie odpowie odnosnie koncertu Works Live???

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 06, 2006 6:51 pm 
A Flower?
A Flower?

Kalynda napisał(a):
Nikt mi nie odpowie odnosnie koncertu Works Live???

Spojrzałem w swój spis płyt i takiej pozycji nie odnalazłem. Spróbuj może na innych forach, np. Prognosis, ArtRock.Pl, Yesomania...

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 05, 2007 3:50 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Że tak odgrzeję stary wątek...
Niedawno zacząłem słuchać ELP; czy jest w sieci fajna polska strona o tym zespole?

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 04, 2011 8:12 pm 
Lurker
Lurker

Pozwolę sobie odświeżyć mooocno już przykurzony wątek :)
Bez bicia przyznam się, że ELP stawiam na równi z Genesis. :smile: Uważam, że oba te zespoły wspaniale się uzupełniają i słusznie mają swoje miejsce na panteonie prog-rocka. (Jeden bardziej ,mózgowy', drugi bardziej ,sercowy', jak dla mnie idealna równowaga). I choć muzyka ELP gorzej poradziła sobie z upływem czasu, to i tak niezmiennie mi się podoba. Aha, wiem, że to ryzykowne, ale powiem, że wolę Tarkusa od Supper's Ready i nic na to nie poradzę. :( :P A płyty z lat 70-73 to dla mnie małe dzieła (zresztą Works też), a te na ,T' są wielkie. :)
Oczywiście, nikogo nie zmuszam do zgadzania sie ze mną, po prostu wyrażam swoje zdanie. :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 18, 2011 12:14 am 
Dodo
Dodo

Jako, że jestem fanem prog rocka to chętnie bym się zagłębił w dzieła EL&P, słuchałem kilku piosenek, ale nie za bardzo mi się spodobały. Pytanie do fanów, który album tego zespołu na początek byłby najlepszy?

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 18, 2011 11:33 am 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Pierwszy. :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 18, 2011 2:35 pm 
Rael
Rael

Mi tam się pojedyńcze piosenki ELP podobają ; ) Nie wiem czy te znasz Lucky Man, Jerusalem, C'est la vie, Still...You Turn Me On, Fanfare For The Common Man, From the begining ; )
Ale na siłę bym nie słuchała zespołu, który mi nie leży tylko dlatego, że jest progresywny ; ) Nie zmuszam się do słuchania Floydów czy Gentle Giant : P

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 18, 2011 2:40 pm 
Dodo
Dodo

Progresywne Genesis na początku też mi się nie podobało ;d Dopiero po ok. 5 przesłuchaniach płyt zaczęło się podobać.

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 18, 2011 3:04 pm 
Rael
Rael

Carpetcrawler napisał(a):
Progresywne Genesis na początku też mi się nie podobało ;d Dopiero po ok. 5 przesłuchaniach płyt zaczęło się podobać.

Progresywne Genesis jeżeli się zna tylko np. Invisible Touch powoduje chyba u wszystkich szok, też tak miałam; )
Poszukaj na youtube wykonań koncertowych ELP , może zrobią na tobie większe wrażenie ; )

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 19, 2011 10:28 pm 
Duke
Duke

Carpetcrawler napisał(a):
który album tego zespołu na początek byłby najlepszy?

Z tych, które słuchałem najprzystępniejszy był z pewnością "Trilogy" :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 21, 2011 12:11 am 
Dodo
Dodo

Przesłuchałem kilku piosenek ale jak dla mnie daleko im do Pink Floyd czy King Crimson.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]