Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Pn paź 23, 2017 5:14 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt paź 21, 2016 9:28 am 
Carpet Crawler
Carpet Crawler

Jak wam się udało kupić bilety? od rana na TM.de nie ma żadnych biletów, a w uk nawet pojedyńcze sztuki nie były dostępne od 10:01. Masakra. To już koniec biletów?

PostNapisane: Pt paź 21, 2016 12:02 pm 
Rael
Rael

alien - dzięki ;)

tom3k - ja kupiłem na Eventimie (Ticketmaster za namową aliena też miałem otwarty).

A wyglądało to tak:
przed jednym kompem siedziałem ja, obok przed drugim moja żona... od 9:59 co chwilę F5 (odśwież stronę)... przez całą minutę nic się nie działo (wszystkie dni Brak biletów), aż w końcu pojawiły się na piątek. Szybki wybór kategorii, 4 sztuki - "Dalej"; zerknąłem w którym sektorze system przydzielił nam miejsca (tak długo poluję na te bilety, że rozkład hali znam chyba na pamięć ;) ), Dalej, Dalej, Dalej... zapłać. Kup.
Jakoś o 10:04 było po sprawie...

Jeśli szukasz pojedynczych sztuk i nie zależy Ci na żadnym konkretnym dniu - być może coś jeszcze będzie się pojawiać.

PS: mam wrażenie, że dzisiaj się pojawiły tylko i wyłącznie na piątek 16 czerwca.

-----
Dzisiaj rano Phil był gościem Chrisa Evansa w BBC Radio 2 - słuchałem niestety tylko przez chwilę, ale wyłapałem dwie informacje:
1. Royal Albert Hall była zarezerwowana 2 lata temu ("Na wypadek, gdyby zachciało nam się dać kilka koncertów" - PC)
2. Kilka minut po 10 prowadzący ze smutkiem potwierdzili, że wszystkie bilety na londyńskie koncerty są już wyprzedane...

Piotr B.

PostNapisane: Pt paź 21, 2016 12:41 pm 
Rael
Rael

Plociu, bardzo się cieszę, że Ci się udało!

Alien - celowałem w kategorię 3 i takie bilety udało mi się trafić :-)

EDIT: tak patrzę na te daty... gdyby to przesunąć o kilka dni, to mamy niemalże 10 rocznicę Chorzowa. Ja będę w Kolonii 15 czerwca, czyli ledwie sześć dni przed okrągłą rocznicą burzowego koncertu Genesis.

PostNapisane: Pt paź 21, 2016 1:31 pm 
Slipperman
Slipperman

Moje gratulacje Mauro! :-)

Szybko poszło...
Obrazek

[EDIT 22.10.2016]
Cieszę się, że klatkowa ekipa będzie na koncercie :-) Dalej mi szkoda fanów którym nie będzie dane zobaczyć PC na żywo. Smuci mnie to co się dzieje/działo z biletami. Ktoś powinien coś z tym zrobić.

On jeszcze nie umarł, ja jeszcze żyję - trzeba się cieszyć :)
Dzisiaj postanowiłem zrobić sobie tzw. dzień wspomnień. Plan jest taki żeby trochę wypić, posłuchać, pogrzechotać i poczytać ;P

Obrazek

Miłego weekendu!!! :grin:
[EDIT]

PostNapisane: Pt paź 21, 2016 11:09 pm 
Carpet Crawler
Carpet Crawler

płociu napisał(a):
Co wiemy?

Terminy, miejsca:
04.06.2017 - Londyn
05.06.2017 - Londyn
07.06.2017 - Londyn
08.06.2017 - Londyn
09.06.2017 - Londyn
11.06.2017 - Kolonia
12.06.2017 - Kolonia
14.06.2017 - Kolonia (NOWY)
15.06.2017 - Kolonia (NOWY)
16.06.2017 - Kolonia (NOWY)
18.06.2017 - Paryż

Cześć jestem tu po raz pierwszy, ale skomentuje. Zastanawiałam się nad wyjazdem do Niemiec, Phila widziałam tylko i aż w Chorzowie i wtedy wydaje mi się, że był w niezłej formie, zawsze miało się to skryte marzenie, żeby zobaczyć go solo przy tym jego ogromnym dorobku muzycznym, słuchając jego muzyki od dzieciaka, dziś takich gwiazd prawie nie ma.

Ale jednak fakt, że jak to mawia z przymrużeniem oka mój chłopak Philowi chyba skończyła się kasa (5 koncertów pod rząd w tym samym miejscu...). Nie przekonuje mnie też jego forma z ostatniego publicznego występu na US Open przeskok z audio na jego jednak dość płaską teraz barwę trochę boli? smuci? w zasadzie na tych koncertach będzie miał już 66,5 lat, nie będzie młodszy, jego głos nie stanie się mocniejszy, może być przeciwnie. Jak to śpiewa znany polski zespół "trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść" i tu jednak rozczarowanie za ilość środków, aby za wszelką cenę usłyszeć znajome nuty jest chyba dla mnie niewystarczająca.

Generalnie, szkoda że decyzje o powrocie podjął tak późno. Szkoda, że nie zaryzykował dużego halowego występu (inna publika?) i większych miast, tymbardziej zaporowe ceny. Na dużych gigach można sobie pozwolić na zamaskowanie pewnych niedociągnieć. Wyprzedałyby się z pewnością. Same komentarze na fb pod jego Q&A stanowiły chyba ponad kilkanaście tys. odpowiedzi. Wśród szczęśliwców było paru Polaków, którym osobiście odpowiedział...także, tego

I na koniec pewnie nie bez wpływu na Phila miało to o czym wspomniał w wywiadzie (czyli problemy z alko https://www.youtube.com/watch?v=FxCJBwGd92k). jego pozostali kumple z dawnego zespołu Mike czy Steve dużo lepiej się trzymają.

Ale tym, którzy jadą życzę dobrej zabawy i oby atmosfera i forma Phila dopisała! POZDRAWIAM!! słuchać nie przestanę ;)

PostNapisane: Pn paź 24, 2016 6:43 pm 
Rael
Rael

Hej Michalina, witaj na forum...

Szczerze? Nie sposób się z Tobą (przynajmniej częściowo) nie zgodzić.

Kasa - tu nie sądzę, żeby był problem. Zakładam, że Phil ma nadal dużą część swojego majątku :) 5 koncertów w jednym miejscu (a teraz już wiemy, że będzie 15 występów) może być niezwykle wygodne pod względem logistycznym (być może na Forum są specjaliści w dziedzinie organizacji tego typu tras? - może coś dodadzą?)
Nie można w tym miejscu nie wspomnieć cen biletów - ale także tego, że rozeszły się w przeciągu sekund, minut...? Inna sprawa, że jest mnóstwo głosów, że większość została sprzątnięta przez serwisy/osoby tylko z przeznaczeniem na rynek wtórny :roll:

Głos, śpiew - [wzdycha] tak, tutaj też widzę, że nie jest tak jak kiedyś. Phil pojawia się teraz dość często w różnych programach TV i radio, gdzie śpiewa na żywo. Najczęściej po takim występie można przeczytać komentarze w stylu "He's still got it!" czy "Ah, THAT voice!". Ale obiektywnie patrząc (słysząc?), trzeba zauważyć, że nasz ulubieniec momentami się męczy...
Jednak.
;)
Są też głosy (które też mogą mieś sporo racji), że Phil, mając ciągle problemy z nogą, w danym momencie może być pod wpływem środków przeciwbólowych... te środki mogą nie być 100% skuteczne, w związku z tym - niełatwo jest śpiewać itp... Być może to tylko domniemania, ale kto wie?

"Pod wpływem..." - [zakładam, że dowiemy się dużo więcej z autobiografii] mam nadzieję, że Phil naprawdę ma to już za sobą...

Kondycja fizyczna - zarówno ta kwestia, jak i powyższa dotycząca śpiewu: liczę na to, że Phil ma wokół siebie zespół profesjonalistów, którzy przez te 8 miesięcy będą w stanie doprowadzić go do formy.

Podsumowując to wszystko - wg mnie niezłym posunięciem byłaby zmiana aranżacji niektórych utworów, żeby dostosować je do aktualnych możliwości wokalnych i fizycznych pana Collinsa. Dzięki temu, fani też mieliby okazję usłyszeć znane* utwory w nowych wersjach!

Na facebooku wysnułem teorię, że być może te 15 koncertów w Europie stanowi przygrywkę; dalej być może krótka wizyta w U.S. - i jeśli wszystko pójdzie dobrze (zdrowie, śpiew, zainteresowanie): powrót do Europy - do większej ilości krajów. Jak na razie nikt nie odpisał, że to totalna bzdura :)

*osobiście mam nadzieję, że to nie będzie trasa "Hits & Hits Only", ale że pojawi się coś mniej znanego!

EDIT
Właśnie przeczytałem nowy artykuł z Rolling Stone - Phil wspomina, że planuje zagrać jakieś wcześniej niewykonywane utwory :) Podobno też zaczął już rozmowy z Patrickiem Woodroffem, specjalistą ds. oświetlenia, dotyczące sceny i kwestii wizualnych koncertów.
W artykule też jest mowa o chęci odwiedzin Ameryk (zarówno Południowej!, jak i U.S.)

Piotr B.

PostNapisane: Cz paź 27, 2016 8:57 pm 
Slipperman
Slipperman

Witam, dawno mnie nie było na tym forum, kilka lat zleciało zupelnie jak kilka tygodni..
Udało mi się kupic bilet na 20.06, nie oczekuje ażeby Phil był w takiej formie jak podczas Turn it on again tour z Genesis.. czas biegnie nieubłaganie do przodu.. Cóż, nie każdy ma tyle szczęścia że w wieku podchodzącym pod 70lat jest w znakomitej formie.
Osobiście bardzo się cieszę, jak Bóg da ,że jeszcze raz uda mi się usłyszeć na żywo tak wielkiego człowieka i pozostaje mieć nadzieję, że jeszcze nas nie raz pozytywnie czymś zaskoczy.

PostNapisane: Wt lis 08, 2016 12:17 pm 
Carpet Crawler
Carpet Crawler

http://www.genesis-news.com/news-Phil-C ... -n502.html

http://www.axs.com/uk/events/326625/phi ... WEB_081116 Presale, chyba zmienili operatora zakupu biletów po tym larum na temat zachowania ticketmasterhttp://www.dailymail.co.uk/ ... k-ups.html

To ktoś się skusi na UK?

PostNapisane: N lut 05, 2017 9:58 am 
Rael
Rael

Jakiś czas temu na facebookowym profilu Phil Collins Fans Community wrzuciłem listę utworów, którą chętnie bym usłyszał na czerwcowym koncercie.
Do jej stworzenia przyjąłem pewne założenia:
    - długość całkowita: 2h30m (chociaż nie wiem, czy tym razem nie będzie bliżej 2 godzin)
    - kilka utworów wcześniej niegranych na żywo lub granych bardzo rzadko
    - kilka utworów przekrojowych z Genesis
    - kilka partii perkusyjnych, które można wykonać np. na dodatkowym zestawie tom-tomów (coś jak podczas Wear My Hat na trasie Dance Into The Light - żeby nie nadwerężać sił Phila-perkusisty, ale pozwolić mu na wykonanie kilku charakterystycznych zagrywek (z ITAT na czele ;) )
    - przede wszystkim - mają to być utwory, które Phil byłby w stanie zaśpiewać bez znaczącego wysiłku

Pierwszy kawałek byłby idealną okazją do przedstawienia na scenie Nicholasa, syna Phila.

1. Father to Son
2. All of My Life
3. I Don't Care Anymore
4. Thru These Walls
5. I Missed Again
6. Long Long Way To Go
7. For Absent Friends
8. I Know What I Like
9. Please Don't Ask
10. Land of Confusion
11. Inside Out
12. Both Sides of The Story (unplugged version)
13. That's Just The Way It Is
14. In The Air Tonight
15. River So Wide
16. Doesn't Anybody Stay Together Anymore (unplugged version)
17. Just Another Story
18. We Wait And We Wonder
19. I Wish It Would Rain Down
20. Lorenzo
21. Come With Me
22. Papa Was a Rolling Stone
23. Too Many Fish In The Sea
24. Two Hearts
25. It's Alright
26. Take Me Home
----- Encore -----
27. True Colors (a capella version)
28. Carpet Crawlers
29. Going Back

Wiem, wiem - brakuje niemal 100% pewniaków jak Another Day In Paradise czy Against All Odds i część piosenek powyżej jest chyba zbyt daleko idącym życzeniem, ale byłoby fajnie :)

Co o tym sądzicie?

Piotr B.

PostNapisane: So lut 25, 2017 2:17 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Na razie cicho o koncertowej set liście ,ale twoja płociu jest imponująca :o

PostNapisane: So lut 25, 2017 4:17 pm 
Rael
Rael

mac600 napisał(a):
Na razie cicho o koncertowej set liście ,ale twoja płociu jest imponująca :o

Może powinienem ją wysłać do Tony'ego Smitha? ;)

Piotr B.

PostNapisane: So lut 25, 2017 10:20 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Nie zaszkodzi wysłać :grin:

PS: zamiast Lorenzo wolałbym Against All Odds ale to kwestia gustu

PostNapisane: N lut 26, 2017 9:45 am 
Rael
Rael

mac600 - zachęcam do stworzenia swojej wymarzonej setlisty AD2017 (możesz przyjąć podobne założenia, co do długości) - fajna zabawa ;)
Ja z tej powyżej stworzyłem sobie playlistę na Spotify (tam, gdzie się dało - wybierałem wersje koncertowe) - muszę powiedzieć, że zagrało to całkiem nieźle, jeśli chodzi o zmiany nastroju, tempo itp.

Piotr B.

PostNapisane: Pt cze 09, 2017 1:11 pm 
Slipperman
Slipperman

Jak ten czas szybko leci... pamiętam jak niedawno kupowałem bilety na koncert PC... a tutaj okazuje się, że koncert już w niedziele :P
Jutro wyruszam w swoją "podróż życia". Nie jest ważne czy tańczy, siedzi czy nawet leży...ważne, że znowu Go zobaczę - to, tak naprawdę dla mnie się liczy. Ukrywać też nie zamierzam, że po kilku klipach na youtube i tym co zobaczyłem jest mi smutno. Hmmm... czas upływa i tyczy się to Nas wszystkich. Setlista - jak dla mnie piękna i wspaniała (chociaż do pełni szczęścia brakuje mi tam "Lorenzo" no i może jeszcze kilku piosenek ;P ok cieszę się z tego co jest). Młody gra całkiem nieźle. Zamierzam wstać z "##!@#!@" krzesła i się bawić. Panie Collins będzie mi dane jeszcze raz się z Panem pożegnać*.

Mam nadzieję, że zrobię kilka zdjęć (coś tam się wrzuci na fejsa), może jakiś filmik. Hmmmm...może przywłaszczę sobie jakiś plakacik ;P xD
Płociu wspaniałe te Twoje koszulki ;-) Tym którym dane będzie zobaczyć PC życzę udanej zabawy i niech te koncerty zapadną Wam na zawsze w pamięci. Fajnie jest wracać na starość do miłych wspomnień ;-)

*o ile nie odwołają koncertów, już raz to przechodziłem i ryczałem jak małe dziecko ;_)

Ostatnio edytowano So cze 10, 2017 1:59 pm przez alien, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt cze 09, 2017 1:48 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Trzymamy kciuki!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]