Polskie forum Genesis

Forum fanów grupy Genesis
Teraz jest N gru 15, 2019 7:24 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr cze 20, 2007 11:06 am 
Lamia
Lamia

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4236975.html

Obrazek
Źródło: Gazeta Wyborcza

Zdjęcie dodane przez plociu

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2007 9:16 pm 
Lurker
Lurker

W czwartek koncert zespołu Genesis. W środę na Stadionie Śląskim pełną parą przygotowywano się do imprezy.
Bramy stadionu zostaną otwarte o godzinie 16.30. Kilka minut później na lotnisko w Pyrzowicach przyleci samolot z Pragi z muzykami zespołu Genesis (pozarejsowy, wyczarterowany na potrzeby trasy koncertowej). Na Śląsku spędzą tylko kilka godzin, bo już o godz. 23.30 wylatują do Hannoveru.

Marta Wnuczyńska z Live Nation Polska, który organizuje koncert, nie chce zdradzać szczegółów związanych z pobytem muzyków w Polsce. - Genesis podróżuje z własnym kucharzem, ma własny catering - ucina Wnuczyńska.

Organizatorzy spodziewają się na koncercie ok. 40 tys. widzów. - Zainteresowanie jest bardzo duże. Od kilku dni non stop dzwonią telefony, ludzie pytają o bilety. Wokół stadionu nie koczują grupy czekających na koncert, ale to specyfika zespołu: Genesis to głównie muzyka tej troszkę starszej młodzieży. Inaczej będzie w przypadku lipcowego koncertu Red Hot Chilli Papers. Już kilka dni przed ich koncertem spodziewamy się prawdziwego nalotu młodych fanów. Na Genesis przygotowano więcej miejsc siedzących. Choć nie zabraknie ludzi bawiących się na płycie. Dlatego zabezpieczyliśmy murawę specjalną wykładziną ochronną - mówi Marek Szczerbowski, dyrektor stadionu.

Nad stadionie ustawiono scenę w kształcie muszli koncertowej, ma wysokość dziesięciopiętrowego bloku. Elementy, z których powstała, przywieziono w 45 ciężarówkach. Budowało ją ponad 230 osób. Nagłośnienie zapewni sprzęt o mocy ponad 42 tys. watów, a efekty świetlne wspomagać będzie 470 ruchomych reflektorów. Organizatorzy zadbali też o odpowiednią ilość toalet. Na samej płycie będzie ich ponad 50. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwać będzie kilkuset policjantów.

- Prosimy by osoby, które przyjadą autem na koncert umieściły za szybą samochodu białą kartkę. Policjanci będą wskazywali im miejsca do parkowania. Uruchomiliśmy też infolinię, pod którą można zdobyć informacje o ewentualnych utrudnieniach. Jej numer to 032 200 16 84 - mówi Janusz Jończyk z zespołu prasowego śląskiej policji.

Przed występem Genesis nie będzie supportu. Koncert ma trwać ponad dwie i pół godziny.

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35063,4239857.html

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2007 9:32 pm 
Dodo
Dodo

Krążyłem dziś wokół Śląskiego i potwierdzam: totalny spokój.
Natomiast co do otwarcia stadionu to z rozmów które odbyłem z ochroną wynika, że bramy będą otwarte o 15.00.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2007 9:39 pm 
Rael
Rael

M@RKOS napisał(a):
Krążyłem dziś wokół Śląskiego i potwierdzam: totalny spokój.
Natomiast co do otwarcia stadionu to z rozmów które odbyłem z ochroną wynika, że bramy będą otwarte o 15.00.

Na pewno? Przecież wszędzie pisze że 16.30 :shock:

"Bramy Stadionu Śląskiego zostaną otwarte w czwartek o godz. 16.30, a Genesis na scenie pojawi się cztery godziny później. - Wstępnie podawaliśmy godzinę 15, ale została zmieniona - mówi Marta Wnuczyńska z Live Nation Polska, który organizuje koncert."

Mam nadzieję, że ta plotka o 15 to tylko niedoinformowanie ochrony a nie zmieniona decyzja w ostatniej chwili :P :x

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2007 10:06 pm 
Rael
Rael

To jest dziwne. Czyżby zespół robił probę dźwięku przy publiczności? nie chce mi się wierzyć. Nie zdziwiłbym się, gdyby otwarcie bram "niespodziewanie" się opóźniło.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2007 10:12 pm 
Rael
Rael

A do tego jakos nie wydaje mi sie (a przynajmniej mam nadzieje), zeby juz o 23:30 byli w stanie odleciec do Hannoveru... Czyli, ze niby o ktorej mieliby skonczyc grac?

Policja prosi o biale kartki... ja tam bede mial nasz "klatkowy" oznacznik :)

Plociu z lotniska w Liverpoolu, czekajac na samolot do Gdanska... mial wyleciec o 21:55, a jak dobrze pojdzie to wystartujemy o 0:25... :x Niewazne co.. ja musze o 5:04 siedziec w pociagu do Gniezna... :evil:

Piotr B.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2007 10:38 pm 
Rael
Rael

mauro napisał(a):
To jest dziwne. Czyżby zespół robił probę dźwięku przy publiczności? nie chce mi się wierzyć. Nie zdziwiłbym się, gdyby otwarcie bram "niespodziewanie" się opóźniło.

Przecież oni nie muszą być przy próbie dźwięku :P

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2007 9:08 am 
Lurker
Lurker

pewnie, że nie muszą. Zazwyczaj artysta jest nieobecny podczas próby;-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2007 9:09 am 
Lurker
Lurker

tak było np. na U2, na Stingu itd.

Strefa czasowa: UTC [ DST ]