Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Wt gru 11, 2018 8:17 pm

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 11, 2013 7:10 pm 
Lamia
Lamia

Pomyślałem, że skoro nie ma jeszcze tutaj takiego tematu to może warto go założyć. Podsyłajcie swoje zdjęcia lub wypisujcie swoje kolekcje.

Zbieram winyle od września 2011 roku, nie mam ich co prawda zbyt wiele, na razie dopiero 11, ale wolę kupić wznowienie lub stare winylowe wydanie niż wersję kompaktową. Posiadam kilka wydań limitowanych oraz trudno dostępnych, które zaraz opiszę.

Obrazek

1) Genesis -...And Then There Were Three... , niemieckie wydanie Phonogram LTD, wersja non gatefold.

2) Genesis - Foxtrot, to pierwsze wydanie amerykańskie Charisma, ma nawet to charakterystyczne nacięcie w rogu, tłoczone na grubym winylu, wersja non gatefold.

3) Genesis - A Trick of The Tail, to również niemieckie wydanie Phonogram LTD, wersja gatefold.

4) Genesis - Invisible Touch, wydanie niemieckie Charisma Club Edition, wersja non gatefold.

5) White Door - Windows, kto słuchał audycji Tomasz Beksińskiego w Romantykach Muzyki Rockowej w latach 80, na pewno kojarzy ten zespół, który zadebiutował w RMR w czerwcu 1986 roku. Egzemplarze winylowe były dość rzadko spotykane, a wznowienie na kompakcie ukazało się dopiero w 2009 roku, nakładem Cherry Records. Mój egzemplarz (w świetnym stanie okładka jak i płyta) nabyłem dzięki pomocy Foxa, który pomógł mi ją sprowadzić z UK. Jest to wydanie Clay Records o numerze katalogowym Clay LP 7. Winylowe egzemplarze do dziś trzymają cenę w okolicach 80 do 100 zł. Wystarczy zerknąć na discogs: http://www.discogs.com/White-Door-Windows/master/166249

6) Alan Parsons Project - The ‎Tales Of Mystery And Imagination, niemieckie wydanie Casablanca Records, jest to reedycja z 1983 roku, wersja non gatefold.

7) Alan Parsons Project - Pyramid, niemieckie wydanie Arista Records, wersja gatefold.

8 Devil Doll - Dies Irae, ściśle limitowana edycja do 350 kopii, jedyne oficjalne wydawnictwo winylowe. O zespole pisałem w innym poście, zainteresowani takimi mrocznymi klimatami, zespół na pewno znają. Powiem tylko, że za płytę zapłaciłem ponad 800 zł, płyta jest oryginalnie zafoliowana od 9 lutego 1996 roku.

9) Linkin Park - Hybrid Theory, debiutancki album formacji Linkin Park wydany w 2000 roku. Od tego zespołu zaczęła się moja przygoda z muzyką, a było to w 2003 roku. Album ten wydany w limitowanym nakładzie - 1000 kopii w 2001 roku, doczekał się reedycji (na którą sam czekałem 4 lata) dopiero w tym roku, lecz niestety również w limitowanym nakładzie 3000 kopii, na szczęście jedną kopię udało mi się zdobyć. Płyta wydana przez Record Store Day, który co roku od kilku lat w kwietniu wznawia różne tytuły właśnie w limitowanych nakładach. Winyl, który jest w wersji gatefold, zawiera jeszcze singiel na 10" oraz plakat. Płyta oryginalnie zafoliowana.

10) Linkin Park - Reanimation, płyta również trudno dostępna, nie wznawiana od pierwszego wydania w 2002 roku. Istnieją wydania niemieckie oraz amerykańskie. Z tego co podaje discogs wydania amerykańskiego nie można kupić taniej niż 300 zł, a niemieckiego, które posiadam w ogóle nie ma ofert sprzedaży. Płyta oryginalnie zafoliowana.

11) Perfect - Biały album, wydanie MUZA, chyba jedyne wydanie na winylu, wznowione na kompakcie i winylu dopiero w tym roku.

Niedługo planuję kolejne zakupy winylowe.

PostNapisane: Wt lis 12, 2013 3:09 pm 
Slipperman
Slipperman

No, no ! Fajnie ... A co i jak z adapterem ?

PostNapisane: Wt lis 12, 2013 3:16 pm 
Lamia
Lamia

Adapter jest, ale dość szajsowaty. To jakiś Sharp, ma jeszcze miejsce na odtwarzanie kaset i radio. Ostatnio widziałem, że poszedł na allegro za 25 zł. Mam taką zasadę, że te winyle, które kupuje to w ogóle ich nie rozfoliowywuje, bo tracą na wartości, szczególnie te limitowany nakłady lub trudno dostępne.

A przed chwilą właśnie zamówiłem kolejną pozycję - Type O Negative - October Rust. Jest to niemieckie wznowienie z tego roku na zielonych winylach, wersja gatefold. Wydany nakładem Cargo Records/ Roadrunner Records. Z wysyłką wyszło mi 119 zł bez wysyłki: 95zł, myślałem, że uda mi się dostać taniej na miejscu w Demolice we Wrocławiu, ale facet zaśpiewał 150 zł. 30 zł różnicy, a bez wysyłki prawie 60 zł.

PostNapisane: N lis 17, 2013 2:16 pm 
Slipperman
Slipperman

Ja nie słyszalem jak brzmi płyta winylowa ale wiem jak wygląda

Strefa czasowa: UTC [ DST ]