Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest N paź 21, 2018 5:58 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 1:27 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Mógłbym się spokojnie podpisać pod postem Vil :)
Bowie kręcił się zawsze w zasięgu mojego słuchu. Bardziej jednak intrygowała mnie jego postać, a właściwie Jego kreacje niż muzyka. Pamiętam serial o historii muzyki rockowej, emitowany przed laty w TVP. Fragmenty dotyczące Davida B. szczególnie utkwiły mi w pamięci. Po latach kupiłem sobie kasetę The Best Of... i od tego się zaczęło. Na marginesie dodam, że nie lubię takich wydawnictw składankowych, więc w tym przypadku było to chyba jakieś przeznaczenie. ;)
Później i mnie opanował bzik na punkcie Bowiego i wynikająca z niego mania zebrania wszystkich wydawnictw Jego autorstwa. Muzycznie chyba mi się udało. Gorzej z filmami. Zagrał w wielu, ale nie wszystkie niestety dotarły do Polski. The Hunger jest dostępny, więc kto nie widział niech obejrzy!

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 11:19 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Bowie jest bardzo specyficzny, są rzeczy u niego, które uwielbiam (Heroes, Low, Outside) ale też rzeczy, których w ogóle nie czuję (np. Diamond Dogs, mimo, że ta płyta oceniana jest dość wysoko czy niektóre wydawnictwa z lat 80-tych, bardzo przeciętne) ale Vil masz 100% racji, pisząc, że muzyka rockowa bez Bowiego byłaby o wiele uboższa, facet bardzo poszerzył jej granicę, uczynił ją bardzo nieprzewidywalną i fantazyjną (ale mi się napisało :-D ) Dla mnie obok Zappy jeden z największych muzycznych geniuszy muzyki rockowej.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 26, 2009 3:26 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

pablok napisał(a):
Dla mnie obok Zappy jeden z największych muzycznych geniuszy muzyki rockowej.

O, właśnie mam zamiar poważnie rozpracować Zappę. Przed laty miałem kilka kaset z Jego płytami, ale oddałem koledze.
Jakoś zaczyna mnie intrygować ponownie. :-D

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 27, 2009 11:56 am 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Vemod- dla mnie "Freak Out", "Rats" i "Absolutely Free" to jego najlepsze płyty, odjazd! Tak samo jak z Bowie'm-albo ktoś to kupuję albo nie, ja to biorę. :) Chociaż Zappa momentami jest ciężkostrawny ale te trzy pozycje... wariactwo, ten facet to żongler :-D Najczęściej wracam to "Freak Out"- to dobra amerykańska płyta,z nadpaloną flagą Ameryki w tle. :) Polecam.

Tytuł: Re:
PostNapisane: N lis 06, 2011 11:17 pm 
Rael
Rael

thenextbesthing napisał(a):
u mnie totalna mieszanka ;-) ale moim ulubionym gatunkiem sa fascynujace dluzyzny czyli rock progresywny,neoprog tez ale mniej i wiele wiele innych rzeczy, ale bardziej sporadycznie.

Ray Wilson
w różnych wcieleniach (solo, Stiltskin, Cut, Guaranteed Pure)
AC/DC
Alanis Morrisette
Anathema
A perfect circle
Atrox
Barry White
Bee Gees :P :P :P
Black Sabbath
Blur
Budgie
Bob Dylan
Ceti
Coldplay
Coma
Damien Rice
Dawid Bowie
Dave Mattiews Band
Deftones
Deep Purple
Dream Theater
Eels
Electric Light Orchestra
Elvis Presley
Empreror
Emerson, Lake,and Palmer
Fiona Apple
Focus
Gentle Giant
Goran Bregović ;-)
Helloween
Iggy Pop
Iron Maiden
Janis Joplin
Jeff Buckley
Jethro Tull
John Lurie
Jon Lord
Judas Priest
Lacrimosa
Led Zeppelin
Leonard Cohen (stary)
Limbonic art
Kate Bush
King Crimson
King Diamond :P :P :P
Mastodon
Marillion
Metallica
Moody Blues
Muse
Nine ichn Nails
Pain of Salvation
Paula Cole
Pearl Jam
Peter Gabriel solo
Pink Floyd
Porcupine Tree
Prodigy
Radiohead
Rainbow
Republika
RHCP
Rush
Queens of stone age
Queen
SDM
Sepultura
Slayer
Supertramp
Tangerine Dream
Ten years after
The Cure
The offspirng
The Roots
Tool
Tracy Chapman
TYR
Uriah Heep
Vangelis
Van der Graaf Generator
Wishbone Ash
White Willow
Yes

O DŻIZAAAS! :zakrywa: to ja się do tego wszystkiego przyznałam?? trochę mi się pozmieniało <lol>

Aktualizacja: wciąż Ray (we wszystkich odsłonach), Mechanicy w nowym składzie, Ali Ferguson, Tim Howar(!!!) , Bryan Adams, Roxette, Sting, Dire Straits/Knopfler, Clapton, Gabriel, Phil, Moby, Perfect, Scorpions, Rush, Elo, Genesis...i Mike Oldfield - to w ogóle jakieś moje nowe zboczenie "genetyczne", bo akurat jego dałabym w jakiejś rubryce matrymonialnej jako wymóg cechy, która teoretycznie przykułaby w pierwszej kolejności moją uwagę u płci przeciwnej (good music taste is so atractive :grin: ) niektórzy wymieniali, wiec mają z automatu plusa - oczywiscie pisze to z przymruzeniem oka:D:D,
Praktycznie rock progresywny w tej chwili dla mnie nie istnieje... : ( ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC [ DST ]