Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest Pt gru 13, 2019 8:12 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz maja 17, 2007 11:16 am 
Lurker
Lurker

Jak w temacie powyżej zamierzam nagrać to show. Z kilku powodów: być może to ich ostatnia trasa, raczej na pewno ostatni raz w Polsce itd.
Wzorem fanów U2, którzy bardzo ładnie zmontowali sobie DVD z koncertu Chorzowskiego, proponowałbym małą dyskusję na ten temat. Dyskusję mającą na celu zarażenie pomysłem nagrania tych, co dysponują jakimś sprzętem audio/video. Im więcej nagrywających, tym bardziej jest z czego wybierać. Ogólnie rzecz biorąc, tym lepiej dla ogółu;-) Sam nagrywać będę tylko dźwięk. Tylko i aż, bo zamierzam nagrać go w jakości HQ 3D stereo. Wiadomo, ani aparatu i tym bardziej sprzętu rejestrującego nie wolno... Ale co nieco już w swoim życiu nagrałem, więc jestem dobrej myśli. Służę radą techniczną tym, którzy myśleli już o takim pomyśle. Czyli co i jak. Pamiętajcie: im więcej tym lepiej, a od przybytku głowa nie boli;-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 17, 2007 11:21 am 
Slipperman
Slipperman

Wszystkie koncerty trasy zostaną oficjalnie nagrane z myślą o Encore Series:

In a recent BBC interview, Genesis confirmed that the forthcoming gigs would be recorded with a view to releasing them in an "Encore Series" fashion.

rock

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 17, 2007 11:33 am 
Lurker
Lurker

wszystkie nagrane będą wydane? Nawet jeśli, to i tak mam zamiar to nagrać;-) Taki boot ma inną temperaturę, inny klimat bo bliższy rzeczywistemu;-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 17, 2007 11:36 am 
Lurker
Lurker

Poza tym, takie nagranie ma jeszcze jedną przewagę nad oficjalnymi koncertówkami. Żadnego cięcia, wszystko od dechy do dechy.

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 17, 2007 1:21 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Ale żaden bootleg nie zabrzmi tak dobrze jak oficjalnie wydana płyta.

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2007 10:42 am 
Lurker
Lurker

Jakoś nie bardzo wierzę, że koncert chorzowski będzie na oficjalnej CD. Raz zdarzyło się takie coś. Mam na myśli koncert Pearl Jam ze Spodka, nie pamiętam roku. Nigdy więcej nic podobnego nie miało miejsca. Tak samo miało być z koncertem Depeche Mode z Warszawy i na razie cicho. Potrafię nagrać koncert w stosunkowo dobrej jakości, aczkolwiek nie pozbawiony pewnych niedociągnięć, bo to nagranie z tłumu, czyli amatorskie. W związku z tym postanowiłem poszukać innych zainteresowanych tym tematem. Jak pisałem wcześniej, im więcej nagrań, dobrych nagrań, tym lepiej. Ten problem pojawił się po koncercie U2, który ostatecznie jakoś rozwiązano. Pewnie niejeden z was miał okazję posłuchać jakiegoś dobrego bootlega. Czasem trudno uwierzyć, że to nagrał amator z tłumu. A jednak! Oczywiście trzeba wiedzieć jak to zrobić i o tym właśnie chciałem podyskutować. Podzielić się doświadczeniem. Wbrew pozorom dziś to już nie jest taki problem jak parę lat temu. Dostępny jest stosunkowo tani sprzęt przenośny, nagrywający w BDB jakości. Przy zachowaniu odpowiednich warunków możliwych do spełnienia podczas koncertu, da radę popełnić świetny bootleg. Kiedyś taki sprzęt był sakramencko drogi. Myślę o DATach, które do dziś mają ceny pozazasięgowe;-). Ale DAT to powoli przeszłość. Dziś podstawą jest MiniDisc z serii HiMD, potem są różne mp3 (iRiver itp). Do tego mikrofon stereo binauralny (douszny wyglądający jak słuchawki), który za 20zł można zrobić samemu. Także pomijając kwestię ewentualnej oficjałki, zachęcam do dyskusji i dzieleniem się refleksjami.

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 11, 2007 5:44 pm 
Lurker
Lurker

Mam zamiar nagrać parę kazwałków na wideo i może audio też.
Ale jeśli już gwaizda rocka poruszył temat U2 to przypomnę że większość dobrych nagrań koncertu z Multicamu było nagranych przez zagranicznych fanów. Więc trzeba by rozpowszechnić nasz zamiar.
A na 10 dni przed koncertem ten temat wogóle nie tętni życiem.
Mam nadzieję że możemy polegać na klatkowej stornie i że "zafundują" nam apel.Chodzi o coś takiego jak można było znaleźć na wszystkich stronach U2 kiedy Bartek wszystko powoli składał mianowicie @ osoby która chciałaby złożyć takie nagrania wideo, kryteria jakości itd.

Kto mógły złożyć taki Chorzowski Multicam?

PostNapisane: Śr cze 13, 2007 8:19 pm 
Dodo
Dodo

Czy ktos wie, czy mozna wnosic aparaty na koncert? Ja mam zwykly, maly, bez duzego obiektywu, ale nie chce go zostawiac w depozycie..........

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2007 8:23 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Oficjalnie nie można.

Tytuł: ...
PostNapisane: Śr cze 13, 2007 8:34 pm 
Dodo
Dodo

to nie ma co brać?!? moze z taką głupawką puszczą, w końcu na takim sprzęcie nic dobrej jakości i tak się nie zrobi... jak robicie inni uczestnicy koncertu?!?

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2007 8:38 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Ja aparat chowam w taki sposób, żeby ochrona nie znalazła. Polecam to samo.

Tytuł: hihihi
PostNapisane: Śr cze 13, 2007 8:49 pm 
Dodo
Dodo

w spodniach? hihihi

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2007 9:06 pm 
Moonlit Knight
Moonlit Knight

Sprawdzony, i skuteczny sposób, nie ma się co śmiać.

Tytuł: spodnie :)
PostNapisane: Śr cze 13, 2007 9:13 pm 
Dodo
Dodo

ale przeciez po ogach macaja :-) ale za to nie macaja po rekach, wiec moim zdaniem lepiej okolice pach :-) albo rozciagniety sweter :-)

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2007 10:44 pm 
Rael
Rael

Kasia napisał(a):
ale przeciez po nogach macaja :-)

Po nogach mogą, ale nie mają zdaje się prawa "macać" w miejscach prywatnych ;)

Piotr B.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]