Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest N gru 16, 2018 1:17 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 12:27 pm 
Rael
Rael

Otóż ostatnimi czasy bardzo spodobała mi sie muzyka Pink Floyd :-) (Byc może to zasługa Live 8 :P ). Z płyt PF mój tata ma kilka, jednak to mi nie wystarcza. Dlatego poradzcie, co mam kupic dalej :-). Póki co mam The Division Bell, Echoes i Dark Side Of The Moon (kupiłem tacie na urodziny :lol: ). Licze że coś doradzicie :-).

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 1:11 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Ja ci poradzę tak. Posłuchaj sobie Echoes i kup sobie płytę, z której pochodzą kawałki najbardziej ci się podobające :)

A osobiście polecam Wish you were here. Ale wielkim fanem i znawcą floydów nie jestem.

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 1:14 pm 
Rael
Rael

beRsek napisał(a):
Ja ci poradzę tak. Posłuchaj sobie Echoes i kup sobie płytę, z której pochodzą kawałki najbardziej ci się podobające :)

A osobiście polecam Wish you were here. Ale wielkim fanem i znawcą floydów nie jestem.

Właśnie nad tą płytą myślałem :-) utwór tytułowy i Shine on... są po prostu piękne :smile:

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 2:37 pm 
BW Admin

Najlepiej posluchaj studyjnej plyyty z zestawu ummagumma, od razu ci przejdzie :-D No, ale tak bez zartow to "wish you" to chyba najlepszy wybor, ale "the wall" powinno ci sie takze podobac.

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 3:09 pm 
Slipperman
Slipperman

Polecam goraca plyte "Animals"

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 4:42 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

darkrael napisał(a):
Najlepiej posluchaj studyjnej plyyty z zestawu ummagumma, od razu ci przejdzie :-D

Bałem się poleciś tą płytę. A jest bardzo... hmm... lepiej jej nie słuchać w towarzystwie :razz:

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 4:51 pm 
Rael
Rael

Zgadzam się oczywiście z "wish you were here" i "animals", a ze swojej strony poleciłbym też koncertowy "Pulse". Bardzo fajny album, z kapitalną wersją "sorrow" z albumu "momentary lapse of reason", całą "dark side" na żywo, a i cała reszta bardzo ładna. Skład flojdów wzbogacony oczywiście o świetnych Guy'a Pratta, Jona Carina, Tima Renwicka i Gary Wallisa. Jak dla mnie- bajka.
polecam.

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 6:13 pm 
Lamia
Lamia

Moi koledzy to żartownisie, i nie bierz ich słów na poważnie, te ich rady hehe.
Oczywiście musisz koniecznie sobie kupić "Atom Heart mother" o której to płycie Waters powiedział że nadaje sie do kosza ( żartowniś ) i jeszcze "Meddle". Co do Ummagumma , czemu nie - dosyć niekonwencjonalna :).

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 9:14 pm 
Squonk
Squonk

Nie ma co ukrywać, Meddle, Atom Heart Mother i Dark Side to moje podium Floydów :) I chyba wedle opinii większości z tego co widzę :)

Tytuł:
PostNapisane: So sie 13, 2005 7:42 pm 
A Flower?
A Flower?

Moja uwaga :

Osobiście nie widzę w Pink Floyd tej magii co inni, może się mylę, nie wiem, być może też ta magia podziała na mnie, póki co się na to nie zanosi, nie jest to jednak dla mnie powód by ten zespół zjeżdżać.

Jedyne czego nie lubię i co zjeżdżam to flojdowych pozerów(to nie jest skierowane do nikogo z forum, wierzę że można sie tym zespołem fascynować), czyli tych co słuchają PF "bo wypada".

Piszcie dalej o Flojdach, jak i o projektach solowych członków grupy, macie na to moje błogosławieństwo ;).

Tytuł:
PostNapisane: So sie 13, 2005 9:34 pm 
Giant Hogweed
Giant Hogweed

Tak Pulse to wyśmienity album, a reszta jaką plecam to Dark Side Of The Moon i Atom Heart Mother. :grin: :grin:

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 12, 2006 9:28 pm 
Rael
Rael

Dziś zakupiłem sobie Delicate Sound Of Thunder. Całkiem fajna, zawsze podobają mi się koncertowe płyty :-D

Tytuł:
PostNapisane: So maja 13, 2006 8:32 am 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

A ja polecam Animals. Ostatnio znów zasłuchałem się w tym albumie.

Tytuł:
PostNapisane: N maja 14, 2006 12:43 am 
Giant Hogweed
Giant Hogweed

Oj tak Animals, mmmmmmmmm. Jak tylko słyszę pierwsze dzwięki Pigs On The Wings to wszystko po za tym nie ma znaczenia. Krótkie bo krótkie ale jaka magia, a potem Dogs. Och te solówki :D banan na papie od skroni do skroni, potem trochę o prosiokach, wełniakach i znowu świnie na skrzydła i tak w kółko.
Magia nad magiami. Odkrywam ten album na nowo ostatnio, jako, że nienawidze jeździć komunikacją miejską, a niestety muszę to umilam sobie czas jak mogę. A to On A Island albo Shine On, albo Baranek czy Phil ale długo długo nie słuchałem Animals. Jak sobie puściłem to tak już leci i leci.

Tytuł: OT Floydzi
PostNapisane: Pt maja 26, 2006 11:41 pm 
Slipperman
Slipperman

No cóż, dla kogos kto chciałby polubić PF polecam pełną smaczków "ANIMALS", niezwykle klimatyczną "WISH YOU WERE HERE"
i trochę monumentalną "DIVISION BELLS". Nikt nie wspomniał o ciemnej stronie... która dla mnie rozpoczyna się tak naprawdę od "Wielkiego spektaklu na niebie".
A co do wcześniejszych dzieł, to śmiem wątpić czy dzisiejsza młodzież nawet z ambitnymi zamiłowaniami muzycznymi wytrwa cierpliwie do końca UMMAGUMMY czy ATOM HEART MOTHER.
(Na marginesie - przeczytałem niedawno książkę Weissa - PINK FLOYD i po odarciu z kilku mitów zespół mocno u mnie stracił, na szczęście nie dotyczy to muzyki, którą nadal cenię wysoko i lubię)
Grzesiek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]